Wersja do druku

Avatar użytkownika
Świeżynek
Witam po raz pierwszy :)
Przeglądałam forum i widzę, że macie doskonałe pomysły na naprawianie ubrań. W związku z tym, może coś mi podpowiecie.

Kupiłam sukienkę z wadą - "delikatnym" odrapaniem materiału. Na zdjęciach (które załączam) wyglądało to lepiej niż w rzeczywistości. Sukienka jest na mnie bardziej dopasowana, co czyni ją trochę mniej marszczoną. Odrapanie, czy raczej zaciągnięcie jest całkiem spore - ok 3 cm szerokości i 7 cm długości i wypada na wysokości... hmmm... podbrzusza ;) odrapanie jest bardziej widoczne od góry (z mojego widoku podczas noszenia), niż od przodu, ale też niestety widać w postaci o ton jaśniejszej plamy. Planowałam doszyć jakiegoś kwiatka czy aplikację. Teraz pomyślałam o czarnej koronce. A może jakaś zakładka? Może czymś zafarbować, aby była mniej widoczna? Problemem jest miejsce wady (aplikacja w tym miejscu odpada...) Ale największy problem sprawia mi wymyślenie czegoś co by pasowało asymetryczności sukienki - jest dłuższa od strony drapowania.
Maszynę mam, starego łucznika. Igły do satyny nie mam, ale mogę kupić.
A wesele już 26 marca...

Dziękuję i pozdrawiam
Ewa

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
odrapanie Sukienka z przodu
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
W sklepach pasmanteryjnych jest dzisiaj sporo dodatków do wyboru, może jakaś pasmanteria z metra na przykład w srebrnym kolorze, ale pod warunkiem że będzie to pasowało po ubraniu całości , np;biżuterii. Można by po skosie naszyć taka pasmanterię na przodzie i schować jej końce w szwach bocznych, ewentualnie jeszcze na dole. Albo są też takie elementy do naszycia, nie wiem jak nazywają się w różnych sklepach jak pytam o kamienie to wiedzą o co chodzi, mają różne kształty , kolory i wielkość. Nic innego nie przychodzi mi teraz do głowy, można by je tez jakoś ponaszywać w określony sposób tak aby odwrócić uwagę.
________________________________________________________

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Świeżynek
Dziękuję, Magdo. Tak myślę, koronka po skosie była by dobra. Albo te kamyczki, o których mówisz lub jakieś perełki, tylko wtedy w wielu miejscach. Tak jak pisałam, aplikacja tylko w tym miejscu odpada ;)
Ktoś ma jeszcze jakiś pomysł?
Do sukienki zakładam czarny żakiet (ale za krótki, żeby ukryć), czarne szpilki i srebrną biżuterię.

--- Ostatnio edytowane 2011-03-14 17:04:00 przez ruthbest ---
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Wiesz ja bym to udrapowała tak jak się w tym miejscu materiał układa a miejsca drapowań pozaczepiałabym ręcznie żeby się nie rozkładało.Najlepiej to zrobić na manekinie albo poproś kogoś żeby to pozapinał szpilkami na Tobie,a następnie poprzyszywaj ręcznie,Mam nadzieję,że się uda.Powodzenia
Avatar użytkownika
Świeżynek
Próbowałam wczoraj drapować, ale sukienka jest mniej drapowana niż na zdjęciu (bardziej obcisła na mnie). Zaczęłam w związku z tym szukać farb do tkanin, żeby wzorek namalować ale większość jest do bawełny, a nie do tkanin sztucznych. Przejadę się w weekend do jakiejś większej pasmanterii i popytam o dżety i farby. Może coś mi ekspedientka doradzi.
Pochwalę się efektem
Dziękuję wam za pomysły :D
Avatar użytkownika
Świeżynek
Spojrzałam jeszcze na allegro za pomysłami. Co myślicie o doszytych pasach materiału? Albo o takim malowanym kwiatku? Czy kwiatku wyszywanym?

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
kwiat wyszywany doszycie materiału Kwiat malowany

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.