Wersja do druku

3 strony: < 1 2 3

Avatar użytkownika
Świeżynek
No ja jednak szyję hobbystycznie (choć rzeczywiście ciężkie materiały) więc na przemysłowy overlock nie mogę sobie pozwolić. Szczególnie że mieszkam na końcu świata i na używane nie mam szans, a nowe są w kosmicznych cenach.
Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
Mam Merrylock 689, którego bardzo lubię i w moim odczuciu jest wręcz bardziej cichy, niż domowy tez plstikowy Singer8280..... ;)
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Świeżynek
Hej, też mam problem z moim merrylockiem.
Szyje na nim już jakiś czas i wszystko było do niedawna dobrze, ale ostatnio coś jest nie tak prawdopodobnie z lewą igłą. Najpierw nitka z tej igły przepuszczała miejscami nitkę z chwytacza (tylko od górnej strony materiału, widać to na zdjęciu opisanym nr 1), później problem się pogorszył i owe 'dziury' pojawiały się prawie na całej długości ściegu, pomagało dość mocne naciąganie materiału. Wczoraj próbowałam przeszyć 3 warstwy dość grubego polaru i nitka z lewej igły zaczęła iść luźno nad materiałem lub co chwila się zrywać (zdjęcie nr 2).
Sprawdzałam na ściegu 3 i 4 nitkowym, wymieniłam obie igły, próbowałam różnych ustawień, nawlekałam kilkukrotnie igły, nic nie pomogło. Już nie raz szyłam podobne rzeczy i problem nie występował, a teraz jest coraz gorzej, bo i przy cieńszych przestaje sobie radzić.
Przeczyszczę i naoliwię jeszcze maszynę, ale nie sądzę by to pomogło :(
Jakieś sugestie? Czy może od razu oddawać do serwisu?

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
2 1
Avatar użytkownika
Świeżynek
Kochani i ja stałam się posiadaczką marryloa.
Próbowałam go w weekend uruchomić, cztery nitki miałam już nawleczone, tylko tą z czwartej szpulki musiałam przewlec. Nie doczytałam się o tym sposobie bez zdejmowanie płytki ściegowej - ale jeszcze wszystko przede mną.
Problem w tym, że jak zaczynam szyć ściegiem overlokowym czteronitkowym to zrywają mi się nitki.
Zrywa się właśnie ta z łańcuszka i nie wiem jak jedna górna nitka wychodzi z oczka igły ...
Overloc był ustawiony na ścieg drabinkowy, przestawiłam dolny chwytacz na pozycję L, zamontowałam konwertor nic i kawałek szyje tylko samym łańcuszkiem, bez obrzucania brzegu ....

Ech skomplikowane to wszystko - powinnam chyba spakować maszynę i pojechac do sklepu gdzie kupiłam - aby pokazali mi co i jak - bo boję się żeby czegoś nie zepsuć ;/

Co myślicie ???

3 strony: < 1 2 3

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.