Wersja do druku

5 stron: < 1 2 3 4 5 >

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Kurcze, najbardziej podoba mi się ten jasny :P Ale jak mam dać więcej pieniędzy i być niezadowolona, to nie ma sensu...
Szczerze mówiąc myślałam że manekiny regulowane to są porządne rzeczy. W końcu sama cena na to wskazuje. Wydawałoby się że dla osoby takiej jak ja - czyli o nieproporcjonalnej sylwetce - taki manekin jest idealny! A tu takie nieprzychylne opinie o tym co najważniejsze, o podstawie regulowanego manekina czyli o "wnętrznościach". No cóż, pozostaje mi przekonać się na własnej skórze ;)
Jeszcze nie kupuje, dopiero za jakieś 2 tygodnie, więc jeśli ktoś jeszcze ma jakieś spostrzeżenia to na pewno przeczytam ;)
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Te manekiny regulowane SA POZADNE-
one po prostu nie sa przeznaczone do szycia uslugowego - do tego jest np. "odmiana dla krawcow" mojej "zwyklej" leg form, ale kosztje prawie OSIEM razy tyle!!! To nie zart, na prawde tyle kosztuje.
Tu jest odnosnik (tam kupowalam jak mieszkalam w Anglii);
http://www.morplan.com/Product_10053_10001_15475_-1_10785
CzylI: jesli uslawisz na SWOJE wymiary w zwyklej "leg form" albo innym tego typu manekinie, i od czasu do czasu cos tam zmienisz, jak zmieni Ci sie figura, to taki manekin bedzie dzialalal w nieskonczonosc, bo do tego jest przeznaczony. Moj ma chyba ze 3 a moze nawet 4 lata, i nic sie nie odlamuje/nie niszczy. Jest stoi i tyle.
Ale jesli ma sie zaklad krawiecki, i szyje dla wielu osob o roznych figurach, to trzeba niestety zainwestowac w przemyslowy manekin, o odp. cenie... :(
Zauwazylam to wiele razy, ze w Polsce niektore rzeczy sa sprzedawane jako "profesjonalene" ale to znaczy tyle co dla osob parajacych sie powiedzmy naszym krawiectwem "na powaznie" a nie znaczy uslugowo w sensie szycia dla wielu osob o roznych wymiarach etc. etc..


Kurcze, najbardziej podoba mi się ten jasny :P Ale jak mam dać więcej pieniędzy i być niezadowolona, to nie ma sensu...
Szczerze mówiąc myślałam że manekiny regulowane to są porządne rzeczy. W końcu sama cena na to wskazuje. Wydawałoby się że dla osoby takiej jak ja - czyli o nieproporcjonalnej sylwetce - taki manekin jest idealny! A tu takie nieprzychylne opinie o tym co najważniejsze, o podstawie regulowanego manekina czyli o "wnętrznościach". No cóż, pozostaje mi przekonać się na własnej skórze ;)
Jeszcze nie kupuje, dopiero za jakieś 2 tygodnie, więc jeśli ktoś jeszcze ma jakieś spostrzeżenia to na pewno przeczytam ;)



--- Ostatnio edytowane 2012-08-05 20:33:26 przez Anna-Maria ---

--- Ostatnio edytowane 2012-08-05 20:34:41 przez Anna-Maria ---
________________________________________________________
pozdrawiam,
Anna

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
W Strimie też maja tego manekina , chciałam go kupić ale niestety po obejrzeniu na żywo stwierdzam że tez nie ma możliwości dużej regulacji np gdy w tali jest rozm 36 a w biuście 40, nie wiem jak z masywnością bo nie używałam w praktyce

http://pl.strima-atelier.com/dress-form-premium-36-48-manekin-krawiecki-regulowany-rozmiar-36-48/item/1038050/pl/
________________________________________________________
http://www.annapietrzykowska.pl/
http://twoj-projekt.pl

Nie ma rzeczy łatwych, ani trudnych. Są tylko rzeczy które potrafimy zrobić lub nie.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Jak zwykle tyle jest ocen ilu użytkowników ale do ocen jeszcze cena tez może powalić na nogi pochwal się jak dokonasz zakupu
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
Ja kupiłam tani styropianowy manekin powlekany getrą, kupiłam na allegro dałam 75zł z przesyłką i służy mi bez problemów. Szyję na razie na jeden rozmiar, na siebie, więc mi to wystarcza.
Jeżeli nie szyjesz zawodowo, to ci to wystarczy a tani jak barszcz. Mnie zupełnie wystarcza a szyje codziennie i prowadzę bloga projektanckiego, więc zastanów się czy te pieniądze nie wydać na stopki do maszyny, nożyczki, długa linię i inne rzeczy krawieckie
________________________________________________________

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Alto:
przyszlo mi do glowy: czy probowalas zrobic taka forme -typu "body double" (nie znam polskiej nazwy) robi sie to tak:
ubierasz sie w zwykala koszulke, owijasz tasma montazowa, wypelniasz pianka montazowa - i masz manekina "WLASNA postac"? To moze byc najtansze/najlepsze!

