Wersja do druku

4 strony: < 1 2 3 4 >

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Nie wiem co źle zrobiliśmy, ale co tam, fajnie ze takie młode osoby chcą zajmować sie szyciem, myślałam ze podstawówka tu zawitała :) ja tam sie ciesze z Twojej obecności, inna osoba to by sie może nie przyznała ile ma lat, gratuluje odwagi :)I dobrego wychowania.
Jestem pełna podziwu, że wciąż w dzisiejszym świecie są tacy młodzi ludzie jak Ty i piotrm210.
________________________________________________________
Mowa szczera trwa wiecznie,
lecz fałszywa tylko chwilę.
-Salomon-
Avatar użytkownika
Stały Bywalec
Ja interesuje się szyciem dopiero od niedawna. Zaczęło się od zainteresowania antykami, zabytkami i historią (szczególnie śląska). Szyciem zainteresowałem się od momentu, kiedy dostałem zabytkową maszynę do szycia. Szukałem o niej informacji i przypadkowo dowiedziałem się, że takie maszyny przed wojną były sprzedawane w Gliwicach. Jeszcze bardziej się tym zainteresowałem jak zobaczyłem prostą konstrukcję tej maszyny. Postanowiłem wtedy się nauczyć szyć, w końcu krawiec przed II wojną światową to był taki zawód jak dzisiaj lekarz :). Poza tym umiejętność szycia przydaje się przy wytwarzaniu/naprawie tapicerek mebli.
Jeśli chodzi o to, że przyznałem się ile mam lat to pewnie w przyszłości bez tego by się ktoś dowiedział ile mam lat. Nie mówię o informacjach z facebooka ( bo nie mam ), ale przypadkowo ktoś by się tego dowiedział (np. od znajomych lub ja sam bym się kiedyś przypadkowo 'wygadał').

--- Ostatnio edytowane 2013-12-27 17:33:10 przez Brak_Nazwy ---
________________________________________________________
◄║█║BRAK SYGNATURKI║█║►
Avatar użytkownika
Administrator
Nie wiem co źle zrobiliśmy, ale co tam, fajnie ze takie młode osoby chcą zajmować sie szyciem, myślałam ze podstawówka tu zawitała :) ja tam sie ciesze z Twojej obecności, inna osoba to by sie może nie przyznała ile ma lat, gratuluje odwagi :)I dobrego wychowania.
Jestem pełna podziwu, że wciąż w dzisiejszym świecie są tacy młodzi ludzie jak Ty i piotrm210.

popieram :tak:

A szycie to świetna sprawa i bardzo ceniona umiejętność. Nigdy nie wiadomo jak się życie ułoży i czego człowiek będzie się musiał imać aby zapewnić byt sobie i swojej rodzinie wiec dobrze mieć takiego asa w rękawie :]
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Avatar użytkownika
Stały Bywalec
Dokładnie. Poza tym zastanawiam się nadal nad swoim zawodem. Miałem już różne pomysły: zostać architektem, prawnikiem, sędzią albo zająć się renowacją starych mebli. Ostatni pomysł wydaje mi się najlepszy i przy nim najbardziej przydaje się umiejętność szycia ( naprawa/robienie tapicerek ). Ten pomysł wydaje mi się najlepszy bo lubię to robić. W wolnych chwilach mógłbym rysować i w ten sposób też zarabiać.
________________________________________________________
◄║█║BRAK SYGNATURKI║█║►
Avatar użytkownika
Administrator
Jeśli lubisz prace ręczne to bierz się za renowację mebli. Ja bym się zanudziła na prawie czy architekturze choć jeśli umiesz i lubisz rysować to architektura też fajna sprawa. Pewnie masz jeszcze czas na podjęcie ostatecznej decyzji ale dobrze jest się na coś konkretnego ukierunkować.
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Młody rozsądny i myślący o przyszłości to naprawdę jest godne podziwu. Mam wrażenie ze większość młodych nie myśli co będzie potem ważne jest dla nich co jest teraz. Ale na szczęście nie wszyscy ;). Zainteresowania są ważne rozwijaj je w sobie. Jaki byś nie wybrał zawód to umiejętność szycia zawsze się przyda.

--- Ostatnio edytowane 2013-12-28 12:08:56 przez iwona1974 ---
Avatar użytkownika
Krawiec-Filozof
Dokładnie. Poza tym zastanawiam się nadal nad swoim zawodem. Miałem już różne pomysły: zostać architektem, prawnikiem, sędzią albo zająć się renowacją starych mebli. Ostatni pomysł wydaje mi się najlepszy i przy nim najbardziej przydaje się umiejętność szycia ( naprawa/robienie tapicerek ). Ten pomysł wydaje mi się najlepszy bo lubię to robić. W wolnych chwilach mógłbym rysować i w ten sposób też zarabiać.
Nigdy w życiu sędzią!!! Ani adwokatem!!!
Własne sumienie nie da Ci spokoju do końca życia!
To potworna odpowiedzialność za czyjś los, który możesz zmienić.
Możesz wybronić mordercę, albo skazać niewinnego.

Masz zakręt do mebli - to raczej za to się weź.
Zawód jest ginący i z pewnością dobrze zrobią młode siły w jego szeregach!
________________________________________________________
Maszyna do szycia składa się z:
1. maszyny zasadniczej
2. maszynisty
https://www.facebook.com/Zibiasz
Avatar użytkownika
Stały Bywalec
Sędzią chciałem być 2 lata temu ale stwierdziłem że tylko bym się męczył. Wole zająć się renowacją mebli bo to bardzo lubię robić. Już teraz się uczę podstawowych rzeczy takich jak np. tępienie szkodników w meblach. Praca zajmuje dużo czasu ale jest fajna.
________________________________________________________
◄║█║BRAK SYGNATURKI║█║►
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Brak Nazwy, a czym wytepic spuszczele, prosze o porade
________________________________________________________
Praca rozumna i wytrwała, która nie myśli o zbieraniu owoców w tydzień po siewie, nad przepaściami przerzuca mosty. B. Prus
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Ja od 3 lat czuję ,że chcę zostać lekarzem ,dokładnie stomatologiem i ciężko dążę do celu żeby to osiągnąć.Może niektórym może wydać się to głupie ale ja dam radę.Już teraz ,nie chwaląc się,mam b.dobre oceny ,uwielbiam bio,chem ,fize i mam z nich dobre oceny.Raczej mało sie ucze ,bo mi sie nie chce ,ale i tak bardzo podwyższyłem swoją średnią itd.
Mam założony zeszyt stomatologiczny i mam tam mnóstwo zapisek.Już teraz znam skład plomb, jak nazywają się instrumenty co do czego służy ,jak nazywają się poszczególne zabiegi ,więc jest ok.Nawet czasem robię przeglądy moim siostrom i mówię co do leczenia itd. :)

Piotrek

--- Ostatnio edytowane 2013-12-31 20:04:56 przez piotrm210 ---
________________________________________________________
"Świat jest dobry ,ludzie w większości nie"

4 strony: < 1 2 3 4 >

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.