Wersja do druku

Avatar użytkownika
Świeżynek
Witam, proszę Was o poradę w kwestii zawodu krawca. Szukam drogi zawodowej, która dałaby mi możliwość długoletniej pracy. Z faktu, że interesuje się modą męską pomyślałem, że krawiectwo byłoby dobrym rozwiązaniem z możliwością rozwoju. Wiem, że wielu z Was zawodowo zajmuje się krawiectwem dlatego chciałbym zapytać jak to wygląda w praktyce? Czy trudno jest zostać krawcem, jak wygląda sprawa ze znalezieniem pracy no i czy można z tego żyć na przyzwoitym poziomie..? Bardzo proszę o pomoc..
Avatar użytkownika
Pogromca spamerów
witaj
ogolnie zawod kawca chyba zanika
w moim miescie jeszcze gdy sie uczylam byly 3 szkoly,a od kilku lat nie ma zadnej i to bylo tylko krawiectwo damskie
jak sie czlowiek chce czegos nauczyc to tylko sie za to brac
a z zaplata za prace krawcowych czy szwaczek w zakladach krawieckich bywa BARDZO roznie
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Młodych ludzi nie ma w zawodzie więc za 10 15 lat napewno krawcy będą poszukiwani.
Avatar użytkownika
Świeżynek
Z pensją jest różnie. Zależy czy chcesz pracować w swojej firmie czy u kogoś. No i oczywiście od tego co byś chciał robić. A nauka w dzisiejszych czasach do zawodu krawca to chyba tylko w szkole zawodowej, a z tym jest słabo chyba. Studia na kierunku wzornictwo (jest chyba specjalizacja z projektowania ubioru) chyba dają niewielkie pojęcie o samym szyciu. Generalnie dobry krawiec nawet w małej mieścinie może zarobić dobre pieniądze, tylko na początku trzeba baaaaardzo dużo pracować, żeby wyrobić sobie dobrą opinię.

Roksanitka a mi się właśnie wydaje, że ludzie coraz częściej chodzą do krawca. Tak wnioskuję na podstawie moich obserwacji i nie jest to pewne, że jest taki trend.
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Pogromca spamerów
Szpilko
chodza ci co maja pieniadze albo ci co szyja sobie jakas rzecz jedna ale porzadna
nie oszukujmy sie wiekszosc osob kupuje w lumpach i z tym glownie przychodza do krawcowych
Avatar użytkownika
Świeżynek
Niestety często przychodzą po to, żeby potem dalej sprzedać komuś za o wiele większą cenę.
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Świeżynek
Dziękuję za odpowiedź. A może jest na forum ktoś z Warszawy kto zna ten rynek krawieckiej pracy?
Avatar użytkownika
Świeżynek
Jestem niezależną projektantką i obecnie pracuję nad kolekcją jesień-zima 2014. Tak jak napisałam wczesniej chcialabym nawiazac wspolprace z osobami, ktore szyją - najlepiej w Warszawie. Odszywanie wg form badz opracowywanie wzorów. Czy ktoś chciałby spróbować sił? Rzeczy damskie, w przyszłosci rownież męskie. Zapraszam na moją strone: http://www.fludraslowfashion.com/
Avatar użytkownika
Świeżynek
Są organizowane płatne staże (kurs krawiecki)w Warszawie.
Np. Kurs krawiecki - http://ucp.asp.waw.pl/oferty-pracy/platny-staz-kurs-krawiecki
Przy okazji możesz się rozejrzeć za praktykami tak by Ci pasowało z czasem.
Naprawdę droga będzie dłuuuuga do celu, który chcesz zrealizować :)


--- Ostatnio edytowane 2014-06-28 16:06:39 przez Sebastian ---

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.