Wersja do druku

6 stron: < 1 2 3 4 5 6 >

Avatar użytkownika
Stały Bywalec
Dziękuję wszystkim za wszelką pomoc. Póki co szukam i szperam w internecie, a w domciu szyję na emerytowanej maszynce takiej jak na załączonym zdjęciu :)
Jeśli jednak ktoś będzie chciał dodać coś jeszcze, jestem otwarta na wszelkie sugestie. A co do Singera 4411, ktoś ma doświadczenie?? Czy warto? Kusząca jest, bo jej cena jest niska, ale nie wiem czy to nie będzie połakomienie się na coś nieprzydatnego na dłuższą metę :-S
________________________________________________________
Załączniki
Avatar użytkownika
Administrator
Odnośnie Singera 4423 to powinnaś zerknąć na bloga Intensywnie Kreatywnej -> KLIK bo ona na takowym szyje. To co prawda metalowa maszyna i podobno wytrzymała ale nie wiem czy mocno eksploatowana na zamszu i skórze da radę.

--- Ostatnio edytowane 2012-10-12 08:49:26 przez Susanna ---
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Avatar użytkownika
Stały Bywalec
Susanna, bardzo dziękuję ci za podpowiedź :)
Okazało się, że los bywa przewrotny i czasem nie daje czasu do namysłu. Tak zdarzyło się i mnie. Czy stety czy niestety, to się okaże już jutro :)
Moja husqvarna się już mocno mocno buntuje i widzę, że współpraca z nią bez wizyty w serwisie ("Pani, dwa tygodnie minimum") nie ma większego sensu, no chyba, że będę obstawiać jak w ruletce: przeszyje - nie przeszyje. W związku z tym, że nie mam jeszcze dostatecznego rozeznania w maszynkach przemysłowych, zdecydowałam się póki co kupić singera 4411, bo zastąpi mi i szycie cienkich materiałów przez husqvarne i (mam nadzieję) znaczną część grubaśnych rzeczy szytą przez mojego "nożnego" emeryta. Jaki będzie finał, zobaczę. Jutro ma zawitać do mnie kurier
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Administrator
mms to wiesz - Twoja recenzja odnoście szycia skór na tym Singerze byłaby bardzo potrzebna :)
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Avatar użytkownika
Stały Bywalec
mms to wiesz - Twoja recenzja odnoście szycia skór na tym Singerze byłaby bardzo potrzebna :)
Jak tylko maszyna dojdzie, przetestuje ją w z dłuż i w szerz i opowiem jak wrażenia - trzymam kciuki aby były tylko pozytywne :) - w internecie na anglojęzycznych stronach znalazłam opisy tej maszyny, właśnie odnośnie szycia skór i były w samych superlatywach :D
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Administrator
Eee to powinno być dobrze :) W ogóle to ta maszyna bardzo podoba mi się wizualnie - taka trochę retro :)
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Avatar użytkownika
Stały Bywalec
Wizualnie nie jest brzydka - to na pewno, zresztą ja już wyrosłam z dobierania ładnych narzędzi pracy :jezyk_oko:
Co najważniejsze jest mechaniczna i nie ma komputera, co podszeptuje mi, że jest szansa, że posłuży lata :)
Opiszę jak dojdzie, już nie mogę się doczekać :muza::muza:
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stały Bywalec
Jest jest mój Singerek :D:D:D
Jak tylko kurier wyszedł, podpięłam ją do prądu i zrobiłam pierwszy test. WOW ciśnie mi się na usta. W porównaniu z moją husqvarną to dość prymitywny sprzęt i ciut głośny ale jaką on ma moc!!
Na gorąco wrzucam zdjęcia (jest dość niewielki, mniejszy od mojej poprzedniej maszyny)jego samego i tego co przeszył - taki standard dla mnie: alkantara na klejonce (fabrycznie) osiem warstw (jakby brzeg torby i uszy). Nawet się nie zająknął. Później zrobię dłuższy opis jak już wytestuję wszystkie opcje :) Trzymajcie kciuki, by zdał pozytywnie :cwaniak:
________________________________________________________

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Życzę miłego i bezawaryjnego szycia. Baaardzo fajny Singerek. Cieszę się razem z Tobą bo wiem jak cieszyłam się ze swojego zakupu:D:D:D

--- Ostatnio edytowane 2012-10-17 16:18:32 przez mamamarta55 ---
________________________________________________________
Mowa szczera trwa wiecznie,
lecz fałszywa tylko chwilę.
-Salomon-
Avatar użytkownika
Administrator
Wow no zapowiada się przyjemna współpraca :D Jak szyje takie tkaniny bez problemu :)))))
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

6 stron: < 1 2 3 4 5 6 >

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.