Wersja do druku

Avatar użytkownika
Świeżynek
Poniżej wklejam linki z pokazu mody Chanel, który odbył się podczas tygodnia mody w Paryżu. Propozycje Chanel to przede wszystkim sukienki i spódniczki mini, wariacje na temat garsonek, żakietów, zwiewne szale, torebki "chanelki", wzory; zaskakują na pewno buty chodaki, ale cała kolekcja zachowana jest w duchu stylu wypracowanego przez Chanel, którego to ducha strzeże już od wielu lat Karl Lagerfeld. Oczywiście nie zabrakło również klasycznego połączenia kolorów w stylu Chanel, czyli biel plus czerń. Króluje także modny w tym sezonie blady róż. Być może coś Was z tego pokazu zainspiruje;)

http://www.youtube.com/watch?v=S6_N3vQLsUo&feature=player_embedded

http://www.youtube.com/watch?v=DTi1qpq1K9Y&feature=player_embedded


________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
superpokaz! :)) mnie się podobały szczególnie torebki-koszyczki z kwiatami i spodnie szerokie, z kontrafałdą z przodu, również te rozcięte wysoko z boku!
nie wspomnę o sukieneczkach, już niestety, nie na moją figurę! dla Susanny tak, bo ona chudzina! ;)
Avatar użytkownika
Administrator
Pajesiu proszę mi tu nie przesadzać, zainspirować może się każdy :)a potem uszyć coś niepowtarzalnego.

Jestem zachwycona ta kolekcją. Styl Chanel jest niepowtarzalny. W pierwszej części zauroczył mnie luźny a zarazem kobiecy styl, fajny przegląd: od strojów na codzień po wieczorowe kreacje (mała czarna z piórami - cudo!). Pięknie wyglądają te pastelowe, króciutkie żakieciki. Lubie pastele ale zawsze stroniłam od krótkich żakiecików. Może czas się przełamać? Albo ten w biało czarną kratę (a może to pepitka) z różowymi dodatkami. Torebeczki "chanelki" urocze. No i fantastyczne rozkloszowane sukienki. Mini okrutne ale piękne. Natomiast cześć druga to kosz inspiracji dla miłośniczek robótek ręcznych. Piękne sukienki (czujemy się swojsko), torebeczki "koszyczki" urocze, mają być hitem sezonu wiosenno-letniego. Nie mam takiej torebki, trzeba pomyśleć nad jakąś :) Ah i te zwiewności, coś wspaniałego :angel: Ze spodni podobały mi się rybaczki do kolan, lekko marszczone i do tego krotki żakiecik...

O i widzę, że Anja Rubik także prezentowała stroje Chanel. Nasza duma :] Fryzurki modelek super, chciałabym tak umieć upinać włosy. Co do makijażu to błyszczące, "mokre" policzki. I dość mocno zaznaczone brwi.
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Avatar użytkownika
Mistrz Krawiectwa
Piękny pokaz !! Co firma to firma. Mnie też zauroczyły te króciutkie żakieciki, a wogóle dużo zwiewności i kobiecości w tych ciuszkach, co bardzo mi się podoba. Szkoda tylko, że tak niewiele z tego pokazuje się na ulicach.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Szkoda tylko, że tak niewiele z tego pokazuje się na ulicach.
No właśnie, a z tego co pamiętam jedną z dewiz życiowych Coco Chanel było to, że moda ma być przede wszystkim na ulicy, a nie tylko na pokazach mody. Wszystko co szyła miało nadawać się do noszenia na co dzień. Nie jestem do końca przekonana, że Karl Lagerfeld, czy jakikolwiek inny sukcesor, jest w stanie utrzymać kreacje w "duchu Chanel" przez ileś następnych lat...
________________________________________________________
Szyję sobie hobbystycznie. :)
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Wcześniejsze propozycje Karla były dużo lepsze,nie mówie, że mi się ta nie podoba:) ,te modelki wyglądają okropnie-są już tak strasznie wychudzone, wszystko na nich wisi i cały ten pokaz wygląda trochę jak teatr, a nie jak pokaz...

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.