Wersja do druku

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Witam,

jutro na 90% odwiedzę Bielsko i pomyślałam o wizycie w jakiejś dobrej pasmanteri i oczywiście w sklepie z tkaninami.
Czy możecie podzielić się swoimi namiarami? Szyję dla siebie z różnych materiałów (płaszcze na razie omijam łukiem).
Z góry dziękuję
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Właśnie wróciłam z Bielska i odpowiem sobie sama :)

1. Sklep jez igiełka na ul.Barlickiego 23
Ceny bardzo przystępne, np był flausz za 27 zł, punto po 21, a modne tłoczone (a la nurek) po 37 zl. Jest pikówka wierzchnia oraz pikówka (ocieplacz z podszewką), ale w nie wielu kolorach. Nie dojrzałam czystej bawełny ani wełny.
Wybór jest, może nie ogromy, ale dość. I co dla mnie ważne: Pani za mną nie łaziła od belki do belki (to mnie strasznie drażni, bo nie mogę spokojnie obejrzeć i pomyśleć). Do tego spory wybór zamków, ale nici i innych dodatków prawie nie ma.

2. sklep Pasmasz na ul.11 listopada 34 - nie można przy niej zaparkować, bo to ulica deptakowa
To głównie pasmanteria (dobrze wyposażona, szpulki do Łucznika plastikowe po 0,85 zł, ale 5szt igieł półpłaskich 60 po 10,0 zł - dużo). Mają też maszyny do szycia, ale dzisiejsza Pani nie znała się na owerlokach, a głównie po to tam byłam. Z tkanin mają same czyste bawełny - wybór spory, a ceny od 19-25 zł.

Jak macie inne sklepy to się nimi podzielcie. Pewnie nie ja jedna bym skorzystała z namiarów

--- Ostatnio edytowane 2014-08-23 17:29:33 przez piekara3 ---
Avatar użytkownika
Świeżynek
Może kogoś zainteresuje, że w Bielsku są produkowane bardzo fajne wełny (ja nawet nie wiedziałam że coś się zachowało do dziś z dawnych produkcji:)) mają sklep firmowy czynny tygodniu od 7-15 bardzo na uboczu, gdy się wchodzi ma się wrażenie że się jest w jakimś biurze ale panie są bardzo miłe i chętnie pomagają, nie znam się jeśli chodzi o ceny ale wełna ambasador była coś około 80zł za metr a flausz/sukno około 40zł strona to: http://www.rytex.com.pl/pl/opis-tkanin.html
Czy ktoś dałby radę napisać cena do jakości jest w porządku? Chciałam sobie spróbować uszyć prosty płaszcz na zimę kolory były bardzo ładne ale jeszcze się waham.:bezradny:
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Ceny wydaja sie ok i material na pewno dobry jakosciowo. Maja sprzedaz wysylkowa? Pochwal sie czy kupilas. Mnie tez sie marzy taki plaszczyk...
Avatar użytkownika
Świeżynek
Dziś dopiero kupiłam :) wełnę typu flausz (81%wełny), jasny karmel, na płaszczyk, cenowo prawie 64zł za metr (ciemnie materiały są nieco tańsze) ale dam uszyć do zaprzyjaźnionej krawcowej boje się że coś bym zepsuła :jezyk_oko:

--- Ostatnio edytowane 2017-11-03 10:36:15 przez tosia206 ---
Avatar użytkownika
Świeżynek
Aktualizacja, mają sprzedaż wysyłkową:
https://www.rytex.com.pl/pl/sklep.html

Ale "tkaniny nie są poddawane dekatyzacji, jedynie dekaturze" taką odpowiedz dostałam ze sklepu, nie mam pojęcia co to jest "dekatura".

--- Ostatnio edytowane 2018-10-31 12:53:24 przez tosia206 ---

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.