Wersja do druku

3 strony: < 1 2 3 >

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Powodzenia w dalszym tworzeniu. :) Taki haft to coś pięknego.
________________________________________________________
Mam złoty charakter. Dlatego taki ciężki. :D
Moja TFUrczość różna
http://teofano.blogspot.com/
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Ojejku jakie Tu śliczności, piekne!
Avatar użytkownika
Świeżynek
Piękne :rotfl: Ja swoje wyszyte poduszki piorę w pralce i nic się z nimi nie dzieje.



Avatar użytkownika
Świeżynek
Piękne :rotfl: Ja swoje wyszyte poduszki piorę w pralce i nic się z nimi nie dzieje.




Azalia, a zabezpieczasz je jakoś zaraz po uszyciu?
Tak jak np jak szyjesz na maszynie to dobrze jest materiał zdekatyzować, a każdy szew przeprasować. Czy tutaj tez jest jakaś zasada?
Kupiłam właśnie zestaw do haftowania wstążeczkami na poduszce, bo chciałabym zrobić prezent mojej mamie i nie chciałabym by moja praca poszła na marne, a poduszka po praniu wyglądała tragicznie.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Właśnie, co warto wiedzieć zanim się zacznie.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Panacota, wielkie uznanie dla Twoich prac, są przecudne. W takie delikatne i romantyczne poduszeczki to aż żal wbijać szpilki. A tak w ogóle chyba jest to bardzo rzadko stosowana technika?
Avatar użytkownika
Świeżynek
Azalia, a zabezpieczasz je jakoś zaraz po uszyciu?

Po wyszyciu nie zabezpieczam gotowego wyrobu. Piorę w pralce w 30 stopniach, jeśli robię ołówkiem szablon na materiale to wcześniej widoczne miejsca delikatnie zapieram. Fajnym rozwiązaniem jest pisak zmywalny wodą.

Tak jak np jak szyjesz na maszynie to dobrze jest materiał zdekatyzować, a każdy szew przeprasować. Czy tutaj tez jest jakaś zasada?

Wyszywam i nic nie dekatyzuję. Wstążki zamawiam na allegro najprawdopodobniej chińskie. Stosuję gotowe poduszki (piorę), swoje także szyję (materiał bez wcześniejszej dekatyzacji :stres: szyję większe).

Kupiłam właśnie zestaw do haftowania wstążeczkami na poduszce, bo chciałabym zrobić prezent mojej mamie i nie chciałabym by moja praca poszła na marne, a poduszka po praniu wyglądała tragicznie.

Jeśli masz taką możliwość to zamocz kawałek wstążki i zobaczysz co się z nią stanie. Jeśli jest poduszka do wyszycia to powinni chyba ją jakoś zabezpieczyć wcześniej przed zmianą formy. W Twoim przypadku wszystko zależy od tego jak wykonany jest wzór na poduszce, czy będzie się spierał po namoczeniu. Jeśli nie to pewnie można ją przed wyszyciem delikatnie przeprać.Ja z takich zestawów miałam obraz obyło się bez prania.Powodzenia:)






--- Ostatnio edytowane 2017-05-07 16:39:13 przez azalia ---

--- Ostatnio edytowane 2017-05-07 16:52:59 przez azalia ---
Avatar użytkownika
Świeżynek
Mi też ten haft bardzo się podoba! Swojego czasu zrobiłam kurs, jak się go wykonuje, nie jest to trudne. U mnie obrazek trafił do mamy :) Nigdy takich wyrobów nie prałam, ale myślę, że nie powinno się ich "drastycznie" traktować praniem.
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Świeżynek
Odebrałam moje zamówienie czyli poszewkę na poduszkę ze wzorem oraz kompletem wstążek do wyszycia. Jest sporo pracy. Zobaczymy czy mi się uda. Na szczęście jest mała instrukcja, ale niestety opis w języku.... (hmmm nie wiem w jakim dokładnie, ale na pewno azjatycki :P ).

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Piękne! Pobuszowałam trochę w sieci, głowa mała...

3 strony: < 1 2 3 >

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.