Wersja do druku

5 stron: < 1 2 3 4 5 >

Avatar użytkownika
Świeżynek
Do dzianin potrzebny jest ci klasyczny overlock z nozem inaczej dzinina bedzie sie skrecac i szew bedzie nierowny i brzydki.

Ja do dzianin kupilam Elna 745 i ma ta maszyna overlock 3-4-5 nitkowy coverlock renderowke dyferencjal i wiele fajnych funkcji tylko koszt to około 3600.
Jestem z niej w miarę zadowolona zeby nie przechwalac ale polecam

Pamietaj że im bardziej skomplikowana maszyna tym wiecej z nia roboty i szybciej sie psuje.
Avatar użytkownika
Świeżynek
Czeremcha - moze sie myle, ale mam wrażenie, ze nowe osoby na forum klasyfikujesz z automatu jako nie umiejace szyc.
Ja szyc potrafie, szyje od 15 lat (no, mialam teraz jakies 5 lat przerwy - dzieci, przeprowadzka itp.). Zalogowalam sie, poniewaz chce kupic nowy sprzęt, który ułatwiłby mi szycie dzianin. Nie znam się na nowinkach sprzętowych, co która maszyna potrafi, co nie oznacza, ze nie znam się na dzianinach, ani generalnie na szyciu.


Dziewczyny, a co myślicie o tym? http://allegro.pl/cov-drabinka-janome-1000cpx-duzo-prezentow-i3144777835.html
Warto się nad tym zastanowić?
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Czeremcha - moze sie myle, ale mam wrażenie, ze nowe osoby na forum klasyfikujesz z automatu jako nie umiejace szyc.
Ja szyc potrafie, szyje od 15 lat (no, mialam teraz jakies 5 lat przerwy - dzieci, przeprowadzka itp.). Zalogowalam sie, poniewaz chce kupic nowy sprzęt, który ułatwiłby mi szycie dzianin. Nie znam się na nowinkach sprzętowych, co która maszyna potrafi, co nie oznacza, ze nie znam się na dzianinach, ani generalnie na szyciu.


