Wersja do druku

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Ach, witam serdecznie w moim nowym wątku, który ani nie będzie obszerny, ani zapewne treściwy, lecz jako że dzisiaj skończyłem popełniać gwałt na sztuce krawieckiej, postanowiłem się tym czynem pochwalić. Kiedyś już napisałem, że pierwszym całkowicie własnym moim dziełem, była torba marynarska z nogawki ojcowych dżinsów, a dzisiaj skończyłem szyć już nie z nogawki, skarpety czy beretu, ani z całych gaci tylko z... koca polarowego - koszulę nocną. Koc chyba można przyrównać do kawałka materiału kupionego w sklepie, a wespół z użytymi wykrojami z Burdello stworzył duet, do którego dołączyłem ja czyli mamy trio....No i to już tak, jakby miało być: krawiec (cóż za wielkie słowo) + materiał + wykrój = jedziem z tem koksem i mamy uszytek. chyba się pogubiłem w zeznaniach. Nie mniej chciałem powiedzieć że: "takich dwóch, jak nas trzech to ni ma ani jednego", a w konkluzji wyszło to co na zdjęciu.

Koszula nocna dla mojej córuni Basiuni. Z wykroju wziąłem tylko korpus i rękawki, a całe wykończenia to mój wymysł, pomysł, czyli pójście na łatwiznę, tudzież dostosowanie projektu do własnych umiejętności. Materiał to koc polarowy wielokrotnie prany i używany, kiedyś kupiony w Makro. Nici z Ikei, kolor czerwony; niebieski, mały, plastikowy guzik kupiony w zestawie w sklepie "wsjo za adin ojro" - przyszyty żółtą nicią również z Ikei. Cała koszulina zszyta zygzakiem. Łatwo dla takiej lamy jak ja nie było. Tym bardziej, że musiałem jeszcze rozwiązać problem "gubionego zygzaka" (a irytowało mnie to nieziemsko). Prosto wyciąłem, krzywo zszyłem, Córunia wniebowzięta.
________________________________________________________
Panie Boże! A mogłeś z tego żebra, taką fajną kolejkę elektryczną zrobić!

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Nazwa wątku pasowałaby raczek do moich uszytków w ciągu ostatnich kilku miesięcy. No bo nie będę pokazywać tych 50 ręczników kuchennych uszytych ze starych pościeli, prawda? Pokazałam pięknie obrzucone, ciepłym jeszcze owerlokiem, nogawki spodni dresowych, ale to też nie jest żadne osiągnięcie.

Nocna koszulka z koca polarowego - brawo! Basiunia dostała na Walentynki?
Avatar użytkownika
Pogromca spamerów
Grzechu
najwazniejsze,ze zadowolona :)
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Gwałt mi się tylko i wyłącznie -źle kojarzy.
Fajną koszulę nocną uszyłeś :)
________________________________________________________
Praca rozumna i wytrwała, która nie myśli o zbieraniu owoców w tydzień po siewie, nad przepaściami przerzuca mosty. B. Prus
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
O to chodzi aby obdarowany czyli Twoja Basiunia była zadowolona. Koszulka przytulna(polarek) i fajny wzór.
________________________________________________________
"W żadnym wieku nie powinieneś się wstydzić tego, czego nie wiesz, ponieważ zamiłowanie do nauk i zajmowanie się nimi nie ogranicza się do czasów szkolnych, lecz kończy się z życiem." (Szymon Marycki,1551)
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Właśnie. Zadowolenie obdarowanej jest najpiękniejszym podsumowaniem.

Czuję w kościach, że następne zamówienie wykluło się już w jej główce - i Basia nie odpuści!

Ania
________________________________________________________
Arkę zbudowali amatorzy - Titanica zawodowcy.

http://uczeremchypl.shoper.pl/

http://szycie-z-czeremcha.blogspot.com/

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Koszula właśnie jest testowana :D
________________________________________________________
Panie Boże! A mogłeś z tego żebra, taką fajną kolejkę elektryczną zrobić!
Avatar użytkownika
Administrator
Oj jaka słitaśna i pomysłowa :) Ja się nie dziwię córeczce - sama byłabym zachwycona gdyby tato uszył dla mnie cokolwiek :]
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Po takiej koszuli na pewno zostaniesz zarzucony innymi zamówieniami!:)
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Zapewne mała nie odpuści!!!Basienka dużo fajnych pomysłów Ci życzę!

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.