Wersja do druku

Avatar użytkownika
Świeżynek
Cześć !
Ostatnio przeglądając ofertę sklepów na necie, natknąłem się na koszulki, są trochę inne, ponieważ są one o wiele dłuższe. https://www.zalando.pl/criminal-damage-bandana-bluzka-z-dlugim-rekawem-czarny-cn922o00e-q11.html?wmc=DIS48_RT_PL_DS_2012633.&opc=2211
Chciałbym taką sobie kupić, lecz ta cena troszkę odstrasza, i pomyślałem że uszycie będzie tańsze.
Ale tu zaczynają się schody. Jaki materiał do takich koszulek najlepszy będzie ? Mógłby ktoś polecić jakiś sklep z dobrej jakości materiałami...
Jak obliczyć ile muszę zamówić owego materiału ?
Czy na taką koszulkę potrzebuję tylko jednego rodzaju materiału ? tzn. wykończenie chociażby dekoltu da się zrobić z tego samego ?
Avatar użytkownika
Pogromca spamerów
taniej nie wyjdzie
Avatar użytkownika
Świeżynek
Serio ? Mógłbym wiedzieć dlaczego ? Co aż tyle ma kosztować ?
Avatar użytkownika
Pogromca spamerów
przód jest wzorzysty,plus rękaw,tył gładki,chyba że chcesz mieć ją w 1 wzór (kolor)
cała ma prawie metr długości
musisz mieć na nią przynajmniej z 1 tkaniny 1,70 dł
a krawcowa za 10 zł Ci tego nie uszyje
Avatar użytkownika
Świeżynek
Ok, jeśli miałaby być zrobiona z jednego rodzaju materiału, choćby szarego i byłaby bez długich rękawów, czyli zwyczajny t-shirt tylko dłuższy. Jeśli dokładnie miałbym zamówić oraz ile ten materiał dobrej jakości by kosztował ? Mógłby polecić ktoś ? Wgl jaką grubość on powinien mieć by to wyglądało dobrze ?
Ile za takie uszycie mogłaby wziąć krawcowa, pewnie trochę się orientujecie, nawet w przybliżeniu...
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Ile kupić, to najlepiej spytać osobę, która miałaby to szyć. Generalnie długość przodu/tyłu + długość rękawa (dlatego Roksanitka napisała, że 1,7). Zdarza się, że mniej, bo ktoś szczupły, materiał szeroki i rękawy częściowo (albo całkiem) się wykroi na wysokości przodu/tyłu.
Co do jakości, to załamana jestem ostatnio tym, że się namęczę, uszyję, raz założę i widzę początki mechacenia. Ostatnio kupiłam dzianiny w sklepie, który mi ktoś polecił, ale jeszcze z nich nie szyłam, więc nie wiem.
Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
dawidxx, na pewno nie wyjdzie Ci taniej, bo same materiały są bardzo drogie, a usługa uszycia takiej koszulki to też nie kilka groszy. Widzisz, te koszulki ze zdjęcia szyte były hurtowo, a uszycie i skrojenie czegos takiego pojedynczo jest dużo bardziej pracochłonne. Ceny konkretnej Ci nei podam, bo w różnych miastach jest to różnie,ale głowę dam, że dużo nie zaoszczędzisz szyjąc coś takiego, a nawet moze i przepłacisz.

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.