Wersja do druku

69 stron: « < 35 36 37 38 39 40 41 > »

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Być może...łagodniej zakończe, brak mi jeszcze wyczucia. Jeszcze spróbuję popuścić, ale na zaszewkach z przodu czy lepiej z tyłu?

--- Ostatnio edytowane 2015-03-05 23:11:03 przez Niteczka82 ---
________________________________________________________
Praca rozumna i wytrwała, która nie myśli o zbieraniu owoców w tydzień po siewie, nad przepaściami przerzuca mosty. B. Prus
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Najlepiej - równomiernie...

Ania
________________________________________________________
Arkę zbudowali amatorzy - Titanica zawodowcy.

http://uczeremchypl.shoper.pl/

http://szycie-z-czeremcha.blogspot.com/

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Dziękuję :)
________________________________________________________
Praca rozumna i wytrwała, która nie myśli o zbieraniu owoców w tydzień po siewie, nad przepaściami przerzuca mosty. B. Prus
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
na zdjeciu widac szew/nitke wiec jest chyba ciut za ciasno lub szew zbyt luzny :) , ewentualnie jak juz dopasujesz to sobie jeszcze raz przeszyj moze jakims wzmocnionym sciegiem.

--- Ostatnio edytowane 2015-03-06 11:29:25 przez flower ---
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Niteczko, fastryga nigdy nie będzie wyglądać na zaszewce tak, jak docelowo ścieg maszynowy. Przeszyj maszyną, a kiedy dojdziesz już do krawędzi złożenia, przeszyj jeszcze ze trzy, cztery wkłucia dokładnie po krawędzi - powoli, kręcąc pokrętłem. Wtedy będziesz mieć najostrzejszą zaszewkę jak tylko się da, a po rozprasowaniu wierzchołek ułoży się całkiem płasko.
Aczkolwiek, jest jeszcze kwestia materiału. Jeśli jest gruby i sprężysty, czubek może się nie chcieć rozprasować.

Aha, i nie kończ wierzchołka ściegiem powrotnym, tylko zostaw wąsy nitki do związania w supełek na czubku.

--- Ostatnio edytowane 2015-03-06 11:40:03 przez Meg_Sonata na miarę ---
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Meg_Sonata na miarę napisał w dniu 2015-03-06 11:38:46:
Aha, i nie kończ wierzchołka ściegiem powrotnym, tylko zostaw wąsy nitki do związania w supełek na czubku.

--- Ostatnio edytowane 2015-03-06 11:40:03 przez Meg_Sonata na miarę ---
Można przeszyć jakby w powietrzu, tak jeszcze około 1- 1,5 cm już poza materiałem. Maszyna sama zwiąże ścieg. Ja tak zakańczam zaszewki i się nie prują.

--- Ostatnio edytowane 2015-03-06 18:51:23 przez mmstycha ---
________________________________________________________
Anielska cierpliwość wymaga diabelskiej siły...Dla niektórych osób trzeba uzbroić się w cierpliwość, wyrozumiałość....ewentualnie dobrą patelnię...
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Dziękuję wszystkim :)
________________________________________________________
Praca rozumna i wytrwała, która nie myśli o zbieraniu owoców w tydzień po siewie, nad przepaściami przerzuca mosty. B. Prus
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Miejsce akcji - wykrój dla prostej koszuli męskiej.

Problem - Miejsce połączenia na ramionach. W części plecowej wyszła szerokośc 22 cm. W części przedniej 20 cm. :-S

Pytania - 2 cm to już chyba ciut za dużo ? I teraz po prostu odciąc po cm z każdej strony ? Ale zapewne może byc problem z kołnierzykiem ? Czy nie ?

Czy może z plecowej części zdjąc 1 cm , a na przedniej dodac 1 cm ?





--- Ostatnio edytowane 2015-03-18 18:10:48 przez Benedek ---
________________________________________________________

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
A na wykroju jak było? Bo może trzeba wdać tył w przód? Ja tak miałam w jednym żakiecie. Wykrój ma na szwie ramienia na tylej części taką falkę, jakby wężyk, to oznacza, że trzeba wdać. Chyba że nie o to chodzi :-)
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
Benedek, wykroje są w ten sposób skonstruowane, że zawsze część tyłu jest większa w tym miejscy niż część przodu, tą różnicę trzeba wdać. To takie jakby miejsce na zaokrąglenie pleców:0 Jednak 2 cm to chyba sporo da dużo do wdania... Sprawdź sobie na wykroju czy nic nei pomyliłeś w kopiowaniu.

69 stron: « < 35 36 37 38 39 40 41 > »

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.