Wersja do druku

2 strony: < 1 2

Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
Odnośnie mikrofibry: niedawno pierwszy raz zamówiłam ten materiał. Spodziewałam się czegoś meszkowatego (tak mi się pościel kojarzy), a tu dostałam coś śliskiego :) zdziwiłam się, że jest śliska, bo w nazwie aukcji była podana bawełna. Sprawdziłam potem i w opisie podany był skład i rzeczywiście jest to materiał 100% poliestru i już się nie dziwiłam :) i zgadzam się z poprzedniczką, że na zasłonki jest to świetny materiał. Ja na razie wykorzystałam do ozdobnej poduszki patchworkowej i też się sprawdziła. Mam jednak wątpliwości, czy używać tego do szycia pościeli ze względu na skład... chyba mało oddychalny?
Avatar użytkownika
Świeżynek
Ooooj, odradzałabym poliester jako pościel...przecież to prawie to samo, co spać na siatce na zakupy :rotfl: Straszne, że ten materiał w ogóle ma rację bytu, powinni z niego szyć rzeczy przemysłowe, a nie przeznaczone do kontaktu ze skórą. Poszukaj jakiejś jakościowej bawełny w sprawdzonych sklepach z tkaninami, typu Bawelna-Tkaniny, a tamtą pościel zutylizuj lepiej :)
Avatar użytkownika
Świeżynek
Dzień dobry,
Jestem tu nowa, czytam formum od jakiegoś czasu i znalazłam tu wiele cennych informacji. Dziś zdecydowałam się zarejestrować i zadać pytanie.
Od zawsze marzyła mi się bluza i spodnie dresowe z bez poliestru w składzie. W sklepach takie rzeczy są dość drogie. W szyciu jestem raczej początkująca. Wczoraj w końcu uszyłam wymarzone spodne dresowe z mięciutkiej dresówki (bawełna 95%, 5% elestan). Radość trwała krótko. Po pół godzinie od założenia spodnie mają wypchane kolana... Czy kupiłam złą dresówkę? Cyz tu chodzi o jakość samego materiału czy raczej o skład?
Pozdrawiam wszystkich :)
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Napiszę tylko tyle, że nie zawsze dodatek sztucznych włókien źle świadczy o jakości danej tkaniny, czy dzianiny. Czasem jest wręcz porządny, np. taki len- naturalny surowy jest ciężki do noszenia. Przewiewny itd, ale szorstki, szybko się gniecie. Poprzez dodanie innych włókien można go trochę uszlachetnić, to samo z bawełną. Nie każdy poliester jest zły, jeśli jest dodany w odpowiedniej ilości. Także nie każda tkanina 100% poliesterowa jest od razu zła. Są gorsze i lepsze jakościowo.


Edycja: ja mam pościel , mikrofibry i jest to najlepsza pościel pod jaką spałam. Nie jest prawdą, że nie oddycha, jest miękka i przyjmna w dotyku. Mam dwie takie pościele, dwie różne mikrofibry. Jedną dostałam, drugą kupiłam. Ta lepsza jakościowo, idealna wg mnie jest z Home&You. Podaję nazwę sklepu tylko po to, aby kto chce mógł pójść i podotykać. To żadna reklama, jakby co ;)



--- Ostatnio edytowane 2020-06-18 10:04:10 przez mio ---
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Świeżynek
Wiem że nie kazdy poliester jest zły. Mam sukienkę - mieszankę lnu i poliestru i jest cudowna. Ale spodnie dresowe chciałam bez poliestru ponieważ miałam złe doświadczenia z odzieża sportową z dodatkiem poliestru.
Ma ktoś doświadczenie z tymi wypychającymi sie kolanami?
Avatar użytkownika
Administrator
Poliester jako dodatek nie jest taki straszny. Na spodnie dresowe wybierz dzianinę z dodatkiem poliestru. Kolana i tak się będą wypychać choć sporo tutaj zależy od jakości dzianiny a kupując cokolwiek kupujesz trochę kota w worku. Możesz podszyć okolice kolan podszewką ewentualnie.
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Avatar użytkownika
Świeżynek
ja twierdze ze poliester nie jest zly. Wiem ze swietnie przyjmuje nadruk i jak ktos personalizuje wyroby to swietnie przyjmuej barwy i detale
Avatar użytkownika
Świeżynek
ja twierdze ze poliester nie jest zly. Wiem ze swietnie przyjmuje nadruk i jak ktos personalizuje wyroby to swietnie przyjmuej barwy i detale
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Pozdrawiam,o ile doceniłam podczaa epidemii, bo sztuczne i wirus umiera,to się i nie zniszczy tak łatwo w szybkim praniu,łatwe w obsłudze towaru,taka fota i full casco. Cena niestety ok. 30zł/m też, to nie przelewki, nie oddycha i moim zdaniem lepiej wybrać celulozę,z Natura 2000 w rodzaju len lub baum-wolle albo wool/naturalne (I am in,in los producentas).Owcze, charakterystyczne włókno.
________________________________________________________
Nie ma rzeczy niemożliwych. Są tylko bardzo nudne i czasochłonne.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
https://sklepantex.pl/blog/wprowadzenie-do-swiata-dzianin-dzianina-prazkowana/
i inne. Zapraszam, w miatę na 99 % daje sobie radę,pracują, nie próżnują.Byłam,veni, vidi, vici.
Byłam też we włóczkach "www.amicus.pl",a teraz uderzam tu-http://izpol.pl.
Jakkolwiek np.hafciarki.pl_ bernina sklepik i serwis autoryzowany/internet to też pewna firma, podobnie Radom i podobne.
Ooooj,gdyby to było nagminne w Polsce...Uczciwość po prostu. A takto człowiek jak na ślizgawce..
________________________________________________________
Nie ma rzeczy niemożliwych. Są tylko bardzo nudne i czasochłonne.

2 strony: < 1 2

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.