Wersja do druku

47 stron: « < 31 32 33 34 35 36 37 > »

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Ja podejrzewam, że Martynior porzuciła to hobby.
Avatar użytkownika
Świeżynek
porażka... masakra... coś ja nie umiem ogarnąć szycia zygzakiem... przeciąga mi nitki - kombinuje już różne naciągi na bębenku na dole i na górnej nitce i za nic nie umiem dobrze ustawić... dane mi chyba kaleczyć szycie - może taki mój urok :D ehhhh
chyba bycie samoukiem niezbyt popłaca i powinnam na jakiś kursik się udać co by mi ktoś wytłumaczył podstawy...

dziś szyta Peppa - jak widać na załączonym obrazku, materiał się ściągnął :( szwy przeciąga, są krzywe... no trudno...

no i moje poduszaki/przytulaki na Dzień Dziecka robione :) każdy ma imię swego właściciela na pleckach :)
też nie są idealne, ale ja jestem z nich bardzo zadowolona :) kolorystycznie najbardziej mi się podobają chłopakowe :D

--- Ostatnio edytowane 2013-06-11 18:38:40 przez karolinka84r ---

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
każda imienna poduszeczki kolejny worek
Załączniki
Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
karolinka84 śliczne Ci wyszły przytulanki :oklasky::oklasky::oklasky:

Co do maszyny nie pomogę Ci,bo się nie znam....ale na pewni ktoś Ci coś podpowie....
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Z naciągiem w bębenku nic nie kombinuj. Ustawia się go tylko raz przy zmianie grubości nitki używanej w nim - i tyle. Jakość ściegu poprawia się regulując naprężenie górnej nici. To ona albo wyciąga dolną nitkę na wierzch szycia, albo daje się wciągnąć na lewą stronę przez nitkę "bębenkową".

Taki myk - naprężenie nitki nie zawsze musi być takie, żeby wiązanie obu nitek znajdowało się idealnie "w materiale", po którym szyjesz. Jeśli szyjesz gęstym ściegiem zygzakowym /czyli satynowym/ - poluzuj górną nitkę na tyle, żeby była przeciągnięta na lewą stronę - czyli żeby z pozoru ścieg wyglądał na źle ustawiony. Wtedy będzie on po prawej stronie okrąglutki i ładniutki.

Druga rzecz to taka, że do naszywania aplikacji, a szczególnie robienia tego ściegiem satynowym, warto założyć dedykowaną do niego stopkę. Maszyna ładniej, równiej szyje i nie "zacina się" na zgrubieniach.

Trzecia rzecz - zmarszczyło ci się, bo tkanina podkładowa była dość cienka. Dawała zbyt mały opór dla nitki i dlatego tak wyszło. Spróbuj podłożyć papier szyjąc.

Ania
________________________________________________________
Arkę zbudowali amatorzy - Titanica zawodowcy.

http://uczeremchypl.shoper.pl/

http://szycie-z-czeremcha.blogspot.com/

Avatar użytkownika
Administrator
PEPA jest cudna!! W ogóle to świetne te poduszki - cudne pomysły :D


Nie wiem dziewczyny jak zapatrujecie się na moją pracę ale mogę powiedzieć, że to mój pierwszy, prawdziwy patchwork - osobiście wycinałam kwadraciki i prostokąty :D a potem je zszywałam (poprzednia kołderka dla chrześniaka miała gotowy, patchworkowy wzór)
Nie powiem, żeby mnie to wciągnęło ale z efektu końcowego jestem zadowolona.
Podbicie to 2 warstwy polarku.
Generalnie jest to taki kocyk dla dzidziola, który jest jeszcze w brzuchu, płci męskiej żeby kiedyś mógł się bawić na podłodze. Może to być też narzutka do łóżeczka i kołderka. Fajnie, że można resztki bawełny wykorzystać jakoś tak twórczo :)
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
/To mamy takie samo podejście do patchworku - nie podnieca szczególnie, ale szyć się da :-)/

Bardzo fajny kocyk - mata - kołderka. Na pewno się przyda, bez dwóch zdań!

Ania
________________________________________________________
Arkę zbudowali amatorzy - Titanica zawodowcy.

http://uczeremchypl.shoper.pl/

http://szycie-z-czeremcha.blogspot.com/

Avatar użytkownika
Administrator
Może kiedyś zapałam większą miłością do patchworku ;) póki co będę nadal "trawić" tę formę szycia bo tych resztek jeszcze trochę do wykorzystania zostało ;)
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
Susanna,Twój pierwszy patchwork?

Aż trudno uwierzyć - jest po prostu piękny !!

Bardzo mi się podoba....pozdrawiam
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Administrator
Pierwszy :) Dziękuję :)))
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Pierworodna by powiedziała " sweetaśny" i zrobiła maślane oczy. Lepszego określenia nie znalazłam :)
________________________________________________________
"Inteligencja jest jak nogi, masz za dużo to się potkniesz" Terry Pratchett

47 stron: « < 31 32 33 34 35 36 37 > »

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.