Wersja do druku

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Dzisiejszy wieczór Sylwestrowy spędzam w domu w towarzystwie psa, książki i Anny-moda na szycie nr 3/2013. Oglądam jeden z modeli który będę chciała uszyć i nasunęły mi się dwa pytania
1 na rysunku poglądowym w niektórych miejscach są taki jakby trójkąciki czy to są miejsca , w których trzeba naciąć materiał?
2 na prawidłowym wykroju natomiast w niektórych miejscach są takie ,,kreski,, dł 0,5 niektóre dłuższe, co one oznaczają?:bezradny:
Przepraszam za banalność tych pytań, ale lubię wiedzieć, a Wy jesteście kopalnią wiedzy. Tym, którzy się dziś bawią życzę szampańskiej zabawy.
Avatar użytkownika
Pogromca spamerów
te trojkaty to pewnie forma sklada sie z 2 czesci i to sa oznaczenia do polaczenia ich
male kreseczki to sa pkt styczne,a dluzsze to pewnie stebnowania
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Dziękuję za odpowiedż tylko że te trójkąciki są np. przy przewężeniu talii, na ramionach, przy podkroju, pod pachami
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Te trójkąty na rysunkach roboczych i krótkie linie na wykroju oznaczają to samo, punkt styczny przodu i tyłu, rękawa, etc. Tzn. jak masz na wcięciu tali trójkąt/linię to jak składasz do szycia przód i tył to te linie/trójkaty muszą się zetknąć. Nic nie musisz nacinać, tylko przy cięciu materiału musisz nanieść te punkty fastrygą lub w inny sposób - będzie Ci łatwiej szyć.

Mam nadzieję, że w miarę jasno się wyraziłam;)

Baw się dobrze;)
________________________________________________________
Porządek powinien brać przykład z bałaganu i robić się sam.

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.