Wersja do druku

2 strony: 1 2 >

Avatar użytkownika
Świeżynek
Witam, jestem dyrygentem chóru i w niedalekim czasie chcemy uszyć sobie stroje - krótko mówiąc togi. Bardzo proszę wszystkich życzliwych o podpowiedzi jaki najlepiej do tego stroju nadaje sie materiał/tkanina? Pojęcia nie mam. Być może ktoś jest zorientowany ile szycie takiej togi kosztuje? Będę wdzieczny za każda odpowiedź.
Avatar użytkownika
Administrator
Hmm niektóre chóry maja togi błyszczące - mogłaby być np. Satyna.
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Avatar użytkownika
Świeżynek
Witam, bardzo dziekuje za błyskawiczną odpowiedź. Widziałem różne zdjęcia chórów i faktycznie te togi błyszczą... zapytam jeszcze jeśli mogę : czy sa mniej błyszczace materiały i najlepiej niegniotące się ... Pozdrawiam,
Avatar użytkownika
Administrator
Jasne, że są mniej błyszczące :) Konkretnych nazw nie podam (może ktoś bardziej doświadczony podpowie) ale najlepiej pójść do tekstylnego i zapytać o materiał . Samemu dotknąć, zmieść w dłoni i zobaczyć czy się gniecie itd.
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Tak. Podstawowy warunek to nie gniecenie się.

Sama śpiewałam kilka lat w chórze i wiem, co znaczy przebieranie się przed występem, a jeśli w dodatku jest to występ wyjazdowy... Przede wszystkim - nie może się gnieść!

Jaki macie repertuar? Mnie satyna kojarzy się wyłącznie z chórami gospel. Jakoś nie wyobrażam sobie śpiewania Ave Verum Mozarta w satynie... ;-)))

Ania
________________________________________________________
Arkę zbudowali amatorzy - Titanica zawodowcy.

http://uczeremchypl.shoper.pl/

http://szycie-z-czeremcha.blogspot.com/

Avatar użytkownika
Świeżynek
Witam, dziekuję za wszystkie sugestie :-) Jesteśmy chórem parafialnym :-) koncerty, uroczystości parafialne, wystepy gościnne :-) - to nasze drugie imie.:angel:
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
No właśnie - tego się spodziewałam. Śpiewałam w chórze diecezjalnym i trochę znam te klimaty. Oczywiście, wszystko zależy od okoliczności, ale wydaje mi się, że większość chórów parafialnych pracuje w dość konserwatywnej atmosferze. Nasz dyrygent niespecjalnie zgodziłby się na atłasowe togi. Raczej - na pewno nie. Tłumaczyłby to koniecznością poszanowania opinii starszych słuchaczy - parafian, odrębnością tradycji rzymsko-katolickiej /gospel to zdaje się przeważnie baptyści/ itp.

Poza tym - to już z kolei moja opinia - chór powinno być raczej słychać niż widać. Jakieś niewielkie kolorowe akcenty - np. żeby wyodrębnić poszczególne głosy i na pewno nie satyna.

Ania
________________________________________________________
Arkę zbudowali amatorzy - Titanica zawodowcy.

http://uczeremchypl.shoper.pl/

http://szycie-z-czeremcha.blogspot.com/

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Też śpiewałam w chórze, ale nie musieliśmy nosić habitów, jedynie tzw godny strój ;)

Co do pytania - togi, habity najlepiej szyć z tkanin o ścisłym splocie, płóciennym lub ukośnym. Zazwyczaj są z wełny lub mieszanki wełny, ale myślę, że znalazłby się poliester w typie sukna - będzie tani i niegniotący. ;)
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Świeżynek
Wspaniale, wszystko już dla mnie jasne jeśli chodzi o tkaniny. Myslę, że teraz bedzie nam łatwiej :-) Wszystkim bardzo dziekuję. A czy może ktoś jeszcze mi podpowiedzieć ile takiego materiału potrzeba na jedną togę i ile może (oczywiście szacunkowo) kosztować jej szycie. Przepraszam, że tak pytam i pytam, ale naprawdę jestem laikiem w tym temacie...
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Na kosztach szycia się nie znam. Są firmy specjalizujące się w szyciu dla kościołów, może warto skontaktować się z nimi i zapytać? Możliwe, że oprócz szycia oferowałyby także projekt i tkaninę, więc nie musielibyście sami tego szukać.

A co do zużycia tkaniny, wszystko zależy od projektu. Jeśli toga ma być do ziemi, to stawiałabym na jakieś 4m w przypadku najprotszego fasonu. Oczywiście przy szerokości tkaniny 150cm.
________________________________________________________

2 strony: 1 2 >

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.