Wersja do druku

3 strony: 1 2 3 >

Avatar użytkownika
Świeżynek
Witam. Pomocy!!! Chcę uszyć spodnie takie po domu z polaru,wycięłam już formy, założyłam igłę 90 do dzianiny, nici talia 120 i okazuje się ,że o ile wierzchni szew jest ok, to od dołu nić się plącze. Wiem, że niektóre maszyny mają naprężenie nici dolnej, ale u mnie nic takiego nie ma. Mam maszynę Singer 1022, ale ma coś wspólnego z łucznikiem, bo instrukcja do niej jest od łucznika. Pomóżcie , do tej pory nie miałam z nią problemu, ale szyłam głównie igłą do jeansu, albo standard 80,nici te same co teraz czyli talia 120. Nic z tego nie rozumiem, próbowałam zwiększać i zmniejszać naciąg nici górnej, długość ściegu, docisk stopki i cały czas plącze nić dolną. Co ja robię źle?:(
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
sprawdź, proszę, nawleczenie nici górnej - czy jest prawidłowe i czy jest dobrze naprężona.
W moim Łuczniku 466 tak się zdarzało, jeśli źle nawlekłam lub naprężacz został rozregulowany przez moich pomocników.
Avatar użytkownika
Świeżynek
Dzięki Pajesia. Faktycznie gapa ze mnie nie włożyłam dobrze nici między talerzyki naprężacza.:D A potem się zdenerwowałam i w ogóle nie widziałam tego. Nawlekłam od nowa już spokojnie i powoli się udało. Dobrze, że tutaj zawsze kogoś mogę zapytać co dwie (albo więcej)głowy , to nie jedna. Jeszcze raz bardzo dziękuję.:)
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
proszę bardzo Eliszko.

Sposób rozwiązania tego problemu znalazłam gdy męczyłam się nad pierwszymi porciętami dla moich chłopców... :-Sileż mi się brzydkich słów wtedy przypomniało:-S, o rety...:p dobrze, że wtedy spali i nie słuchali:)
potem koleżanka krawcowa powiedziała mi zasadę: maszyna pętelkuje od spodu : regulujesz górną nić, gdy pętelkuje się u góry: regulujesz napięcie nitki dolnej. Sprawdza się w moim Łuczniku, jak to jest w nowoczesnych - tego nie wiem :)
Avatar użytkownika
Świeżynek
Dzięki Bogu moja maszyna jak pętelkuje to tylko od dołu, bo gdyby było inaczej to pewnie bym sobie nie poradziła nawet gdyby mi ktoś wytłumaczył co robić. W tej maszynie nie wyjmuje się chyba bębenka tylko samą szpulkę. Muszę przyznać, że do maszyny trzeba mieć cierpliwość anielską, bo w innym wypadku kończy się tak jak ja. Gdyby nie to forum, pewnie nie znalazłabym problemu, no chyba żebym na nowo nić nawlekała, a i to pewnie nie doszłabym jaka była przyczyna. Pewnie jeszcze nie raz będę błagać o pomoc bo ja dopiero się uczę. co prawda uszyłam już kilka poszewek na jaśki i to na dodatek patchworki, ale to było proste szycie. Ubrania dopiero zaczynam szyć i jeśli się nie zniechęcę niepowodzeniem, to wciąż będę zadręczać pytaniami, czasem pewnie bardzo banalnymi.:D
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
potem koleżanka krawcowa powiedziała mi zasadę: maszyna pętelkuje od spodu : regulujesz górną nić, gdy pętelkuje się u góry: regulujesz napięcie nitki dolnej. Sprawdza się w moim Łuczniku, jak to jest w nowoczesnych - tego nie wiem :)
A wiesz, u mnie się to nie sprawdza. Miałam kiedyś ogromny problem z pętelkowaniem nici dolnej: nic nie pomagało, jakbym nie ustawiła górnej nici to dalej pętelkowało. Ostatecznie chodziło o to, że bębenek był źle ustawiony: przykręciłam śrubeczkę bębenka i od tego czasu dolna nić mi nie pętelkuje :) I to właśnie w starym Łuczniku.
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Trochę czasu trwa, zanim za jednym rzutem oka zacznie się rozpoznawać - górna czy dolna. /Podobnie jak z nauka prucia szwów owerloka - udręka zmienia się w czystą przyjemność, gdy wie się co pociągnąć :)/.

