Wersja do druku

2 strony: 1 2 >

Avatar użytkownika
Świeżynek
Dzień dobry wszystkim. To mój pierwszy post, choć już troszkę szyję. Miałam od Taty maszynę Łucznik i razem z tym były nici, igły i wszystko czego potrzebowałam. Martwiłam się tylko o materiał i działałam. Łucznik niestety padł, bo miał z 30 lat i pamiętał jeszcze moją mamę... Kupiłam sobie maszynę Janome, przeczytałam instrukcję obsługi i stwierdziłam, że do mojego nowego cacka nie będę używać starych nawiniętych nici tylko kupię sobie nowe i tu szczena mi zjechała... Spróbuję wytłumaczyć o co mi chodzi, choć z góry przepraszam za brak fachowego nazewnictwa... Do szycia na maszynie używamy dwóch nici, dużej górnej i małej dolnej na szpulce i teraz moje blond pytanie czy obie nici kupuje się gotowe, czyli nawinięte? Bo sklepy internetowe jakie odwiedziłam miały tylko nici te górne/duże a jeśli chodzi o te malutkie szpulki to były tylko puste, nienawleczone. Czy trzeba to samemu robić? Do tej pory wystarczył mi komunistyczny zapas mojego Taty i tam miałam w kartonie wszystkie kolory nawleczone na szpulki zarówno te górne jak i dolne. Oczywiście nie jestem królewną, która nie ma zamiaru tego robić, bo akurat przez brak mamy jestem przyzwyczajona, że wszystko co damskie jest na mojej głowie, tylko po prostu się zdziwiłam ;) Bardzo proszę o pomoc jakąś dobrą duszyczkę.

Pozdrawiam serdecznie

M.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Nici do maszyny kupuje się na szpulce, służą do nawleczenia nitki górnej. Nitkę dolną sama musisz nawinąć na te małe szpuleczki. Korzystasz oczywiście ze szpulki, która Ci potem posłuży do nawleczenia nitki górnej. Pozdrawiam.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
W instrukcji obsługi jest dokładnie opisane w jaki sposób nawinąć nić na szpuleczkę do bębenka. Trwa to około kilku sekund do dwóch minut. Przejrzyj dokładnie instrukcję obsługi.
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Dobry wieczór,
Bardzo lubię takie "zdziwienia". :)

Przed nową maszyną miałaś spore ułatwienie - nawleczone szpuleczki do bębenka (dół) i szpulki nici na górę.

Teraz zrobisz to sama tzn. nawleczesz je sama i do tego są potrzebne właśnie puste szpuleczki do bębenka. Górną szpulkę nici kupisz od razu nawleczoną - 200 m, 500 m - nici poliestrowe o grubości najczęściej 120, dostępne w każdej pasmanterii. Założysz ją na górę, potem zgodnie z instrukcją nawleczesz szpuleczkę do bębenka i masz gotowe szpulki do szycia. Jeszcze nawleczenie maszyny, wyciągniecie dolnej nitki za pomocą górnej na wierzch i szyjesz. To tak w skrócie.

Fides

PS.
Jaki ruch! Piszę sobie powolutku a tu już dwa wpisy.

--- Ostatnio edytowane 2014-09-25 20:21:26 przez Fides ---

--- Ostatnio edytowane 2014-09-25 20:24:01 przez Fides ---
Avatar użytkownika
Świeżynek
Dziękuję pięknie za odpowiedzi, zaraz jeszcze raz przeczytam instrukcję. Przeglądając forum natknęłam się na takie coś. Jakaś forumowiczka wrzuciła foto swojego zbioru nici



, a kilka postów dalej ktoś napisał: Zaskoczyło mnie również, że dominują w zestawie nici na małych szpulkach.
A ja tam nie widzę ani jednej małej szpulki, wszystkie wydają mi się dużymi/górnymi... Czy naprawdę jestem taką szyjącą blondynką? Załamała mnie mówiąc szczerze ta akcja z nićmi, bo się okazało jak niewiele wiem...
Avatar użytkownika
Świeżynek
No blond 100%, link się nie wyświetla, spróbuję tak:

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Pogromca spamerów
prawdziwa sierotka
bez obrazy :)

ale my Cie nauczymy
Avatar użytkownika
Świeżynek
Jest, jest!!!!!!!!!! Mam Kochane moje!!!!! Jutro z samego rana startuję do pasmanterii i kupuję nici!!!!! Ależ będzie się działo! DZIĘKUJĘ!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Miłego wieczorku i przyjemnego szycia!!!!!

Pozdrawiam serdecznie

M.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Linki wyświetlają się niezależnie od koloru włosów - po przekroczeniu około 20 wpisów. Na razie link trzeba po prostu wkleić w post, a chętny go sobie skopiuje i obejrzy.

Fides
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Cieszę się,że Ci się udało. Tutaj zawsze znajdziesz dziewczyny chętne do pomocy!

2 strony: 1 2 >

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.