Wersja do druku

2 strony: 1 2 >

Avatar użytkownika
Świeżynek
Witajcie :)

Przygodę z szyciem rozpoczęłam niedawno - to już wiecie :)
Trochę mi łyso, bo tutaj pokazujecie śliczne sukienki, kurtki i inne twory wysokich lotów, ale nie mogę się też powstrzymać przed pokazaniem światu dzieła :)
Chciałam podzielić się z Wami moim ostatnim (czwartym wykonanym) wyrobem - kołderka i poduszka dla bratanka.
Do środka dałam dwie warstwy ociepliny (dwie, bo miałam tylko ocieplinę 100g/m2 i jedna warstwa wydawała mi się za cienka).
Poducha to taki flaczek 40x40 - bo młody ma 4 miesiące i na pełnej podusi leżeć nie będzie,a kołderka ma wymiar 100x130.

Z kołderką namęczyłam się nieziemsko - głównie przez brak wprawy w pracy z dużymi gabarytami.

Będę wdzięczna za wszystkie słowa krytyki i wskazówki :)

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Krytyka konstruktywna : śliczne !!!
Pozdrawiam. Marta:)
________________________________________________________
Zapraszam na blog moich kotów : www.puszkowewidzimisie.blog.pl
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Naprawdę śliczne :) A innymi tutaj się nie przejmuj - mnie na początku wpędzali w kompleksy, a teraz to tylko motywacja i inspiracja :D

A skąd masz tę bawełnę w łódki? (Cholera, jak kupię jeszcze chociaż centymetr tkanin w tym miesiącu, to sama sobie coś zrobię)
________________________________________________________
http://magdiczka.blogspot.com - moje zmagania z blogowaniem i szyciem ;)
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Fajniusie:) ....nie kusi Cię ,żeby kołderkę dodatkowo "piknie" przepikować ?:mysli::)Wzór i materiał super dla Malucha:oklasky:Własnie 2 stycznia br. urodził się "mi":hura: drugi wnuczek. Przystojny chłopak 60cm wzrostu i 3950 wagi . No i mały problem a w zasadzie radość:rotfl: Rośnie jak na drożdżach ( juz wazy 4,5 kg ) i ..kołderki za malusie :rotfl:Szukam bawełenki/flanelki własnie w takie świetne wzory :zakupy:... Gdzie kupiłaś?
________________________________________________________
"W żadnym wieku nie powinieneś się wstydzić tego, czego nie wiesz, ponieważ zamiłowanie do nauk i zajmowanie się nimi nie ogranicza się do czasów szkolnych, lecz kończy się z życiem." (Szymon Marycki,1551)
Avatar użytkownika
Świeżynek
Dziękuje drogie Panie :hura:

Na początku myślałam o pikowaniu, ale szybko zrezygnowałam - potrzebowałam pewnego prezentu dla bratanka, a nigdy w życiu nie pikowałam i bałam się popsuć :yyyy:

Dobrze jeszcze wyglądałaby doszyta czerwona kotwica na tych morskich wzorkach, ale nie miałam ani centymetra czerwonego materiału więc zrobiłam bez - następnym razem muszę lepiej się przygotować na nowe pomysły, które mnie najdą w trakcie szycia :)

Tkanina kupiona na Drecotton.pl

Jest tam jeszcze inna morska i chyba tamtą zamówię, żeby uszyć śpiworek :) Tylko jeszcze nie wiem jak .. muszę pogrzebać i nauczyć się wszywać zamki :rotfl:
Więc jeszcze trochę mi to zajmie ;) A później będę szyła już coś lżejszego dla lokatora w brzuchu :)
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
dzięki:). Fajny jest ten materiał w "kotwice" i...te sowy też fajniusie. Jest w czym wybierać:hura:
________________________________________________________
"W żadnym wieku nie powinieneś się wstydzić tego, czego nie wiesz, ponieważ zamiłowanie do nauk i zajmowanie się nimi nie ogranicza się do czasów szkolnych, lecz kończy się z życiem." (Szymon Marycki,1551)
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
....Tylko jeszcze nie wiem jak .. muszę pogrzebać i nauczyć się wszywać zamki :rotfl:
Więc jeszcze trochę mi to zajmie ;) A później będę szyła już coś lżejszego dla lokatora w brzuchu :)

________________________________________________________
"W żadnym wieku nie powinieneś się wstydzić tego, czego nie wiesz, ponieważ zamiłowanie do nauk i zajmowanie się nimi nie ogranicza się do czasów szkolnych, lecz kończy się z życiem." (Szymon Marycki,1551)
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Bardzo ładna i kołderka, i poduszka. Przepraszam, że pytam, w jaki sposób zamocowałaś ten wkład ocieplający? Czy podczas prania będzie miał okazję się przesunąć?

Fides

--- Ostatnio edytowane 2014-01-21 14:47:01 przez Fides ---
Avatar użytkownika
Świeżynek
....Tylko jeszcze nie wiem jak .. muszę pogrzebać i nauczyć się wszywać zamki :rotfl:
Więc jeszcze trochę mi to zajmie ;) A później będę szyła już coś lżejszego dla lokatora w brzuchu :)

A..zamki...a masz tutaj stronkę:)
http://pracowniastroju.com/2012/11/26/zamek-kryty-w-rozowej-sukience/
http://www.youtube.com/watch?v=jtNqM5jbNSM
Powodzenia!
Wielkie dzięki! :)))

Bardzo ładna i kołderka, i poduszka. Przepraszam, że pytam, w jaki sposób zamocowałaś ten wkład ocieplający? Czy podczas prania będzie miał okazję się przesunąć?

Fides

--- Ostatnio edytowane 2014-01-21 14:47:01 przez Fides ---


Nie wiem w zasadzie czy dobrze zrobiłam, ale go po prostu przyszyłam ..
Ułożenie do szycia było takie: dwie warstwy materiały prawymi stronami do środka, a na jedną z lewych stron nałożyłam ocieplinę (nie wiem czy jasno to tłumaczę :yyyy: )
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Bardzo ładna kołderka:oklasky:

Żeby na 100% zabezpieczyć ocieplinę przed przesuwaniem się, możesz spróbować ręcznego pikowania punktowego - nie mam zielonego pojęcia jak to inaczej nazwać. Jak rozłożysz kołderkę to możesz zaznaczyć kilka punków rozmieszczonych symetrycznie lub według jakiegoś wzroku i po prostu przeszyć przez wszystkie warstwy.

Znalazłam, po angielsku zwą to "tying" czyli wiązanie tutaj masz film, może się przyda: https://www.youtube.com/watch?v=YK20gl3Amvo
________________________________________________________
Porządek powinien brać przykład z bałaganu i robić się sam.

2 strony: 1 2 >

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.