Tak jak w temacie, chciałabym zaczerpnąć Waszej rady jeśli chodzi o kupno manekina.
Kwestia finansowa jeśli chodzi o te 3 modele nie ma znaczenia. Znaczenie ma jedynie to, który z nich będzie mi najdłużej i najlepiej służyć.
Proszę każdego kto zechce się wypowiedzieć o krótkie uzasadnienie dlaczego akurat taki wybór :)

zdjęcia wzięte stąd: http://www.polimex.net/sklep/index.php?page=SubCategoryList&catid=5&sid=19&lang=pl


Pozdrawiam!

--- Ostatnio edytowane 2012-08-03 19:32:32 przez Alto ---

________________________________________________________
pozdrawiam,
Anna

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
to co napisała Anna MAria to swietny sposób, kiedy zaczynałam przygodę z szyciem takiego właśnie sobie sprawiłam, gdzieś w burdzie był przepis obrazkowy, tylko ze ja mam zmienną figurę i jeden rozmiar się nie sprawdza. Poza tym kiedy potrzebujesz coś uszyć dla kogoś to manekin też sie przydaje
________________________________________________________
być kobietą być kobietą....
http://nawybiegu.blogspot.com
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Alto:
przyszlo mi do glowy: czy probowalas zrobic taka forme -typu "body double" (nie znam polskiej nazwy) robi sie to tak:
ubierasz sie w zwykala koszulke, owijasz tasma montazowa, wypelniasz pianka montazowa - i masz manekina "WLASNA postac"? To moze byc najtansze/najlepsze!


Próbowałam, wydałam na niego około 55zł (potrzebne były 2 rolki taśmy po 20zł i poduszki, a na zbyciu żadnych nie miałam) a okazał się porażką. Po pierwsze kiedy wbijało się szpilki to wychodząc "zbierały" klej z taśmy i niszczyły materiał. Poza tym szybko się rozwalił. Nie byłam z niego zadowolona.
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
http://zapalov.blogspot.com/ napisał w dniu 2012-08-08 12:06:23:
Ja kupiłam tani styropianowy manekin powlekany getrą, kupiłam na allegro dałam 75zł z przesyłką i służy mi bez problemów. Szyję na razie na jeden rozmiar, na siebie, więc mi to wystarcza.
Jeżeli nie szyjesz zawodowo, to ci to wystarczy a tani jak barszcz. Mnie zupełnie wystarcza a szyje codziennie i prowadzę bloga projektanckiego, więc zastanów się czy te pieniądze nie wydać na stopki do maszyny, nożyczki, długa linię i inne rzeczy krawieckie
U mnie taki manekin by się nie sprawdził, bo nie mam proporcjonalnych wymiarów. Między "górą a dołem" mam różnice ok.2 rozmiarów. Manekin na którym bede mogła tylko prezentować ubiór nie jest mi potrzebny, a sama rozumiesz, że tylko w takiej formie miałby szanse bytu ten styropianowy ;)

Także jestem zdecydowana na zakup, szczególnie po tym jak Anna-Maria rozwiała moje obawy. Myślę że nieczęsto będę zmieniała wymiary manekina z moich.
Pozostaje teraz tylko wybrać jeden z trzech modeli. Myślę że wyprawa do łodzi jest tu koniecznością, żeby zobaczyć to na własne oczy i wtedy podjąć decyzję.

--- Ostatnio edytowane 2012-08-09 20:16:14 przez Alto ---
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Alto ja kupiłam manekina na allegro, założyłam subskrypcję i cierpliwie czekałam. Regulowany kosztował mnie 200zł, z przesyłką.
________________________________________________________
"Inteligencja jest jak nogi, masz za dużo to się potkniesz" Terry Pratchett

5 stron: < 1 2 3 4 5 >

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.