Wersja do druku

294 strony: « < 201 202 203 204 205 206 207 > »

Avatar użytkownika
Świeżynek
Planuje zakupić maszynę. Głównie dlatego bo bardzo bardzo chcialabym nauczyc sie robic patchworki. Słyszałam, że potrzebuję do tego overlocka. Czy w takim razie jest sens zakupienia maszyny w lidlu i dokupienia potem czegos czy lepiej od razu oszczedzac i pozniej kupic maszyne od razu z overlockiem?
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Do szycia patchworków nie jest Ci potrzebny overlock :-)
Nie ma też maszyn z overlockiem, maszyna wieloczynnościowa (domowa) może jedynie posiadać tzw. ściegi owerlokowe. Overlock to osobna maszyna.

--- Ostatnio edytowane 2014-09-02 11:41:39 przez Meg_Sonata na miarę ---
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Świeżynek
:) dzieki a jaka jest roznica w takim razie miedzy sciegami overlockowymi a maszyna?
Ja totalnie zielona jestem
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Ściegi owerlokowe w wieloczynnościowej maszynie do szycia imitują te z overloka. Służą do obrębiania brzegów oraz są elastyczne, czyli niezbędne do szycia dzianin i tkanin mocno rozciągliwych. Przeszukaj forum, wiele razy była o tym mowa, dziewczyny bardzo wyczerpująco tłumaczyły :-)
Na początek przygody z szyciem wystarczy Ci zwykła maszyna ze ściegami elastycznymi/owerlokowymi, które do patchworków nawet nie będą Ci potrzebne. Overlock to po pierwsze znacznie większy wydatek, po drugie jest to dość skomplikowana maszyna dla początkującego i lepiej najpierw zaprzyjaźnić się z czymś prostszym, a po trzecie spokojnie większość rzeczy uszyjesz wieloczynnościówką. Jeśli zachce Ci się szyć ubrania, to nawet średniorozciągliwe dzianiny oblecisz zwykłą. W tym wątku znajdziesz mnóstwo rad, jaką maszynę kupić, powodzenia :-)
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Świeżynek
No właśnie sklaniam sie do kupienia w czwartek w Lidlu. I mam wrazenie ze jak juz podjelam decyzje wszyscy nagle zaczeli mi ją odradzac
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Jeśli ci "wszyscy" polecili ci zakupić owerlok do szycia patchworków - to daj sobie spokój z takimi doradcami, bo nie wiedzą, co mówią.

Owerlok służy głównie
- do wykańczania lewej strony wyrobów, które nie mają podszewki - a większość patchworków ma podszewkę /podbicie/,
- do szycia dzianin - a patchworki "jako takie" szyte są z tkanin. Tzn. jak ktoś chce, to i z futra może sobie uszyć patchwork, ale to równie rzadkie, jak patchwork dzianinowy.

Ania
________________________________________________________
Arkę zbudowali amatorzy - Titanica zawodowcy.

http://uczeremchypl.shoper.pl/

http://szycie-z-czeremcha.blogspot.com/

Avatar użytkownika
Świeżynek
"Jeśli ci "wszyscy" polecili ci zakupić owerlok do szycia patchworków - to daj sobie spokój z takimi doradcami, bo nie wiedzą, co mówią."

w tym jest sporo prawdy :)
cos mi sie wydaje ze w takim razie dokonam zakupu w czwartek i bede czestszym gosciem na forum. Zaczne od przekopania sie przez ta cala wiedze
Avatar użytkownika
Świeżynek
Zakup maszyny dla początkujących. Proszę o pomoc w wyborze maszyny do szycia dla zupełnie początkującej krawcowej, myślę o zakupie tych maszyn:
- Singer 2282 /maszyna z Lidla/ cena 366 zł
- Husqvarna E10 cena 500-550 zł
a może jeszcze inna?

Proszę o pomoc w wyborze.

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Tu masz moją recenzję Husqvarny Viking E10. Mam ją ponad rok, jest świetna dla początkujących, choć na pewno droższa od lidlowskiego Singera.
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Świeżynek
Dziękuję za szybką odpowiedź. Czy może wczoraj ktoś zakupił Singera w Lidlu i podzieli się swoimi pierwszymi wrażeniami :)

294 strony: « < 201 202 203 204 205 206 207 > »

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.