Wersja do druku

2 strony: < 1 2

Avatar użytkownika
Szpec od maszyn
Maszyna z tego linka powinna wystarczyć, nie jest podany symbol, ale wygląda na Singera klasy 96K. Jest to maszyna przeznaczona do szycia lekkiego i średniego z chwytaczem obrotowym na cienkim wałku. Jest ona budową zbliżona do polskiej stębnówki przemysłowej Łucznik Lz-3, ale wykazuje od niej większą sprawność i niezawodność. Dobrze sprawuje się również przy szyciu skór, niestety z grubymi nie daje rady. Do tej maszyny podchodzi tanie wyposażenie od nowych maszyn Juki Śruba itp, takie jak szpulki, bębenki, stopki, płytki ściegowe, ząbki transportera, zawijacze, lamowniki.
Maszyna ta nie poradzi sobie z grubym szyciem tak jak maszyny klasy 31K, wspomniałem o modelu 31K15 przez sentyment, ale nie musi być "15" - bez pośpiechu uwzględniając poszukiwania lokalne, w UK można kupić kompletnego Singera klasy 31K do 100 funtów.

--- Ostatnio edytowane 2013-09-14 17:45:28 przez bogdan ---
Avatar użytkownika
Świeżynek
Niezmiernie dziękuję po raz kolejny za fachową odpowiedź.Jak Pan trafnie zauważył "walka z maszyną" nie należy do ulubionych moich zajęć, więc zawęża to krąg poszukiwań do singera31k (tym bardziej że można ją kupić już od 100funtów). Poszukiwania kontynuuje. Jeśli znajdę coś (moim zdaniem) godnego uwagi, prześle linki z prośbą o konsultacje. Serdecznie pozdrawiam.
Avatar użytkownika
Świeżynek
Przeszukałam wszystkie możliwe strony, nie potrafię nic tańszego znaleźć. Jestem skłonna kupić singera 31k15 za 249GBP, nie mam zbyt dużo czasu liczba osób zainteresowanych wzrasta z godziny na godzinę. Brać????????
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Proszę zapytać o stębnówkę jednoigłową JUKI DDL 5600 bez elektroniki.
Do szycia skóry wystarczy podkleić stopke specjalnym teflonem i powinno byc dobrze.
Avatar użytkownika
Świeżynek
znalazłam Juki ddl-555-4 w granicach mojego budżetu, opisana jest jako nadająca się do skóry. czy ktoś zna tą maszynę?
http://www.ebay.co.uk/itm/Juki-DDL-555-4-Straight-Stitch-Lockstitch-Industrial-Sewing-Machine-/121146351810?pt=UK_CraftsCollect_SewingMachines_RL&hash=item1c34e2a0c2
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
--- Ostatnio edytowane 2013-09-14 21:49:42 przez myszek67 ---

--- Ostatnio edytowane 2013-09-14 22:19:35 przez myszek67 ---
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Ta maszyna jest starszego typu niż obecne i chyba jest z małym chwytaczem a maszyny nowsze są koloru białego oraz maszyny do szycia ciężkiego maja duży chwytacz i transport ząbkowy większy.
To znaczy płytka ściegowa ma duży otwór ,ząbki mają grubsze zęby a stopka dociskowa jest szersza o innych.


--- Ostatnio edytowane 2013-09-14 22:04:20 przez myszek67 ---



http://industrialsewingmachineman.com/machines/mach.asp?dir=sewmach&brand=Juki&Model=DDL-5600N&ProductType=Industrial+Straight+Stitch+Machines

--- Ostatnio edytowane 2013-09-14 22:17:31 przez myszek67 ---
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
znalazłam Juki ddl-555-4 w granicach mojego budżetu, opisana jest jako nadająca się do skóry. czy ktoś zna tą maszynę?
http://www.ebay.co.uk/itm/Juki-DDL-555-4-Straight-Stitch-Lockstitch-Industrial-Sewing-Machine-/121146351810?pt=UK_CraftsCollect_SewingMachines_RL&hash=item1c34e2a0c2
Zwykle maszyny do ciężkiego szycia mają duży chwytacz ,grubsze ząbki transportu,większy otwór w płytce ściegowej oraz
szerszą stopkę dociskowa. Maszyna którą pani znalazła może mieć mały chwytacz i byc może przeznaczona jest do szycia lekkiego i .
sredniego.



--- Ostatnio edytowane 2013-09-14 22:30:09 przez myszek67 ---
Avatar użytkownika
Świeżynek
Kupiłam singera 31k15, przeczytałam wszystkie możliwe opinie na temat tej maszyny i czuje ze to jest ta, moja wymarzona:) Ja i sterta niewykończonych torebek czekamy z niecierpliwością. Dziękuje Panie Bogdanie za wprowadzenie mnie na ten tor. Zapewne będę zadawać pytania dotyczące odpowiednich nici, igieł i obsługi jeśli nie poradzę sobie z tym z innych źródeł. Dzięki za zainteresowanie się moim problemem.

2 strony: < 1 2

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.