Wersja do druku

Avatar użytkownika
Administrator
Dostałam od koleżanki fajne jeansy. Z długością sobie poradzę (bo są za długie) ale mam problem z pasem. Przydałoby się go zmniejszyć o kilka cm. Jak się do tego zabrać żeby wyszło...?
Pewnie będę musiała wypruć pasek a co potem? Myślałam, żeby zmniejszyć je po zewnętrznym szwie. Przy kieszeniach są nity wiec będę musiała się ich pozbyć.

No chyba ze jest jakiś inny skuteczny sposób.
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Może wystarczy zwęzić je na środku tyłu? Tak byłoby najwygodniej. Jeśli nie jest to więcej niż ze 4-5 cm do zgubienia - to może właśnie na szwie tyłu?

Taką mamy cudną budowę - moja mama, ja i moje córki, że gotowe spodnie zawsze nam z tyłu odstają i musimy je zwężać. Robię to już "odruchowo". :D

Ania
________________________________________________________
Arkę zbudowali amatorzy - Titanica zawodowcy.

http://uczeremchypl.shoper.pl/

http://szycie-z-czeremcha.blogspot.com/

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Susanna -zwez je po tylnym szwie ,potem ostebnuj podwójną nitká jak oryginalne (szew środkowy obrzuć overlockiem lub zygzakiem.
Pasek odpruj tylko kawałek z tylu , przetnij po środku i zszyj po lewej stronie na potrzebny wymiar na to przyszyj szlufke .
Avatar użytkownika
Administrator
Dzięki dziewczyny za porady bo ja już chciałam rozpruwać boki :)
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Avatar użytkownika
Administrator
Uporałam się z za szerokim pasem i wreszcie spodnie nie spadają mi z tyłka :) Raz jeszcze dziękuję dobre kobiety za sugestie :) Co prawda stępiłam jedną igłę do jeansu ale opłacało się :)
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.