Wersja do druku

Avatar użytkownika
Świeżynek
Czy któraś z Pań jest w stanie na podstawie zdjęcia określić z jakich materiałów została wykonana ta sukienka?
Pozdrawiam :)

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Krawiec-Filozof
Według mnie góra jest z LUREKSU, a dół z cieniutkiej wełny,
na podszewce z tiulu.
Ale mogę się mylić, bo nie jestem panią... :D
________________________________________________________
Maszyna do szycia składa się z:
1. maszyny zasadniczej
2. maszynisty
https://www.facebook.com/Zibiasz
Avatar użytkownika
Świeżynek
serdecznie proszę o pomoc :)

pytanie 1: co to za materiał
pytanie 2: jak to szyć (igła, nić, natezenie}

material szary mega rozciagliwy, plastyczny normalnie woda... igła 70, brak overlocka wiec zegzakiem? czy sciegiem elastycznym polaczeniem zygzaka i prostego?

material czarny dzianina, dziwna rozciagliwa, koszmarnie sie uklada na dole, co za błedy popełniłam?

Zdjecia prawdę wam powiedzą.

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
czarna jak to? szara co to?
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Podłożenie dzianiny na domowej maszynie często tak się konczy. Jezeli ta czarna rzecz nie musi być bardzo rozciągliwa na dole to po pierwsze igła do dzianiny po drugie bym wkleiła cienki pasek fizeliny i po nim szyła.Zazwyczaj szyję zygzakiem skręconym ile się da na szerokości.Wyglada prawie jak stębnówka a jednak trochę pracuje. Trzeba uważać żeby nie rozciągać materiału. Zmiejszam docisk stopki. Naprężenie nici najczęściej bez zmian.
Avatar użytkownika
Świeżynek
bardzo dziękuję za odp.

tak właśnie była szyta, zygzakiem najszerszym jaki mam, flizelina pod spodem, ale szyjac zachaczalam o material bez podwiniecia, moze to byl blad, chcialam zszyc i obszyc jednoczesnie, igła do dzianiny byla uzywana i maszyna jak najbardziej domowa.

Jezeli zle sie bedzie ukladac to zszyje od nowa i juz tylko po flizelinie.

Pozdrawiam :)

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.