Wersja do druku

17 stron: « < 11 12 13 14 15 16 17

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Fajne, ja tez chce uszyć dla syna spodnie z dresówki, bo ich zawsze mało, powiedz mi dlaczego rozprasowałaś szwy, a nie wykończyłaś ich owerlokiem, lub zygzakiem???
Nie wiem dlaczego:))) nawet nie wiedzialam ze nie powinnam ich rozprasowywac:)))) brzegi obrzucilam sciegiem owerlokowym
Przyglądnij się kupnym, mają nierozprasowane szwy, tylko złączone i obrzucone owerlokiem, pewnie po to żeby były szwy trwalsze, bo w końcu w spodniach dresowych więcej i częściej się hasa niż w garniturowych:)
________________________________________________________
Praca rozumna i wytrwała, która nie myśli o zbieraniu owoców w tydzień po siewie, nad przepaściami przerzuca mosty. B. Prus
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Adelciu wielkie brawa! Widać,że się baaardzo starasz,że dążysz do celu!A o to właśnie chodzi!!!!Jesteś BARDZO STARANNA!!!Sama nawet zrobiłaś wykrój.30 MAJA ukaże się nowy numer BURDA MODA DLA DZIECI mam nadzieję,że już wyczekujesz-tak jak ja!:D:D:D
Co do szycia spodni to tak jak Ci już dziewczyny napisały w dresie zszywa się szwy owerlociem 4-ro nitkowcem,jeśli nie masz może być zyg-zac zamknięyty.Chodzi tu o to żeby szew też pozostał elastyczny i mocny zarazem.Tak jak Ty zszyłaś,zszywa się spodnie z tkanin przeważnie i w nich jest ok,jednak w dreskach biegamy,skaczemy.....i może taki szew po prostu pęknąć.
Szyłam niedawno bluzkę sobie z tyłu na plecach był szew przez srodek,a że tam wcześniej było zrobione drapowanie i było już grubo zszyłam ten szew po prostu jak Ty w spodniach i co????Trinny garbi się przy maszynie i szefek pękł:stres:dobrze,że w domu byłam bluzkę zdjęłam i zszyłam owerlokiem teraz mogę MOSTEK w niej robić i nie pęknie:):)
Czekam z niecierpliwością na następne Twoje dzieło!

--- Ostatnio edytowane 2014-05-12 17:42:46 przez Trinny ---
Avatar użytkownika
Stały Bywalec
Ma to sens, co piszecie:) Dlatego ja jakby myśląc również o tej trwałości zrobiłam stebnowania po prawej stronie, czyli najpierw zszyłam a potem jeszcze stebnowałam wzdłuż. Nie wiem czy to zrozumiałe co piszę:) Nawet nie pomyślałam, żeby zszyć zygzakiem razem:) Dziękuję za rady. Na tych spodniach wiele już cennych porad dostałam i to jest dla mnie wieeelka nauka. Bardzo, bardzo Wam dziękuję.
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Uwielbiam dresówkę :) I Twoje spodnie są super. Imponujesz :)
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
gratuluję pierwszego ubraniowego dzieła - pewnie na tym nie poprzestaniesz;)
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Brawo Adela! Nie wiem dlaczego, ale dopiero dzisiaj zauważyłam Twoje pierwsze ubraniowe dzieło. Mówiłam, że dasz sobie radę!
Avatar użytkownika
Stały Bywalec
Jejku, jejku, tyle pochwał na mnie wpłynęło a ja nawet nie odpowiedziałam:stres: Bardzo Wam dziękuję za każde miłe słowo. To budujące. Rzeczywiście nie poprzestałam na jednych spodniach.

Po tych dresówkach uszyłam kolejne - tym razem z wykroju burdy - dla córki. Ta wersja spodni dresowych ma nawet kieszenie i jestem bardzo z nich dumna, bo udały mi się:)
Powstała też spódniczka z połowy koła, z uszyciem której miałam spore problemy...
oraz poducha na taras z własnoręcznie naszytą aplikacją - napisem.

W planach mam jeszcze sporo....tylko czasu brak:) Zima jakoś więcej go miałam.....

Pozdrawiam
________________________________________________________

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Stały Bywalec
Kolejne, nieśmiałe dosyć próby szycia ubrań za mną. Ostatnio powstały dwie sukienki dla córki. Muszę jeszcze popracować nad wykańczaniem, ale jestem zadowolona. I chcę szyć więcej:)
________________________________________________________

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Śliczne są obie sukienki! :)
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Szyj,szyj świetnie Ci idzie!

17 stron: « < 11 12 13 14 15 16 17

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.