Wersja do druku

47 stron: « < 34 35 36 37 38 39 40 > »

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Evcia, :oklasky::oklasky::oklasky: bardzo ładne wiatraczki - ja nie zauważyłam żadnych nieskładających się i czekam na gotową kołderkę. Jak tak zaczynasz to co będzie później :rotfl:

A tak OT: czemu na pierwsze patchworki wybieramy sobie albo ciężkie wzory (wiatraczki - tnie się łatwo ale potem pozszywać jak chcemy :krzyk: ), albo monstrualne rozmiary (narzuta 2mx2m)?
________________________________________________________
Porządek powinien brać przykład z bałaganu i robić się sam.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
A tak OT: czemu na pierwsze patchworki wybieramy sobie albo ciężkie wzory (wiatraczki - tnie się łatwo ale potem pozszywać jak chcemy :krzyk: ), albo monstrualne rozmiary (narzuta 2mx2m)?
Ja nie lubię zaczynać od "drobiazgów" typu poszewka na jaśka-nuda. Nawet jak mąż mi kupił maszynę-to pierwszą rzecz jaką uszyłam była spódniczka. Człowiek ma chyba taką naturę, żeby sprawdzać się od razu w trudniejszych sytuacjach :D
Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
Evcia piękne !!!:oklasky: widać mnostwo pracy w to włożyłas :)
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Evcia piękne !!!:oklasky: widać mnostwo pracy w to włożyłas :)
To prawda. Mój kręgosłup wczoraj już odmówił posłuszeństwa :zmeczony:. Dam mu kilka dni wolnego i znów do roboty :D


Ewa
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Evcia oby tak dalej!!! bardzo ładnie i starannie uszyte:oklasky::oklasky::oklasky:
Ikka aa o takie wstawki Ci chodziło bardo fajne :) tak tak posłuchałam Twojej rady i idę za ciosem :)mam już z 5 rzędów :) a mam gości i szyję z doskoku...oczywiście uszycie "góry" to pikuś gorzej z pikowaniem :milczek:

ale teraz już luzik bo szykujemy się na urlop:muza:
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Evciu,super, bardzo ładny patchwork :)
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Evciu,super, bardzo ładny patchwork :)
Wszystkim bardzo dziękuje za pochwały :zawstydzony: to niezła mobilizacja, szczególnie teraz przy tej okropnej deszczowej pogodzie. Muszę jeszcze tylko zdobyć jednokolorową bawełnę w jakimś kontrastowym kolorze, żeby wykończyć kołderkę.


Ewa
Avatar użytkownika
Świeżynek
witam,

robicie cuda.... jak patrzę na te wszystkie pozszywane misternie kawałeczki to zastanawiam się: czy ja się tego kiedykolwiek nauczę????

a postanowiłam się nauczyć bo wiążę z tym pewne plany.... więc szukam informacji gdzie się da i tak trafiłam tutaj... wcześniej artystycznie robiłam różne rzeczy - lubię tworzyć po prostu. Wpadłam niedawno przypadkiem na prace amerykańskich quilterów i przepadłam..... może nie do końca zgodną z zasadami sztuki - bo jeszcze ich nie znam - ale mam własną wizję... tylko nie wiem do końca czy to się kwalifikuje jako pełnoprawny quilt? (nie ma patchworkowych elementów, tylko pikowania i aplikacje)
mam za sobą cztery pierwsze próby, z czego trzy się nadają do pokazania i chciałabym się pochwalić ;)


Jeśli się uczę to zawsze na konkretach i jako najmniejszą formę użytkową w moim domu wybrałam poduszkę :) Pikowanie z wolnej ręki, wkład to najtańsza owata z allegro, materiał surówka bawełniana i poświęcone na ten cel zasłony.

W sesji zdjęciowej brały udział: zasłonięty leżak, koszyk babci i kwiaty w moim ogródku :)

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
prezent dla Siostrzenicy - też konie zasłona-surówka baw- znów koń surówka bawełniana-koń
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Aune, ładne zdjęcie i ładne prace.
Avatar użytkownika
Świeżynek
dziękuję ;) był czas że fotografią też się zajmowałam ;)

nie są to prace kalibru przedstawionych tutaj... proste, z małą ilością materiałów. Podziwiam - i mam nadzieję się nauczyć - skomplikowane formy forumowiczek . Już widzę siebie zakopaną w milionie skrawków do zszycia ;) będzie zabawa ;)

47 stron: « < 34 35 36 37 38 39 40 > »

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.