Wersja do druku

3 strony: 1 2 3 >

Avatar użytkownika
Świeżynek
W najbliższym czasie zamierzam kupić maszynę do szycia. Zastanawiam się nad:
1) Singier 8280 - czy ktoś z was ma albo miał do czynienia z tą maszyną? Co o niej sądzicie?
2) Elna - który model z Elny polecacie dla początkującego?
3) najchętniej kupiłabym SilverCrest, ale z tego co się orientuję, to ta maszyna jest rozchwytywana, tak że ciężko jest ją zdobyć :]


Avatar użytkownika
Stara Gwardia
W najbliższym czasie zamierzam kupić maszynę do szycia. Zastanawiam się nad:
1) Singier 8280 - czy ktoś z was ma albo miał do czynienia z tą maszyną? Co o niej sądzicie?
2) Elna - który model z Elny polecacie dla początkującego?
3) najchętniej kupiłabym SilverCrest, ale z tego co się orientuję, to ta maszyna jest rozchwytywana, tak że ciężko jest ją zdobyć :]



Jestem przekonana, że Elna niezależnie od modelu jest w stanie wytrzymać błędy początkującego - złą igłę, nieodpowiednie nici. Silvercrest zbiera dobre opinie, ale komuś ponoć utknęła igła w materiale i nie mógł jej wyciągnąć - dla mnie ewidentny dowód na słabość maszyny.

Określ swój budżet i kup najlepszą maszynę, na jaką Cię stać. ;)
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Świeżynek
Ja od września posiadam Elnę 240eX i jestem bardzo zadowolona :) Szyję od niedawna, więc mogę powiedzieć, że w czasie gdy wpadła do moich rak, byłam osobą początkującą.
Powoli nabieram doświadczenia (a przede mną jeszcze lata nauki jak mniemam) i mam nadzieję, że moja maszyna będzie mi długo towarzyszyć - na ten czas nie mam powodów by myśleć inaczej.
________________________________________________________
Все можно(только осторожно).
Avatar użytkownika
Świeżynek
Dzięki za (p)odpowiedzi :) Hm, Elna nie należy do tanich maszyn. Fakt faktem jednak, jest jedną z solidniejszych maszyn, a to jest ważne. Jeszcze na spokojnie przemyślę tę sprawę, choć myślę, że chyba jednak Elnę wybiorę.
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
komuś ponoć utknęła igła w materiale i nie mógł jej wyciągnąć - dla mnie ewidentny dowód na słabość maszyny.
A dla mnie - na szycie z zaciśniętymi zębami i zmuszanie maszyny do szycia materiałów, do których nie jest przeznaczona. A także - na źle dobraną igłę.

Jest tyle osób tu, na forum, szyjących Silver Crestami i jakoś nie ma od nich sygnałów negatywnych. Opinie "ponoć kiedyś komuś coś" są dla mnie mało miarodajne.

Cena też nie zawsze idzie w parze z funkcjonalnością.

Zamiast kupować na ślepo - przejrzyj sobie wątki z tego tematu i będziesz wiedzieć, na co zwracać uwagę wybierając maszynę.

Ania



--- Ostatnio edytowane 2013-01-03 10:57:13 przez czeremcha ---
________________________________________________________
Arkę zbudowali amatorzy - Titanica zawodowcy.

http://uczeremchypl.shoper.pl/

http://szycie-z-czeremcha.blogspot.com/

Avatar użytkownika
Świeżynek
U mnie akurat cena nie była problemem, ale gdyby była, postawiłabym na Silvera również. Wystarczy spojrzeć na blogi użytkowniczek owej maszyny i ich dzieła :D oraz opinie na forum.
A z tego co słyszałam Silver ma regulację długości i szerokości ściegu i jest stabilną i wytrzymałą maszyną. Myślę, że w swojej grupie cenowej (i nie tylko)zajmuje wysokie miejsce wśród zadowolonych. Ja postawiłam na markę, ale niewykluczone, że gdyby nie zastrzyk gotówki to postawiłabym na coś tańszego i byłby to bardziej Silver niż np. nowy Łucznik (w tej samej grupie cenowej).
________________________________________________________
Все можно(только осторожно).
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
komuś ponoć utknęła igła w materiale i nie mógł jej wyciągnąć - dla mnie ewidentny dowód na słabość maszyny.
A dla mnie - na szycie z zaciśniętymi zębami i zmuszanie maszyny do szycia materiałów, do których nie jest przeznaczona. A także - na źle dobraną igłę.

Jest tyle osób tu, na forum, szyjących Silver Crestami i jakoś nie ma od nich sygnałów negatywnych. Opinie "ponoć kiedyś komuś coś" są dla mnie mało miarodajne.

Cena też nie zawsze idzie w parze z funkcjonalnością.

Zamiast kupować na ślepo - przejrzyj sobie wątki z tego tematu i będziesz wiedzieć, na co zwracać uwagę wybierając maszynę.

Ania
To była wypowiedź użytkowniczki maszyny a napisałam "ponoć", bo w końcu nie stałam jej nad głową, kiedy walczyła z igłą ;)




________________________________________________________
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Dlatego lepiej jest, kiedy opisuje się własne doświadczenia :)

Ania
________________________________________________________
Arkę zbudowali amatorzy - Titanica zawodowcy.

http://uczeremchypl.shoper.pl/

http://szycie-z-czeremcha.blogspot.com/

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Dobrze jest pisać o własnych doświadczeniach, ale uczyć się na cudzych jest taniej. ;)
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Świeżynek
tak naprawdę to nie ważne jaką maszynę masz,

jeśli nie masz skłonności do zmuszania, szarpania i innych agresywnych zachowań trochę Ci posłuży,

dla osoby z zacięciem nawet maszyna z ikei będzie dobra - w końcu wszystko co kupujemy ma jakiś okres gwarancyjny - w najgorszym wypadku rozsypie się kiedy gwarancja się skończy :)

Ja mam od dwóch lat tanią maszynę singera (chińszczyzna podobna do łucznika), kupiłam w potrzebie,jako maszynę tymczasową kiedy mój elektroniczny łucznik się zepuł po przeprowadzce(ktoś z DHL musiał być nieostrożny)... łucznik wyladował w śmieciach bo naprawa okazała się droższa niż moja nowa maszyna,
ale wracając do maszyny dla Ciebie: lepiej zainwestuj w owerloka (jeśli masz trochę więcej gotówki), a tanią maszynę zawsze bez żalu można wymienić na lepszą, kiedy uznasz, że Cię ogranicza (bo np. szyje za wolno:) )

Pozdrawiam
________________________________________________________

3 strony: 1 2 3 >

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.