Wersja do druku

5 stron: < 1 2 3 4 5 >

Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
w takim przypadku masz zupełna rację, jest ci potrzebny regulowany manekin i to z wieloma opcjami, warto jak piszesz pojechać i przyjrzeć się w realu jak to wygląda
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Świeżynek
U mnie taki manekin by się nie sprawdził, bo nie mam proporcjonalnych wymiarów. Między "górą a dołem" mam różnice ok.2 rozmiarów. Manekin na którym bede mogła tylko prezentować ubiór nie jest mi potrzebny, a sama rozumiesz, że tylko w takiej formie miałby szanse bytu ten styropianowy ;)

Także jestem zdecydowana na zakup, szczególnie po tym jak Anna-Maria rozwiała moje obawy. Myślę że nieczęsto będę zmieniała wymiary manekina z moich.
Pozostaje teraz tylko wybrać jeden z trzech modeli. Myślę że wyprawa do łodzi jest tu koniecznością, żeby zobaczyć to na własne oczy i wtedy podjąć decyzję.

--- Ostatnio edytowane 2012-08-09 20:16:14 przez Alto ---
Cześć,
zamierzam kupić manekina i przetrząsam fora w poszukiwaniu wskazówek, który wybrać. Alto - możesz napisać na jakiego manekina się zdecydowałaś i dlaczego?
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Ja osobiscie uzywam klasycznego ze styropianu i jestem bardzo zadowolona. Jest swietny do modelowania i do prezentacji ciuszkow.

Nabylam tez okazjonalnie w duzo mniejszym rozmiarze taki rozsuwany no i wyladowal w skladziku. Te mechanizmy do rozsuwania w moim sa fatalne, dodatkowo nie da sie wbic w niego szpilki bo wykonany jest z czegos twardego powleczonego tkanina.. tak ze zwracaj uwage na te szczegoly jezeli jestes zainteresowana rozsuwanym :)
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Świeżynek
W moim przypadku w grę wchodzi tylko regulowany - ze względu na różnicę w rozmiarach biust/biodra i to że mniejsza nieco siostra męczy o sukienki :) . I właśnie zastanawiam się nad Leg Form lub Dianą.
Najbardziej boję się tych delikatnych mechanizmów, ale jak ktoś wcześniej pisał wszystko zależy od częstotliwości kręcenia śrubkami.
Avatar użytkownika
Administrator
A ja mam takiego i takiego i oba bardzo lubię :P
Styropianowy jest póki co ozdobą pokoju gościnnego ale będzie także prezentował uszyte przeze mnie ubranka a regulowany jest mega pomocny gdy szyję dla siebie i gdy szyję dla kogoś "obcego" kto mieści się w granicy "rozchyłu" manekina ;)
Bardzo go sobie chwalę i cieszę się, że go kupiłam. Wcale nie jest aż taki delikatny, w moim póki co wszystko działa jak należy i nic się nie pourywało.

________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Avatar użytkownika
Świeżynek
a czy miałyście problem z dobraniem manekina w drugą stronę? Kupiłam styropianowego, bo w regulowanym najbardziej odstraszała mnie cena, i wg rozmiarów pas, biodra i biust mi pasuje (wzięłam 36)ale w plecach jest za szeroki, bo mam problem z założeniem na niego żakietu a na mnie leży on normalnie. A manekina brałam głównie ze względu na to bym nie musiała kogoś wołać przy dopasowaniu pleców, czy wszywaniu rękawów.
A tak zastanawiałam się czy jakoś nie ściąć małej warstwy styropianu by dopasować idealnie do siebie manekina
Avatar użytkownika
Stały Bywalec
Witam!
Ostatnio kupowałam manekina ze styropianu który nie odpowiada idealnie moim rozmiarom. Pani u której kupowałam powiedziała mi, że można go delikatnie ściąć nożykiem do tapet a potem polakierować lakierem bezbarwnym. Jeszcze nie próbowałam tego zrobić.Pozdrawiam
Teresa
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Niestety doświadczenia w tym nie mam ;) Ja kupiłam w końcu Leg form. Kiedy pojechałam do Pszczyny do Polimexu to bardzo się rozczarowałam wyglądem pozostałych, co prawda Diana nie była zła, ale jednak postawiłam na Leg form. Na internecie wygląda jakoś tak "pulchnie", ale to dlatego że tam jest pokazany rozmiar B. Ja mam A i wygląda normalnie :)
Szczerze mówiąc, z perspektywy czasu nie wiem czy był mi aż tak niezbędny ;)
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Świeżynek
Cześć,
właśnie mam okazję kupna manekina regulowanego od znajomej - model Dama A.
I tak się zastawiam czym on się różni od modelu Diana A?

Czy ktoś z Was miał może styczność z tym manekinem Dama A i może polecić?

Byłabym wdzięczna za pomoc:)
Z góry dziękuje!
Avatar użytkownika
Administrator
Cześć,
właśnie mam okazję kupna manekina regulowanego od znajomej - model Dama A.
I tak się zastawiam czym on się różni od modelu Diana A?

Kolorem pokręteł?? ;)
Nie no patrząc na zdjęcia Damy A i Diany A to wyglądają niemal identycznie i pewnie takie są. Być może inny producent. No i nie wiem jaki jest zakres regulacji w Damie. Niemniej wydaje mi się, że to będzie to samo.
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

5 stron: < 1 2 3 4 5 >

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.