Wersja do druku

Avatar użytkownika
Świeżynek
Witam
postanowiłem założyć konto na tym szanownym forum ponieważ poszukuję pomocy :) W skrócie : moja kochana żona, matka trójki naszych dzieci, moja ostoja i inspiracja ;p zażyczyła sobie na urodziny maszynę do szycia... nie bardzo wiem jak zabrać się do tematu :) naczytałem się o owerlokach, wolnych ramionach, samonawlekających się igłach i głowa mi spuchła :) Baaardzo Was proszę o pomoc w wyborze sprzętu... chodzi o maszynę która nie będzie ograniczała radosnej twórczości żony brakiem konkretnych (tu liczę na Wasze doświadczenie) funkcji.. budżet do 1500 PLN. POMOCY :)
pozdrawiam
Aleksander

--- Ostatnio edytowane 2013-10-23 23:46:33 przez maz_przyszlej_krawcowej ---

--- Ostatnio edytowane 2013-10-23 23:47:40 przez maz_przyszlej_krawcowej ---
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Witaj:) żona z tych początkujących czy zaawansowanych krawcowych, może ma swoje typy maszyn?
Pan mówi tutaj o overlocku, a czy pańska małżonka ma już maszynę stebnówkę? moim zdaniem stębnówka jest sprawą priorytetowa, jeżeli ma pan do dyspozycji 1500 zł, to może warto się zastanowić nad maszyną która w Lidlu czasem się pojawia, SILWER ja jej nie mam ale dziewczyny na forum bardzo sa z niej zadowolone o ile się nie mylę, to koszt ok 500zł i do tego owerlok 3,4 nitkowy np. Mwrrylok 848 za 949zł i powinno być dobrze.

Natomiast jezeli stębnówkę już posiadacie to lepiej kupic Merrylocka 689 on jest ciut droższy ale posiada dodatkowo ścieg drabinkowy który potrzebny jest do wykańczania dzianin cena to 1700zł.

--- Ostatnio edytowane 2013-10-24 09:38:35 przez A. N. ---
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Witaj:) żona z tych początkujących czy zaawansowanych krawcowych, może ma swoje typy maszyn?
Pan mówi tutaj o overlocku, a czy pańska małżonka ma już maszynę stebnówkę? moim zdaniem stębnówka jest sprawą priorytetowa, jeżeli ma pan do dyspozycji 1500 zł, to może warto się zastanowić nad maszyną która w Lidlu czasem się pojawia, SINGER- ja jej nie mam ale dziewczyny na forum bardzo sa z niej zadowolone o ile się nie mylę, to koszt ok 500zł i do tego owerlok 3,4 nitkowy np. Mwrrylok 848 za 949zł i powinno być dobrze.

Natomiast jezeli stębnówkę już posiadacie to lepiej kupic Merrylocka 689 on jest ciut droższy ale posiada dodatkowo ścieg drabinkowy który potrzebny jest do wykańczania dzianin cena to 1700zł.
Ta maszyna z Lidla to SilverCrest i kosztuje 330 zł. Jest bardzo dobra i ja ją mam. W Lidlu była we wrześniu.
Następny rzut pewnie będzie za jakieś parę miesięcy.
________________________________________________________
Mowa szczera trwa wiecznie,
lecz fałszywa tylko chwilę.
-Salomon-
Avatar użytkownika
Świeżynek
Dziękuję Wam za odzew :) Czy nie ma zadnego sprzetu uniwersalnego ? Wpadlo mi w oko cos na temat maszyn z opcja dokupienia "dostawki" overlock ... ?
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Na początek proponowałabym zwykłą wielofunkcyjną maszynę domową. W cenie do 1500 jest bardzo duży wybór.
Z overloka na dzień dzisiejszy bym zrezygnowała. Niech najpierw żona złapie bakcyla, i przepraszam, ale nauczy się nawlekać jedną igłę. Już po miesiącu będzie widać czy z tego pieca będzie chleb.
Osobiście mam singera, a ponieważ ma już kilka lat, zastanawiam się nad zakupem singera 4423 albo Toyoty Super Jeans. Bo przy domowym tylko użytkowaniu zdarza mi się szyć i łatać jeansowe spodnie albo torby i worki na końskie akcesoria.
Pozostałe pieniądze można odłożyć na chwilę albo przeznaczyć na akcesoria krawieckie, które nie oszukujmy się, też kosztują.
________________________________________________________
"Inteligencja jest jak nogi, masz za dużo to się potkniesz" Terry Pratchett
Avatar użytkownika
Świeżynek
Bardzo dziękuję za pomocne inforamacje :) Singer 4423 to model który najbardziej spodobał się żonie, dlatego właśnie go kupiłem , jutro dostawa kurierska :)
pozdrawiam
Aleksander
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Witaj:) żona z tych początkujących czy zaawansowanych krawcowych, może ma swoje typy maszyn?
Pan mówi tutaj o overlocku, a czy pańska małżonka ma już maszynę stebnówkę? moim zdaniem stębnówka jest sprawą priorytetowa, jeżeli ma pan do dyspozycji 1500 zł, to może warto się zastanowić nad maszyną która w Lidlu czasem się pojawia, SILWER ja jej nie mam ale dziewczyny na forum bardzo sa z niej zadowolone o ile się nie mylę, to koszt ok 500zł i do tego owerlok 3,4 nitkowy np. Mwrrylok 848 za 949zł i powinno być dobrze.

Natomiast jezeli stębnówkę już posiadacie to lepiej kupic Merrylocka 689 on jest ciut droższy ale posiada dodatkowo ścieg drabinkowy który potrzebny jest do wykańczania dzianin cena to 1700zł.

--- Ostatnio edytowane 2013-10-24 09:38:35 przez A. N. ---
Merrylock 848ds cena 786zl a Merrylock 689 cena 1571zl
W cenie 1500 dalo by rade kupic merrylocka 848ds plus maszyne do szycia Elna 320ex ale jak juz kupil to zostaje overlock jak zona pozna maszyne
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Też mam ten model maszyny Singer 4423 i jestem bardzo zadowolona z niej.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Bardzo dziękuję za pomocne inforamacje Singer 4423 to model który najbardziej spodobał się żonie, dlatego właśnie go kupiłem , jutro dostawa kurierska
pozdrawiam
Aleksander
Mam , używam i jestem zadowolony. Za różnicę do 1500 można dokupic do oporu różne akcesoria i materiały.
Nici (najlepiej w dużych szpulkach) , stojak na nici , tkaniny , dobre nożyczki , "znikający" flamaster , krzywiki krawieckie , plastikowy koszyk na odpadki etc. + zapas dobrej kawy(ważne)- bo będzie siedzenie po nocach :)
________________________________________________________

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.