Wersja do druku

3 strony: < 1 2 3 >

Avatar użytkownika
Świeżynek
w najgorszym wypadku rozsypie się
:D Oby nie ;)

lepiej zainwestuj w owerloka

Hm, a czy są takie maszyny do szycia, które mają "wbudowany" owerlok? Jeśli dobrze zrozumiałam, to chyba właśnie SilverCrest tak ma...
Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
Overlok to oddzielna maszyna:)z charakterystycznymi funkcjami i charakterystycznymi ograniczeniami. Tańsze maszyny mogą mieć ścieg overlokowy (moja taki ma), ale nie wykańcza on tak ładnie jak prawdziwy overlok. Prawdę mówiąc nie używam go w ogóle, ponieważ: strasznie wolno się nim obrzuca, ścieg wygląda dosyć brzydko, a nici zużywa sporo. Wszystko obrzucam za pomocą zyg-zag.
Natalia
Avatar użytkownika
Administrator
Jest albo maszyna do szycia albo overlock. Niektóre maszyny mają wbudowany ścieg overlockowy, który jednak z prawdziwym ściegiem overlockowym ma niewiele wspólnego...
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Avatar użytkownika
Świeżynek
Aha. To nic, jak na razie maszyna mi w zupełności wystarczy :)
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Chciałabym troszkę obronić "owerlokowe" funkcje maszyn do szycia. Przy odpowiednich ustawieniach maszyny i odpowiedniej stopce można naprawdę komfortowo szyć dzianiny bez szkód dla jakości szwu. Odrobina treningu i nic się nie rozciągnie, szew będzie estetyczny i równy. Jest dużo tricków, można zmniejszyć docisk stopki, można podłożyć papier i szyć z papierem... a obrzucanie zygzakiem przy pomocy stopki owerlokowej nie jest wcale brzydsze niż ścieg z overlocka.

Nie każdy ma też aż takie zacięcie, żeby do domowego szycia od razu inwestować w osobnego overlocka.
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Oczywiście, Aire, zgadzam się z tobą w 100 %.

Myślę, że dziewczynom wypowiadającym się w wątku chodziło po prostu o wyprostowanie błędu popełnianego przez wiele początkujących osób - sądzących, że są w stanie kupić maszynę z funkcją owerloka.

Inna rzecz, że czasem zdarzają się sprzedawcy tak właśnie opisujący maszyny i specjalnie lub niechcący wprowadzający kupujących w błąd.

Przyjmijmy, że nie mają pojęcia o tym, co sprzedają i stąd te niejasności.

Ania

________________________________________________________
Arkę zbudowali amatorzy - Titanica zawodowcy.

http://uczeremchypl.shoper.pl/

http://szycie-z-czeremcha.blogspot.com/

Avatar użytkownika
Stały Bywalec
Chciałabym troszkę obronić "owerlokowe" funkcje maszyn do szycia. Przy odpowiednich ustawieniach maszyny i odpowiedniej stopce można naprawdę komfortowo szyć dzianiny bez szkód dla jakości szwu. Odrobina treningu i nic się nie rozciągnie, szew będzie estetyczny i równy. Jest dużo tricków, można zmniejszyć docisk stopki, można podłożyć papier i szyć z papierem... a obrzucanie zygzakiem przy pomocy stopki owerlokowej nie jest wcale brzydsze niż ścieg z overlocka.

Nie każdy ma też aż takie zacięcie, żeby do domowego szycia od razu inwestować w osobnego overlocka.
Zgadzam się sama go stosuje na niektóre sytuacje
________________________________________________________
szycieeli
Avatar użytkownika
Świeżynek
W końcu kupiłam maszynę, ale żadną z tych trzech, którą wymieniłam w 1. poście tego tematu :) Zainwestowałam w Janome i jak na razie jestem zadowolona z tej maszyny. Cichutko pracuje no i w ogóle fajnie szyje :)
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Chciałabym troszkę obronić "owerlokowe" funkcje maszyn do szycia. Przy odpowiednich ustawieniach maszyny i odpowiedniej stopce można naprawdę komfortowo szyć dzianiny bez szkód dla jakości szwu.
Zgadzam się sama go stosuje na niektóre sytuacje
Dokladnie! rowniez sie zgadzam z dziewczynami i jak mi sie nie chce nawlekac i ustawiac mojego owerloka, rowniez z powodzeniem uzywam sciegu owerlokowego w mojej maszynie...a jak to wyglada mozecie zobaczyc na fotce ;)

@darianna gratuluje nowego cudenka i zycze Wam udanej wspolpracy;)

pozdrawiam serdecznie Masza

--- Ostatnio edytowane 2013-03-19 09:38:38 przez Masza ---

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
szew owerlokowy zrobiony przy pomocy zwyklej maszyny+specjalnej stopki
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Podpisuje się oboma rękamy. :) Czy naprawdę musimy dążyć do sklepowego wyglądu naszych ciuchów? Czy sklepowy wygląd to jest jakaś docelowa sprawa? Jakiekolwiek inne, niestandardowe wykończenie może być celem samym w sobie.

Ostatnio zdziwiłam się, że Sewaholic wszywa zamki ręcznie, i to wcale nie w niewidoczny sposób:



A ja sobie siedziałam, myślałam i wymyśliłam, że pewną letnią spódnicę z pewnego letniego materiału /letni bo letni i letni bo leży od paru lat ;-)/ wykończę sobie ręcznie... I tak zrobię!

Ania


--- Ostatnio edytowane 2013-03-19 09:38:57 przez czeremcha ---
________________________________________________________
Arkę zbudowali amatorzy - Titanica zawodowcy.

http://uczeremchypl.shoper.pl/

http://szycie-z-czeremcha.blogspot.com/

3 strony: < 1 2 3 >

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.