Wersja do druku

6 stron: 1 2 3 4 5 6 >

Avatar użytkownika
Stały Bywalec
Witajcie :)
Jestem tu świeżynką, ale intensywnie wczytuję się w wasze posty już od jakiegoś czasu.
Obecnie skończyłam studia i zamierzam na "poważnie" zająć się tym co kocham, czyli szyciem. W moim posiadaniu są trzy maszynki: Husqvarna Viking Emerald 118 (moja pierwsza) oraz overlock łucznika (5 nitek) i starusieńki singerek po dziadku sprzed pierwszej wojny światowej z lini egipskiej ;) http://4.bp.blogspot.com/-o2rvFLbLY8I/T_s3D6_BXPI/AAAAAAAAAvs/aSFLcHIVCH0/s1600/b2m.jpg

Ponieważ zamierzam się najbardziej zanurzyć w temacie szycia toreb zarówno skórzanych jak i tych z innych, ale także grubych materiałów, postanowiłam zakupić porządną maszynę, bo jęków mojej husqvarny żal mi słuchać, gdy szyję grube rzeczy.
Z tego powodu zwracam się po poradę. Śledząc dyskusję zauważyłam, że bardzo polecany jest singer 4411 lub 4423. Czy taka maszyna będzie odpowiednia do szycia toreb skórzanych (moja husqvarna omyka czasem oczka nawet w cienkich skórkach odzieżowych, jakby nie mogła łapać nitki, ale w tkaninach jest niezawodna)?
Może lepiej zdecydować się na jakaś przemysłówkę do tkanin średnich i grubych? Chciałabym na ten cel wydać około 2 tys zł, maksymalnie 3tys. Myślę, że jest to kwota z której pomocą można zrobić już jako takie dobre zakupy. Nie chciałabym jednak wyrzucić tych pieniędzy w błoto, ale cieszyć się nabytkiem przez lata i uszyć wieeeele torebek :)

Proszę uprzejmie o pomoc, każda rada będzie dla mnie bardzo bardzo ważna :)

Ponieważ nie jestem mistrzem informatyki i nie mam dołączonego bloga z moimi "dziełami", tutaj wrzucam adres:
http://www.manufaktura-mms.blogspot.com/
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Piękne ubrania, modelki oraz wnętrza:):) Gratulacje:tak:
________________________________________________________
Mowa szczera trwa wiecznie,
lecz fałszywa tylko chwilę.
-Salomon-
Avatar użytkownika
Stały Bywalec
Bardzo dziękuję i nadal czekam na pomoc :)
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Świeżynek
Hej:)
Niestety ja nie potrafię udzielić Ci żadnej porady, jednak czy mogłabyś mi polecić jakąś literaturę o szyciu/projektowaniu toreb. Jestem studentką i w tym roku jako pracę dyplomową zamierzam zaprojektować torbę.
Pozdrawiam.
Avatar użytkownika
Stały Bywalec
Witaj
Niestety nie mogę Ci polecić książek, bo całą wiedzę jaką mam to to co wyniosłam z uczelni, a przede wszystkim praktyki :) Takie szycie i projektowanie nie jest trudne - ja pierwszą torbę szyłam na zaliczenie przedmiotu. Dostaliśmy zadanie i każdy musiał coś zrobić :)
powodzenia
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Doświadczenia nie mam wiele (ale jęki husqvarny znam), jednak do szycia skóry i przy takiej kwocie kupiłabym stebnówkę przemysłową do szycia średnich i grubych. Bałabym się, że domowa się zajedzie na skórze przy częstszym szyciu, ona nie do tego celu stworzona.
Avatar użytkownika
Stały Bywalec
Doświadczenia nie mam wiele (ale jęki husqvarny znam), jednak do szycia skóry i przy takiej kwocie kupiłabym stebnówkę przemysłową do szycia średnich i grubych. Bałabym się, że domowa się zajedzie na skórze przy częstszym szyciu, ona nie do tego celu stworzona.
Dziekuje za odpowiedz :)
Czy jestes w stanie polecic mi jakas dobra maszyne przemyslowa w tym przedziale cenowym jaki podalam? Zalezy mi na solidnym sprzecie, ktory bedzie sluzyl conajmniej 5 lat. Czy serwisowanie takich maszyn jest kosztowne?
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Ojej napisałam Tobie odpowiedz w wątku wyżej
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stały Bywalec
Ojej napisałam Tobie odpowiedz w wątku wyżej

Dziękuję i tam też Ci odpowiem :))
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Poradziłabym Ci chętnie, jakbym się na tym znała. Trochę czytałam w necie i tyle, bo też przez moment mnie temat interesował. W każdym razie dobrego wyboru zyczę.

6 stron: 1 2 3 4 5 6 >

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.