W razie wątpliwości polecam założyć jedną ze szpulek w kontrastowym kolorze do prób, o którą to nić chodzi - dolną czy górną.

Ania
________________________________________________________
Arkę zbudowali amatorzy - Titanica zawodowcy.

http://uczeremchypl.shoper.pl/

http://szycie-z-czeremcha.blogspot.com/

Avatar użytkownika
Świeżynek
Witam. Postanowiłam pokazać jak wygląda bębenek w mojej maszynie, może któraś z was wie jak regulować w tej maszynie nić dolną?:) Ja raczej sama z siebie nie będę eksperymentować, bo jeszcze coś zepsuję, ale pod okiem bardziej doświadczonych krawcowych, może uda się coś wymyślić.:D

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Najpierw zdejmij płytkę ściegową - tą przykrywającą ząbki transportera.

Lekko poluzuj 2 śrubki - u góry po lewej i u dołu po prawej. Śrubki te przytrzymują elementy utrzymujące bębenek w miejscu. Nie odkręcaj tych śrubek całkowicie! Nie ma potrzeby! Po poluzowaniu będziesz mogła te elementy lekko odsunąć uwalniając plastikowo - metalowy bębenek. Wyjmiesz bębenek - i zobaczysz na nim małą śrubkę, którą reguluje się naprężenie dolnej nici.

Ania

--- Ostatnio edytowane 2011-03-17 11:57:29 przez czeremcha ---
________________________________________________________
Arkę zbudowali amatorzy - Titanica zawodowcy.

http://uczeremchypl.shoper.pl/

http://szycie-z-czeremcha.blogspot.com/

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Moment, moment, a co to za maszyna? Jeżeli to Łucznik, to nie ma potrzeby luzowania żadnych śrubek. A przynajmniej maszyna wygląda mi na łucznika. Maszyna jest stara, wątpię że dostaniesz do niej części ot tak, a przysięgam że łatwo zatrzeć te śruby - wiem, bo sama kiedyś o mało co nie zepsułam maszyny.

Musisz zdjąć płytkę ściegową, pod tą płytką ukrywa się taka mała płyteczka w kształcie prawie litery "L". Jest ona widoczna trochę na tych zdjęciach - wychyla się spod płytki po lewej stronie. Jedyne co robisz, żeby wyjąć bębenek, to przesuwasz ją na bok, zapamiętujesz ułożenie bębenka i wyciągasz go.

Potem na bębenku zobaczysz śrubeczki - cienkim śrubokrętem przykręca się delikatnie lub rozkręca, zależy od potrzeb :) Jak nitka pętelkuje, to przykręcasz.

EDIT: Doczytałam, że to Singer, ale bębenek jest identyczny jak w moim Łuczniku. Ja wiem, że wygląda jakby ta miedzanokolorowa płytka z prawej strony trzymała bębenek, ale jej nie ruszasz, a już na pewno nie odkręcasz. Spokojnie da się wyjąć bębenek przesuwając jedynie małą płytkę po lewo o kształcie między literą L a trójkątem. Taki wklęsły trójkąt :P Jak mówię niejasno, to mogę Ci na zdjęciu zaznaczyć ;)

--- Ostatnio edytowane 2011-03-17 12:20:35 przez Mrufka ---

--- Ostatnio edytowane 2011-03-17 12:24:22 przez Mrufka ---

3 strony: 1 2 3 >

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.