Wersja do druku

33 strony: « < 13 14 15 16 17 18 19 > »

Avatar użytkownika
Szpec od maszyn
Decyzję o reklamowaniu naprawy każdy musi podjąć sam, ale uważam że ponosząc koszty maszyna powinna byś sprawna, ja bym reklamował.
Regulacja Singerów klasy 800 bywa trudna i łatwo o pomyłkę, kompleksowa regulacja całej maszyny wręcz horror, dla osądu podam że instrukcja serwisowa to 170 stron formatu A4, nie obejmuje przy tym wielu zagadnień - pomimo tego po naprawie maszyna powinna być sprawna.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Decyzję o reklamowaniu naprawy każdy musi podjąć sam, ale uważam że ponosząc koszty maszyna powinna byś sprawna, ja bym reklamował.
Regulacja Singerów klasy 800 bywa trudna i łatwo o pomyłkę, kompleksowa regulacja całej maszyny wręcz horror, dla osądu podam że instrukcja serwisowa to 170 stron formatu A4, nie obejmuje przy tym wielu zagadnień - pomimo tego po naprawie maszyna powinna być sprawna.
Dzięki :):):)
Muszę jeszcze dodać, że jak szyje się tym elastycznym ściegiem to słychać taki metaliczny dźwięk jakby uderzenie o jakąś blaszkę. Przy szyciu ściegiem zwykłym do przodu i do tyłu tego nie słychać.

Dobrze, że to niedaleko bo tylko 10 km do tego mechanika i w poniedziałek zawiozę maszynę do reklamacji.
________________________________________________________
Mowa szczera trwa wiecznie,
lecz fałszywa tylko chwilę.
-Salomon-
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Nieśmiało wtrącę, że maszyna pokazana przez Mamęmartę na zdjęciu to model 834. Nie wiem, czy to ma znaczenie w omawianym problemie.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Nieśmiało wtrącę, że maszyna pokazana przez Mamęmartę na zdjęciu to model 834. Nie wiem, czy to ma znaczenie w omawianym problemie.
Tak, pokazana maszyna to ta sama maszyna o której mówimy i ja zrobiłam błąd w cyferce. Przepraszam, ale nie wiem dlaczego zawsze piszę 833 zamiast 834. :):)
________________________________________________________
Mowa szczera trwa wiecznie,
lecz fałszywa tylko chwilę.
-Salomon-
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
To link do filmiku jaki nagrałam. Jest odwrócony bo pierwszy raz wrzucałam coś na YouTube no i robiony telefonem jedną ręką.
Słychać wyraźnie ten odgłos uderzanego metalu.
https://www.youtube.com/watch?v=25AFhteprFo&feature=youtu.be
________________________________________________________
Mowa szczera trwa wiecznie,
lecz fałszywa tylko chwilę.
-Salomon-
Avatar użytkownika
Szpec od maszyn
Nieśmiało wtrącę, że maszyna pokazana przez Mamęmartę na zdjęciu to model 834. Nie wiem, czy to ma znaczenie w omawianym problemie.
Dobrze że została zwrócona uwaga, wcześniej nie przyglądałem się zdjęciu miniaturce, a faktycznie to model 834. Mój opis problemu dotyczył modelu 833 i nie ma zastosowania w modelu 834, jest różnica w budowie tych modeli.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Dzisiaj, byłam u pana mechanika z reklamacją. Odkręcił górną pokrywę,przesunął wajchę i maszyna szyje do przodu wszystkimi ściegami.
Powiem Wam kochani, że miałam porządną maszynę w domu a szukałam nowej.:glupek: :):):).
Pfaffa 422 hobby dałam tatusiowi bo pomimo swoich skończonych 83 lat potrafi coś tam przeszyć. Ostatnio uszył nowy pokrowiec na fotel jako że mają kochanego kocurka Maciusia, który pazurkami poszarpał stary.
W sobotę wnuczek wraca w ręce swojej mamy a babcia będzie testować starą - nową maszynę Singer 834 :):):)
Od stycznia to tylko poszewki szyłam i takie drobne poprawki typu zamki i nogawki.
Wstyd powiedzieć ale tęsknię już za spokojem. Chyba się już bardzo starzeję...:bezradny::bezradny:

--- Ostatnio edytowane 2014-08-14 17:02:26 przez mamamarta ---
________________________________________________________
Mowa szczera trwa wiecznie,
lecz fałszywa tylko chwilę.
-Salomon-
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
To zaden wstyd,kazdy z nas potrzebuje odpoczynku,spokoju na jakis czas.Starosc to rzecz nieuchronna niestety..ja mimo ze jestem mlody to boje sie tego wszystkiego i widze jak sam zmieniam sie duzo przez lata.
Pozdro
________________________________________________________
"Świat jest dobry ,ludzie w większości nie"
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Dziękuję Piotrze :):)
________________________________________________________
Mowa szczera trwa wiecznie,
lecz fałszywa tylko chwilę.
-Salomon-
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
MamoMarto, widzę, że też odczuwasz czasami zmęczenie swoimi wnukami:) Ja także pomagam córce w wychowaniu 2 wnuczek, jedna ma 2 latka, druga 5. Starsza chodzi do przedszkola, ale tylko do 13 więc resztę dnia spędzają ze mną, a teraz ze względu na wakacje mam je cały dzień. Są całym moim światem, ale nie ukrywam,że w te dni kiedy córka ma dyżur w szpitalu i jestem z nimi 13 godzin to mam już dość. Są do mnie bardzo przywiązane i nawet gdy przyjeżdżają do mnie na działkę ze swoimi rodzicami to zachowują się tak jakby ich nie było, tylko słychać wołanie babcia, babcia. Mimo tego zmęczenia nie potrafię sobie wyobrazić, że mogłabym widywać się z nimi tylko raz na jakiś czas, ich uśmiech i buziaki wynagradzają mi to zmęczenie.:)

33 strony: « < 13 14 15 16 17 18 19 > »

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.