Wersja do druku

33 strony: « < 9 10 11 12 13 14 15 > »

Avatar użytkownika
Świeżynek
Już gdzieś to pisałam, ale pojawię się z wpisem i tutaj. Od lat szyję na "maminym" Łuczniku 877 z lat 70 ubiegłego wieku / jak to fajnie brzmi/. Raz na kilka dłuuugich lat lekka konserwacja czy regulacja i wio, do roboty. Szyję niezbyt często i amatorsko, ale szyję. W zeszłym roku dostałam w prezencie Singera 834, równolatka Łucznika. Ta sama epoka, ta sama fabryka, tyle że na licencji Singera. Ma poza stębnówką,zyg-zakiem i wstecznym także kilka elastycznych ściegów i obszywanie 4stopniowe dziurek. Ale zaskoczył mnie faktem posiadania zewnętrznego obcinaka nitek /zrobione nacięcie z tyłu na igielnicy/ oraz systemem zatrzaskowego mocowania stopek! Nie na śrubkę, tylko trzask-prask i i po wszystkiem. Niestety maszyna jest nieco zajechana, źle pracuje transporter, krzywo prowadzi tkaninę,/szycie tuż przy krawędzi to na niej koszmar/, a pokrętła do zmiany ściegów trzeba przesuwać kombinerkami. Mechanik, który przeglądał tę maszynę,jakoś nie dopatrzył się tych usterek. Na szczęście mam już adres innego, uznanego speca w tej dziedzinie w Warszawie,może poradzi. No i w związku z tym prezentem na razie wycofałam się z pomysłu zakupu nowoczesnej maszyny, chociaż ciągle o takich czytam i zbieram info.Swoisty masochizm. Ale za to kupiłam sobie Merrylocka 869, co mnie uskrzydliło. I obszywam, co się da.
A może utworzymy wątek o polecanych dobrych majstrach od maszyn do szycia?

Pęt-Elka

Ps.
Oj, nie dotrzymałam słowa i niedawno kupiłam, oczywiście u Pavla, maszynę. W końcu wybrałam. To Elna 540 experience. Czy wiecie, że w niektórych krajach ma z marszu 5-letnią gwarancję? Faaajna maszyna. Ale jeszcze nie szyłam. Ech, ten brak czasu... Ale głaszczę ją i Merrylka codziennie. Kochany Łucznik zamieszka pod kołderką w szafie i będzie mnie wspierał w szczególnie trudnych przypadkach, a Singer...albo dam go teściowi,który jako majster-złota rączka szyjąca zresztą będzie się nim bawił, albo powędruje na poddasze na emeryturę.

Pęt-Elka

--- Ostatnio edytowane 2014-06-05 15:44:08 przez Pęt-Elka ---
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Warto byłoby do tego wątku wprowadzić ograniczenia publikowania - jak do wątków sprzedażowych...

Ania
________________________________________________________
Arkę zbudowali amatorzy - Titanica zawodowcy.

http://uczeremchypl.shoper.pl/

http://szycie-z-czeremcha.blogspot.com/

Avatar użytkownika
Świeżynek
Witaj,Aniu. Ja tylko tak sobie rzuciłam pomysł, bo wiem, że czasem trudno znaleźć rzetelnego fachowca, w różnych zresztą dziedzinach. Co do ograniczeń, to pewnie jakoś trzeba to ustawić,ale tu już zdałabym się na rozsądek admina i mądrzejszych ode mnie.
Czy dzisiaj wszędzie jest tak paskudnie, jak w Warszawie, że tylko ciepły miękki koc, herbata, kawa lub domowy ajerkoniaczek i coś do czytania?... Nawet mi się nie chce siadać do maszyny. Dobrze, że kominek nas ogrzewa, przytulniej się robi przy prawdziwym ogniu...
Ciepło pozdrawiam
Ela
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
U nas też jest ohydnie...

Ja mam dobrego fachowca, godnego polecenia ;-) Zobaczymy, czy inni forumowicze zainteresują się takim wątkiem ;-)

Najlepiej byłoby, gdyby powstawał w formie listy, z możliwością dopisywania miast i nazwisk/firm, a nie jako zbiór postów...

Może ewentualnie - komentarze pod pierwszym wpisem - listą.

Ania
________________________________________________________
Arkę zbudowali amatorzy - Titanica zawodowcy.

http://uczeremchypl.shoper.pl/

http://szycie-z-czeremcha.blogspot.com/

Avatar użytkownika
Świeżynek
Tak, Aniu, też myślałam o formie listy. Miasto i stale uaktualniane informacje.
Brrr, nawet psiunie nie nalegają na spacer, tylko wpychają się do mnie pod koc. Ale mi dzięki temu cieplutko!
Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
U nas też jest ohydnie...

Ja mam dobrego fachowca, godnego polecenia ;-) Zobaczymy, czy inni forumowicze zainteresują się takim wątkiem ;-)

Najlepiej byłoby, gdyby powstawał w formie listy, z możliwością dopisywania miast i nazwisk/firm, a nie jako zbiór postów...

Może ewentualnie - komentarze pod pierwszym wpisem - listą.

Ania
:oklasky: Fajny pomysł :buzki::buziak:
Avatar użytkownika
Świeżynek
to w takim razie ja piszę do Susanny maila w tej sprawie.Niech admin zadecyduje,żeby potem nie było,że ktoś czymś kupczy. I może Sus doradzi, jak sformatować taki post-listę.
Avatar użytkownika
Świeżynek
Melduję,że mail wysłany.:tak:
Ela
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Zibiaszu, i nast. komentatorzy:
Co do serwisu- nie mam wyboru.:beczy: Caly jeden. Tzn. kiedys bylo inaczej, ale teraz improter Bernin, zebral wszystko "do kupy" i wszystkie maszyny wedruja w jedno miejsce, niezaleznie od tego u kogo byly kupione. Chodzi rzecz jasna o "ciecie kosztow".Takjest tutaj. A w Polsce-polecam pana we Wroclawiu przy Dubois, jest tam od lat, i zawsze jak przyjezdzam to tam jade z maszyna. Zawsze bylo OK-nb. to nie reklama, nie usuwajcie, na prawde polecam! Bylam u niego ostatnio 1.5 roku temu, serwis b.dobry, tanio (zrobil serwis mojegostarego lucznika-ktorego mam w Polsce.)
________________________________________________________
pozdrawiam,
Anna

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
GWiel, nikt nie podejmie się doradzenia Ci konkretnej firmy i maszyny, ponieważ każdy ma inną, a najczęściej posiada tylko jedną lub dwie i nie ma porównania. Dodatkowo musisz określić budżet, bo rozstrzał cenowy jest ogromny. Przeczytaj na spokojnie ten wątek http://ekrawiectwo.net/board/thread/7492/zakup-maszyny-do-szycia-dla-poczatkujacy/?page=1#post-7492, znajdziesz tam mnóstwo informacji i opinii doświadczonych użytkowniczek.
Moja sugestia jest tylko taka, że do szycia torebek z filcu potrzebować będziesz odpowiednio mocniejszej i wytrzymalszej maszyny, która się zaraz nie rozreguluje na grubym materiale (szyć będziesz nawet 4-6 warstw albo i więcej), prostsze i tańsze modele służą do szycia lekkiego, domowego. Jedną torebkę taka maszyna pewnie udźwignie, ale większą liczbą raczej ją zakatujesz. Zwróć na to uwagę przy wyborze.
________________________________________________________

33 strony: « < 9 10 11 12 13 14 15 > »

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.