Wersja do druku

16 stron: « < 2 3 4 5 6 7 8 > »

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
sa jeszcze takie a'la naparstki gumowe co się nakłada tylko na opuszki palców.. ale nigdy nie widziałam ich w 'akcji' :/
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Czytałam, że kobiety wykorzystują lateksowe rękawiczki (tzw. jednorazowe), albo zwykłe ogrodnicze.
zapomniałam napisać, że właśnie w nich pikowałam ostatnio ale dla moich rąk to zabójstwo na dłuższą mete...dlatego szukam bawełnianych
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
A więc w końcu mam swoja pierwsza mała matę i nożyk...i widzę, że popełniłam wielki błąd, że nie kupiłam od razu linijki:beczy:...mądry Polak...chyba musiałam to mieć przed sobą,żeby się domyślić jak to działa;)...i nie mam pomysłu na cięcie bez specjalnej linijki...a wy dziewczyny potraficie? Bo na logikę biorąc nie potrafię tak ułożyc materiału zeby widzieć skalę pod materiałem...no chyba że ja czegos nie kumam....i teraz wracam do tematu zakupu linijki...teraz moim celem jest cięcię głównie kwadratów (może kiedys inne figury)...czyli do cięcia kwadratów nadaje sie najlepiej linijka kwadratowa?
I kolejne pytanie czy mając np linijke kwadratową o wymiarach 25cmx25cm mam możliwość przykładając ja do materiału i maty ciąc mniejsze kwadraty??
Proszę się ze mnie nie śmiać...:prosi:
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Aż chciałoby się powiedzieć: A nie mówiłam!!! Jak chcesz ciąć nożem krążkowym to musisz mieć linijkę, żeby go o coś oprzeć - możesz użyć grubej plexi (np. 3-4 mm), ale nie będziesz miała podziałki.

czy mając np linijke kwadratową o wymiarach 25cmx25cm mam możliwość przykładając ja do materiału i maty ciąc mniejsze kwadraty??


Jak najbardziej, te linijki maja skalę co jeden centymetr, grubszą linią oznaczone 5 cm i zazwyczaj kąty 45 i 60 stopni, musisz tylko odpowiednio ułożyć ją na materiale.

Jednak zaproponowałabym Ci kupienie linijki prostokątnej (60x15cm lub coś takiego), taka też będzie miała skalę umożliwiającą wycinanie kwadratów, a jednocześnie jak będziesz musiała ciąć pasy z większego kawałka materiału to będzie Ci łatwiej (nie będziesz musiała przesuwać linijki).
________________________________________________________
Porządek powinien brać przykład z bałaganu i robić się sam.
Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
Tak Ikk miałaś racje:bezradny:...teraz przegladam te linijki i cza bedzie kupic...tylko wiesz co jest najsmieszniejsze, ze ja nie mam pojecia "chyba"jak za jej pomocą ciąc...alez ja ciemna jestem...albo mocno wystraszona...i płakać mi się chce:stres:
Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
w czym mam problem...otoż patrzac na ta linijke zastanawiam się czy jej skala zaczyna sie od smaego brzegu czy troche dalej?
http://pl.strima.com/eti-975-linijka-do-patchworkow-i-quiltingu-300x300mm/item/1002294/
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
to ja podeśle tylko fotki- jak to działa tzn linie z podziałki na linijce zgrywają sie z tym na macie :)Ikk ma racje czym większa linijka tym łatwiej kroić większe kawałki- bo przecież z metra będziesz ciała czasem materiał a czasem i z 1,5 metra

ja mam 15x60 i wycinam nawet takie kwadraty 1 cal
________________________________________________________

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
juz zakumałam:)))))))
Ikk czy taka bedzie w sam raz czy moze polecisz cos innego?
Czy one wszystkie maja taka sama grubość?
I rzeczywiscie jak opieram nóż o zwykłą linijke za 2zł to mi zjezdza i sobie aż myślę Ałłłłłłł moje palce;)
Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
DZiekuje Wam! Jestescie mega:kwiatek:
...teraz juz rozumiem:zawstydzony:
A szczezrze to powiem, ze chciałam zaoszczedzic i myslalam że bez linijki się obejdzie...teraz wybrac linijke i juz nie przeszkadzam:)
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Szczerze mówiąc to nie wiem jak odczytywać linijkę z Twojego linka. Moja wygląda tak: http://www.prym-consumer-china.com/english/products/rulers_288.html - tylko dwa razy dłuższa i w niej skala zaczyna się od początku linijki, i są jeszcze oznaczenia 1/4, 1/2 i 3/4 cm co jest bardzo przydatne przy wyrównywaniu dłuższych kawałków.

Zobacz może te filmy. Tutaj dość dobrze widać, jak się używa linijki: http://www.youtube.com/watch?v=Quzu2H5xeGQ http://www.youtube.com/watch?v=mS3BCfko6Bc

Mam nadzieję, że choć trochę pomogłam.
________________________________________________________
Porządek powinien brać przykład z bałaganu i robić się sam.

16 stron: « < 2 3 4 5 6 7 8 > »

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.