Wersja do druku

3 strony: < 1 2 3 >

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Tu koleżanka twierdzi, że Fiszer jest częścią grupy Bernina:

Hallo,

zur Aufklärung. Die Carina Maschinen werden über die Fa. Fischer vertrieben, die zur Bernina Group gehört. Die Maschinen sind bis auf ein paar Abspeckungen baugleich mit den Bernina Maschinen. Reparaturen laufen ebenfalls über Bernina.

Ich weiß es aus eigener Erfahrung.

A tutaj przedstawiciel z firmy Fischer odpowiada, że Veritas z Lidla jest produkowany przez ich fabrykę tak jak Pfaf:
Benutzerbild von carina-naehmaschinen
carina-naehmaschinen carina-naehmaschinen ist offline
arbeitet Haupt- oder Nebenberuflich gewerblich
Sterne für Mitgliedschaft:


Registriert seit: 27.06.2007
Beiträge: 4
Downloads: 0
Uploads: 0
AW: Veritas bei Lidl Süddeutschland
Guten Tag,

die Computer Nähmaschine von LIDL kommt von uns, also von Carina Nähmaschinen, die Maschine ist vergleichbar mit der Carina Professional, bzw. mit der Pfaff Nähmaschine smart 200 die auch wir für Pfaff produzieren.

Grüße aus Heilbronn

Peter Fischer

Sollten noch Fragen sein, [email protected]
________________________________________________________
Panie Boże! A mogłeś z tego żebra, taką fajną kolejkę elektryczną zrobić!
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Plotki plotkami, ale wydaje mi się, że współpraca różnych firm jest korzystna. Np jeżeli Fischer ma swoją fabrykę w Chinach i produkuje tam sprzęt dobrej jakości, to korzystniej jest zapewne zamawiać u niego wyprodukowanie swoich produktów, niż w chińskiej fabryce, chociaż może nieco drożej. Jestem jednak przekonany, że na pewno taniej niż w Europie. Ponadto firmy są powiązane chociażby przez sieć sprzedaży.
Jeszcze w tym wątku piszą o miłym zaskoczeniu z użytkowania Cariny:
http://www.hobbyschneiderin24.net/portal/showthread.php?t=61589&highlight=carina+professional
G.

--- Ostatnio edytowane 2014-02-17 12:57:36 przez Grześ ---
________________________________________________________
Panie Boże! A mogłeś z tego żebra, taką fajną kolejkę elektryczną zrobić!
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Grzegorzu, zamiast nas tu karmic niemieckimi linkami i teksatani, ktore dla wiekszosci sa niezrozumiale, zamow se te maszyne, przetestuj, jak bedzie sie dobrze sprawowac zaadoptuj a w razie niezadowolenia odeslij. Toz to nie masz nic do stracenia bo w De masz co najmniej 2 jak nie 4(?)tygodnie na odeslanie towaru jesli nie odpowiada on twoim wymogon i wyobrazeniom.

pozdrawiam Masza

p.s. na moim kursie krawieckim sa 2 posiadaczki wyzej wymienionej maszyny i jak jedna z niech jest nia zachwycona tak druga wrecz przeciwnie(jest wlasnie na etapie pozbycia sie jej)
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Sam raczej nie potrafiłbym jej ocenić - moim największym osiągnięciem do tej pory było skrócenie spodni. Ktoś bardziej zaawansowany może by mógł przetestować i zrecenzować. Nie sądzę jednak, że chciałby kupić ją tylko do przetestowania.

Myślę, że z racji małej popularności maszyn do szycia Carina warto było założyć taki wątek, aby zebrać posiadane i nowo wyszukane informacje w jednym miejscu. Może będą one komuś pomocne, np nasza Ania kiedyś sama zastanawiała się nad zakupem takiej maszyny.

Każdą ze stron w podanych linkach przeze mnie oraz Anię można przetłumaczyć w google translator i choć czasami tłumaczenia wychodzą śmieszne, to ogólny sens jest zazwyczaj zrozumiały.

