Wersja do druku

33 strony: « < 12 13 14 15 16 17 18 > »

Avatar użytkownika
Administrator
No i dzisiaj był:):):okok::okok:am z reklamacją. Maszyna na poczekaniu została wyregulowana.
Mój pfaff 422 znów szyje pięknie, równo i nie opuszcza ściegu.

Dobra wiadomość :) :oklasky:
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
:D super
________________________________________________________
Praca rozumna i wytrwała, która nie myśli o zbieraniu owoców w tydzień po siewie, nad przepaściami przerzuca mosty. B. Prus
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
:)To świetnie! Cieszę się, że udało się go reanimować.
Avatar użytkownika
Świeżynek
Silvercrest czyli maszyna z Lidla :rotfl:
Na dzień dzisiejszy jestem bardzo zadowolona :)
Avatar użytkownika
Świeżynek
Dziś przyszedł do mnie SilverCrest (bordowy :D ). Jak się uda, to wieczorem będę sprawdzać czy (i jak) działa :)
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
No to dołączę się i ja: Husqvarna Viking Sapphire 875 Quilt- niezła, chociaż coś mniej skomplikowanego tez by bylo.
Byla: Arka Radom 600cośtam. Po tym, jak mnie doprowadziła do łez, zepsuła wiele rzeczy ryzyjąc przy tym życie, wyleciała z hukiem i została zastąpiona wyżej wspomnianym cudem.
W planach : over-/coverlock, ale jeszcze nie wiem ktòry.
A marzeniem jest dorwać się do babcinego, szafkowego Łucznika z napędem nożno-elektrycznym...no chyba się popłaczę, jak mi się to uda, niestety...nie wiem kiedy to będzie.
Avatar użytkownika
Świeżynek
Mnie udało się "wydębić" od ciotki maszynę Łucznik 884 i myślę że na początek w zupełności mi ona wystarczy (tym bardziej że widzę, że wiele doświadczonych krawcowych z tego forum także posiada ten model). Z kolei ciocia zakupiła sobie SINGERA 4411 - naprawdę super maszyna godna jej umiejętności. Mam nadzieję, że kiedyś też sobie kupię coś podobnego :kwadr:
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
No i przywiozłam mojego Singera 833 z naprawy. Nie pytajcie ile zapłaciłam bo za tę cenę można kupić nową w Biedronce czy tesco typu no name. Jednak nie zamieniłabym jej na jedną z powyżej wspomnianych.:okok:

Jest z nią tylko jeden "malutki" problem :), otóż mój miły pan mechanik coś tam przestawił, że maszyna ściegi elastyczne szyje do tyłu:bezradny::bezradny:. Dziurki i pozostałe ściegi są ok i maszynka szyje jak talala :):D /powiedzonko mojego taty/.
Mam gwarancję to pojadę i niech pan mechanik poprawi to co przeoczył.

Chciałabym jednak wiedzieć tak dla siebie co to mogło się stać, że mu się przestawiło, dlatego mam malutkie pytanko do Bogdana lub myszek67 czy domyślają się usterki.:prosi::prosi::prosi:


--- Ostatnio edytowane 2014-08-08 21:55:47 przez mamamarta ---
________________________________________________________
Mowa szczera trwa wiecznie,
lecz fałszywa tylko chwilę.
-Salomon-

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Szpec od maszyn
Chciałabym jednak wiedzieć tak dla siebie co to mogło się stać, że mu się przestawiło, dlatego mam malutkie pytanko do Bogdana lub myszek67 czy domyślają się usterki.
Na odległość to tylko gdybanie, nie wiadomo co w maszynie było robione, ale jest kilka istotnych zasad.
W modelu 833 za transport przy ściegach elastycznych odpowiada mechanizm krzywkowy, przystępując do jego demontażu czy montażu tarcza ściegu musi!!! być w położeniu "O" (przy innym położeniu mogą dziać się cuda). Sama regulacja mechanizmu jest dość żmudna, muszą być zachowane prawidłowe luzy przede wszystkim na popychaczu i zderzaku krzywki ściegu rozciągliwego. To tyle z wiadomości ogólnych bez wiedzy o wcześniejszej ingerencji w maszynę.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Dziękuję Bogdanie!:) jesteś niezastąpiony. Powiem tylko tyle że pomimo, że szyję do tyłu to te szwy są piękne i równe.
No ale szycie do tyłu jest trochę trudne. Jak myślisz, oddać ją spowrotem do repeneracji?
Boję się żeby coś znów się nie zepsuło bo pozostałe ściegi szyje bardzo ładnie.
________________________________________________________
Mowa szczera trwa wiecznie,
lecz fałszywa tylko chwilę.
-Salomon-

33 strony: « < 12 13 14 15 16 17 18 > »

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.