Dziewczyny, a co myślicie o tym? http://allegro.pl/cov-drabinka-janome-1000cpx-duzo-prezentow-i3144777835.html
Warto się nad tym zastanowić?
Mylisz się i to bardzo. Czeremcha to kopalnia wiedzy i doświadczenia, gotowa dzielić się nią z każdym kto potrzebuje pomocy w szyciu. Nie klasyfikuje nikogo tylko odpowiada wyczerpująco na każde pytanie. Zapytałaś to Ci odpowiedziała.
Nie skłamię jeśli powiem, że każda osoba na forum ma do niej szacunek za wiedzę i chęć pomocy.
Mam nadzieję, że też równie cierpliwie i chętnie podzielisz się z nami swoim doświadczeniem i umiejętnościami krawieckimi:):):):hejka:
________________________________________________________
Mowa szczera trwa wiecznie,
lecz fałszywa tylko chwilę.
-Salomon-
Avatar użytkownika
Świeżynek
Więc dlaczego na moje pierwsze pytanie o maszynę która radzi sobie z dzianina jakoś nie odpowiedziała wyczerpująco, tylko rozpisala się na temat dzianin, ze są trudne.... Dla mnie nie są;). Zreszta nie o to pytałam. Ja mam szacunek do każdej osoby, nie lubię jednak być traktowana z góry, tym bardziej, ze wspomniana Czeremcha nic o mnie nie wie. Co do mojej pomocy - będę się dzielić;).
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Więc dlaczego na moje pierwsze pytanie o maszynę która radzi sobie z dzianina jakoś nie odpowiedziała wyczerpująco, tylko rozpisala się na temat dzianin, ze są trudne.... Dla mnie nie są;). Zreszta nie o to pytałam. Ja mam szacunek do każdej osoby, nie lubię jednak być traktowana z góry, tym bardziej, ze wspomniana Czeremcha nic o mnie nie wie. Co do mojej pomocy - będę się dzielić;).
Brendo, z całym szacunkiem, ale jeżeli ktoś pisze, że szuka maszyny, która ładnie będzie szyła dzianiny, to ja zakładam, że ta osoba nie ma doświadczenia w szyciu dzianin, z zatem jest najprawdopodobniej początkująca.
Avatar użytkownika
Świeżynek
mając 4 nitkowy owerock i zwykłą maszyne do szycia to kupiabym coverock i wówczas uzyskasz sklepowe wykończenie dzianiny
No właśnie o to chodzi, ze zwykłej maszyny raczej nie mam, bo to co mam trudno nazwać maszyna;), poza tym nie szyje mi dzianiny, a na niej chce się skupić.
Avatar użytkownika
Świeżynek
Więc dlaczego na moje pierwsze pytanie o maszynę która radzi sobie z dzianina jakoś nie odpowiedziała wyczerpująco, tylko rozpisala się na temat dzianin, ze są trudne.... Dla mnie nie są;). Zreszta nie o to pytałam. Ja mam szacunek do każdej osoby, nie lubię jednak być traktowana z góry, tym bardziej, ze wspomniana Czeremcha nic o mnie nie wie. Co do mojej pomocy - będę się dzielić;).
Brendo, z całym szacunkiem, ale jeżeli ktoś pisze, że szuka maszyny, która ładnie będzie szyła dzianiny, to ja zakładam, że ta osoba nie ma doświadczenia w szyciu dzianin, z zatem jest najprawdopodobniej początkująca.
[/]
Sądzisz więc ze maszyna, która ładnie użyje dzianine nie istnieje? Jak napisałam, nie znam się na nowoczesnych maszynach, co nie oznacza, ze nie umiem szyc, ani nie znam się na dzianinach. Pracując na moim kochanym overlocku i przeklinajac Lucznika sądziłam, ze są teraz jakies cud-maszyny, które ładnie uszyja mi dzianine. Co tez nie dowodzi, ze na szycia dzianin się nie znam. Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Więc dlaczego na moje pierwsze pytanie o maszynę która radzi sobie z dzianina jakoś nie odpowiedziała wyczerpująco, tylko rozpisala się na temat dzianin, ze są trudne.... Dla mnie nie są;). Zreszta nie o to pytałam. Ja mam szacunek do każdej osoby, nie lubię jednak być traktowana z góry, tym bardziej, ze wspomniana Czeremcha nic o mnie nie wie. Co do mojej pomocy - będę się dzielić;).
Brendo, z całym szacunkiem, ale jeżeli ktoś pisze, że szuka maszyny, która ładnie będzie szyła dzianiny, to ja zakładam, że ta osoba nie ma doświadczenia w szyciu dzianin, z zatem jest najprawdopodobniej początkująca.
[/]
Sądzisz więc ze maszyna, która ładnie użyje dzianine nie istnieje? Jak napisałam, nie znam się na nowoczesnych maszynach, co nie oznacza, ze nie umiem szyc, ani nie znam się na dzianinach. Pracując na moim kochanym overlocku i przeklinajac Lucznika sądziłam, ze są teraz jakies cud-maszyny, które ładnie uszyja mi dzianine. Co tez nie dowodzi, ze na szycia dzianin się nie znam. Pozdrawiam
Tak Brendo, tak twierdzę. Jedynym udogodnieniem w szyciu dzianin oferowanym przez nowoczesne maszyny w porównaniu do starych maszyn jest pojawienie się ściegów elastycznych. Ja innych udogodnień nie dostrzegam.

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Teraz kiedy patrzę na te wypowiedzi, jeszcze bardziej chylę czoła przed Czeremchą jej skromnością i pokorą.
________________________________________________________
Mowa szczera trwa wiecznie,
lecz fałszywa tylko chwilę.
-Salomon-
Avatar użytkownika
Świeżynek
Ok, to bylo pytanie. A renderka sobie nie poradzi? Właśnie byłam ostatnio w sklepie maszynowym i Pani mi zachwalala janome 1000cpx, ze mi pięknie uszyje to co chce....

5 stron: < 1 2 3 4 5 >

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.