Wersja do druku

6 stron: < 1 2 3 4 5 6 >

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
pewnie ze sie przyda taki kurs, z checia zoabcze i pewnie nei tylko ja:)
Avatar użytkownika
Świeżynek
o tak ja też! :)
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
Czy ktoś z Forumowiczów podpowie mi jak uszyta jest ta spódnica, tzn z jakiej części koła i z jakiego materiału? Albo jaki materiał na taką zpódnicę by się nadawał? Będę wdzięczna.


Natalia

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
spódnica z koła
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Moim zdaniem to pół koła, a materiał? Jakaś gruba tafta albo coś w tym rodzaju. Dolna plisa też z połowy koła.

Ania
________________________________________________________
Arkę zbudowali amatorzy - Titanica zawodowcy.

http://uczeremchypl.shoper.pl/

http://szycie-z-czeremcha.blogspot.com/

Avatar użytkownika
Świeżynek
Jestem początkująca i nie mam pojęcia jak uszyć spódnicę z koła (ewentualnie pół koła albo jakoś inaczej, żeby wyszedł podobny efekt). Mam tylko 110x98 materiału, coś z tego wyjdzie?
Chodzi mi o coś takiego (tylko spódnica ;))

--- Ostatnio edytowane 2012-11-30 22:26:40 przez klaudia_p98 ---

--- Ostatnio edytowane 2012-11-30 22:30:26 przez klaudia_p98 ---
Załączniki
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Pytanie jak długa ma być spódnica, przy krótkiej o długości do połowy uda, może się udać, natomiast przy dłuższej (ok. 55cm) potrzebujesz co najmniej 1,00 x 1,50m, tak jak na rysunku. Ty masz tyle materiału ile zakreskowałam na rysunku, to niewiele.

--- Ostatnio edytowane 2012-12-01 07:21:11 przez agaaffek ---

--- Ostatnio edytowane 2012-12-01 07:22:05 przez agaaffek ---
________________________________________________________
"Inteligencja jest jak nogi, masz za dużo to się potkniesz" Terry Pratchett

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Świeżynek
Długość do połowy uda, tak jak na zdjęciu.
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Do połowy uda u mnie, czy do połowy uda mojej kuzynki, która jest ode mnie o 30 cm wyższa? Zrób sobie szablon i rozłóż go na materiale. Innej odpowiedzi nie dostaniesz od nikogo ;-)

Ania
________________________________________________________
Arkę zbudowali amatorzy - Titanica zawodowcy.

http://uczeremchypl.shoper.pl/

http://szycie-z-czeremcha.blogspot.com/

Avatar użytkownika
Stały Bywalec
Na zdjęciu spódnica jest za kolano i przy takiej długości bym została, chociaż to trochę materiałochłonne ;). Do połowy uda spódnica o tym kroju może wyjść trochę za dziecinnie - wiem, bo sama się o tym przekonałam, gdy zmierzyłam spódnicę z koła dla mojej niższej siostry.
Zdjęcia i tutorial można podejrzeć na blogu http://www.senczyna.com/2012/05/spodnica-kolem-sie-toczy/


--- Ostatnio edytowane 2012-12-03 12:52:47 przez Agnieszka ---
________________________________________________________
Moda w praktyce - senczyna.com
Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
Bezdomna Wioletta z Szafy napisał w dniu 2011-11-23 11:55:19:
hahaha... czyli maszyna wie lepiej od Ciebie, że czasami nie warto się spieszyć ;)
Czeremcha ma rację, możesz maszynowo przejechać brzeg na najdłuższym ściegu i wyciągając jedną nitkę marszczyć... nie musisz wtedy fastrygować.
Znalazłam wpis w swojej książce na temat obrębu spódnicy z koła itp., więc zeskanowałam i wkleję.
Z doświadczenia wiem, że jak się więcej czasu poświęci danej rzeczy na dokładne jej wykonanie, to efekt wynagradza cierpliwość :)

EDIT:
Z drugiej jednak strony pomyślałam właśnie, że możesz nie podwijać pod spód, tylko obszyć dookoła lamówką w kolorze spódnicy lub kontrastową.



--- Ostatnio edytowane 2011-11-23 18:57:00 przez Bezdomna Wioletta z Szafy ---
Proszę o pomoc, bo również mam problem ze swoja spódnicą z koła (w ogóle pierwszą jaką samodzielnie uszyłam). zatrzymałam się na momencie, w którym muszę obrębić jej dolną część. Spódnica ma 57 cm długości (bez paska), kolejne 2 cm podwinęłam, ręcznie sfastrygowałam oraz zmarszczyłam materiał, żeby jego nadmiar ładnie się układał (zgodnie z rysunkiem A z załącznika. Nie wiem jednak co dalej zrobić. Materiał, z którego szyję to wg sprzedawcy bawełna malowana z jednej strony na pomarańczowo odbijająca światło (po lewej stronie materiał jest biały). Materiał jest niezwykle sztywny, koleżanka się śmiała, że trochę jak cerata, i szycie ściegiem krytym niestety mi nie wychodzi (zbyt dużo nici widać z prawej strony) bo przechodząca nić zbytnio odbija światło, robią się załamania - tragedia!
Nie wiem już co robić. Nie chciałabym stębnować dołu. Zastanawiam się czy dołu zwyczajnie nie podkleić jakąś taśmą termo (tylko jaką?). Z drugiej strony nie chciałabym, żeby rąbek zrobił się mega sztywny (wystarczy ze cala spódnica już jest). Może tylko podszyć to ręcznie jakoś niewidocznie??? Nie mam pomysłu. Pomóżcie

Natalia

Ps. Żałuję, że nie mogę zrobić zdjęcia:( ale zgubiłam kartę SIM do aparatu:(



6 stron: < 1 2 3 4 5 6 >

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.