Cytując ludzi z forum niemieckiego, powyżej każdej wypowiedzi, przytoczyłem jej sens. A zatem sądzę, że jednak moje wypociny da się zrozumieć. Ponadto pomyślałem, że zacytowanie użytkowników z innego forum będzie ciekawe z tego względu, że piszą, tak jak i my, co sami wiedzą lub się domyślają, a ponadto zamieszczają opinie na temat używanych przez siebie sprzętów - dlaczego my nie mielibyśmy poznać tych opinii? W polskim necie mało informacji na temat Carin.
________________________________________________________
Panie Boże! A mogłeś z tego żebra, taką fajną kolejkę elektryczną zrobić!
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Gdybym była w Niemczech, to pewnie bym ją kupiła swego czasu. Do Polski nie wysyłali, a inne opcje podrażały mocno jej koszt...

Ania
________________________________________________________
Arkę zbudowali amatorzy - Titanica zawodowcy.

http://uczeremchypl.shoper.pl/

http://szycie-z-czeremcha.blogspot.com/

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Brak dystrybucji w Polsce oraz serwisu, to ogromne ograniczenie. Osobiście nie kupiłbym nowej maszyny za 300 Euro, gdybym nie mógł jej serwisować w ramach gwarancji. Chociaż myślę, że w użytkowaniu domowym te maszyny przechodzą okres gwarancyjny "bezobjawowo".
G.
________________________________________________________
Panie Boże! A mogłeś z tego żebra, taką fajną kolejkę elektryczną zrobić!
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
________________________________________________________
Panie Boże! A mogłeś z tego żebra, taką fajną kolejkę elektryczną zrobić!
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Wątek dotyczy maszyn marki Carina produkowanych przez firmę Fischer. Mam nadzieję, iż za pewien, niedługi czas, będę mógł napisać Wam - moim kochanym współużytkownikom, kochanego forum ekrawiectwo.net nieco bardziej obszerny materiał, na temat maszyn Carina. A dzisiaj chciałem wkleić link do poniekąd, największej konkurencji firmy Fischer, jednego z produktów firmy W6. Są to również maszyny które ciężko znaleźć w sklepach stacjonarnych. Są to maszyny konstrukcji niemieckiej dystrybuowane w sprzedaży wysyłkowej przez wszystkie dostępne w Niemczech media. Mają bardzo dobre opinie na forum i tym razem 10 lat gwarancji! - dla domowego użytkownika.

https://www.youtube.com/watch?v=1uRPd4aROzc - komputerowa maszyna średniej klasy

Pozdrawiam,
G.
________________________________________________________
Panie Boże! A mogłeś z tego żebra, taką fajną kolejkę elektryczną zrobić!
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Niektóre maszyny W6 to kopie Janome.
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Wątek dotyczy maszyn marki Carina produkowanych przez firmę Fischer. Mam nadzieję, iż za pewien, niedługi czas, będę mógł napisać Wam - moim kochanym współużytkownikom, kochanego forum ekrawiectwo.net nieco bardziej obszerny materiał, na temat maszyn Carina. A dzisiaj chciałem wkleić link do poniekąd, największej konkurencji firmy Fischer, jednego z produktów firmy W6. Są to również maszyny które ciężko znaleźć w sklepach stacjonarnych. Są to maszyny konstrukcji niemieckiej dystrybuowane w sprzedaży wysyłkowej przez wszystkie dostępne w Niemczech media. Mają bardzo dobre opinie na forum i tym razem 10 lat gwarancji! - dla domowego użytkownika.

https://www.youtube.com/watch?v=1uRPd4aROzc - komputerowa maszyna średniej klasy

Pozdrawiam,
G.
Na amazonie cena 279 Euro . W jakiej cenie sa w Niemczech?

________________________________________________________
"W żadnym wieku nie powinieneś się wstydzić tego, czego nie wiesz, ponieważ zamiłowanie do nauk i zajmowanie się nimi nie ogranicza się do czasów szkolnych, lecz kończy się z życiem." (Szymon Marycki,1551)

3 strony: < 1 2 3 >

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.