Wersja do druku

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Kupowaliśmy mojemu mężowi nowy garnitur w weekend. Większość marynarek, które były dobre w barkach, w pasie były zdecydowanie za luźne. W każdym sklepie sprzedawczynie twierdziły, że bez problemy można zrobić taliowanie marynarki, i tylko w sklepie Próchnik nam powiedziano, że to jest jedyna rzecz, której robić się nie powinno. Niestety nie udało mi się wyciągnąć od nich informacji, dlaczego...Macie jakieś pomysły?..
________________________________________________________
www.facebook.com/natabo.retro.design/
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Ciekawe... nie wiem czy przy konstrukcji męskich strojów obowiązują te same zasady co przy odzieży damskiej, ale przecież górę konstruuje się wg obwodu biustu, a potem zbiera w talii tyle ile potrzeba przy danej sylwetce, więc adekwatnie w męskiej marynarce nie powinno być z tym problemu :P
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Ciekawe... nie wiem czy przy konstrukcji męskich strojów obowiązują te same zasady co przy odzieży damskiej, ale przecież górę konstruuje się wg obwodu biustu, a potem zbiera w talii tyle ile potrzeba przy danej sylwetce, więc adekwatnie w męskiej marynarce nie powinno być z tym problemu :P
no właśnie ja byłam przekonana, że z taliowaniem marynarki nawet sama sobie poradzę, ewentualnie do jakiejś poleconej przez salon krawcowej się odda. A tu niespodzianka :D Powiedzieli mi, ze można skracać marynarkę, rękawy, ale taliować nie.
________________________________________________________
www.facebook.com/natabo.retro.design/
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
To chyba zależy od kroju. Wiele męskich marynarek ma zaszewkę przodu kończącą się na ciętej kieszeni - więc tu nic się zrobić nie da. Do tego dochodzi częste w męskich marynarkach zlikwidowanie szwu bocznego z przeniesieniem wyprofilowania boku na przód i tył - i tu też mogą być kłopoty.

Generalnie - sporo marynarek w swoim życiu dopasowałam /jakoś słowo "taliowanie" mi nie leży :-)/, po prostu trzeba było uważać, jak zebranie na szwach wpływało na sylwetkę.

Ania
________________________________________________________
Arkę zbudowali amatorzy - Titanica zawodowcy.

http://uczeremchypl.shoper.pl/

http://szycie-z-czeremcha.blogspot.com/

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.