Wersja do druku

Avatar użytkownika
Świeżynek
Witam serdecznie :)
Potrzebuję pomocy osób, które znają się na szyciu i będę w stanie podpowiedzieć mi jak należy wykroić/wyrysować główkę rękawów, aby osiągnąć efekt możliwie najbardziej zbliżony do tego ze zdjęć :)

Marynarka w oryginale jest w Zary i kosztuje prawie 400zł, więc uznałam, że prędzej padnę niż kupię, a w tych rękawach na amen się zakochałam :)


Z góry serdecznie dziękuję za wszelką pomoc :)

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Załączniki
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
główkę rękawa musisz wykroić troszkę wyższa a potem w pożadanym miejscu założyc zakładkę. rękaw ze zdjęcia ma zakładkę z przodu i z tyłu, więc powinnaś główkę rękawa przedłużyc kilka cm. , jeśli dodasz za dużo przednia zakładka połączy się z tylną tworząc fałdkę wokół główki rękawa. rękaw który chcesz zrobić na środku jest gładki zatem powinnas dodać niewiele, najlepiej zrób próbkę, pamiętaj ze jeśli dodasz za dużo i zrobi ci się fałdka dookoła mozesz glówkę rękawa ścinać do pożądanej wysokosci. mam nadzieje ze to co napisałam jest zrozumiałe jesli nie to pytaj.
Avatar użytkownika
Świeżynek
Będę próbować.

A jak już mi się ewentualnie uda, to poduszkę wszyć tak, żeby wchodziła w rękaw, prawda?
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
jak masz możliwość to idz do sklepu i "pomacaj" być moze jest tam wszyta poduszka do rękawów raglanowych taka z zaokrąglonym przegiem.
Avatar użytkownika
Świeżynek
Niestety nie mam możliwości pójścia do sklepu.. pewnie jakbym miała, to bym polazła i dla świętego spokoju kupiła ciuch od ręki ;)
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
pierwszy raz widze taki rekaw, fajny jest :) szczególnie chyba dla osób , które maja wąskie ramiona.
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Jesli zakiet bedzie z grubszego, badz sztywniejszego materialu to powinny wystarczyc zwykle poduchy, jesli material jest cienki mozesz(ale nie musisz) wszyc poduszki raglanowe,ladnie wypelnia zaokraglony na glowce rekaw.

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.