Wersja do druku

Avatar użytkownika
Świeżynek
Potrzebuję rady. Zaczynam "zabawę" z haftowaniem.
Niestety mam problem z doborem igły do haftu płaskiego. Jaka powinna być? Jak ją dobrać do konkretnego kordonka/muliny?
Z góry dziękuję! :)
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Jak ja się bawiłam w haftowanie to wybierałam igłę pasującą do ręki;) Ja zawsze używałam igieł cieniutkich (z odpowiednio dużym oczkiem do muliny) i dość krótkich, a do richelieu trochę dłuższych.
________________________________________________________
Porządek powinien brać przykład z bałaganu i robić się sam.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Do muliny lub kordonka trzeba dobrać taką grubość igły, żeby móc swobodnie przewlec tę nitkę przez oczko igły. Jednocześnie należy użyć możliwie najcieńszej igły, aby nie pozostawiała dziurek w robótce. No i dodatkowo musi być wygodna do ręki.:)
Nie na wszystkie pytania jest jednoznaczna odpowiedź. Wielu rzeczy na początku się nie wie, do wprawy dochodzi się po jakimś czasie, nabywając doświadczenia. Nigdy nie zastanawiałam się "w jaki sposób dobrać odpowiednią igłę do nici",ani "jaka igła do jakich nici", stosowałam metodę prób i błędów. Ta "nauka" nie trwała długo.
Do wszelkich robótek ręcznych potrzeba cierpliwości, pokory. Nikt na początku nie umie i nie wie wszystkiego.
Jedną z przyjemności w zajmowaniu się robótkami jest świadomość, że tu nie ma pośpiechu, to ma być relaks, odpoczynek i przyjemność. A wielką przyjemność i zadowolenie daje świadomość, że zrobiliśmy coś sami, że sami się czegoś nauczyliśmy (może to być nawet dobór igły do nici).
Powodzenia!

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.