Wersja do druku

294 strony: « < 203 204 205 206 207 208 209 > »

Avatar użytkownika
Świeżynek
Też mam obawy, jednak wymienione elektroniki mają kilka ściegów które by mi się przydały, więc nie jest mi łatwo z nich zrezygnować :) Mają też metalową konstrukcje więc powinny być wytrzymałe. No i na zagranicznych forach i w sklepach mają bardzo pozytywne recenzje :)
Co do szycia grubych materiałów to faktycznie skóra będzie sporadycznie, ale często będzie kilka warstw pikówki, której jedna warstwa ma materiał wierzchni, wypełnienie, materiał wewnętrzny. Cztery warstwy pikówki dają 12 warstw materiałów.

Z forum wiem, jak niezawodny jest Singer 4423 i że nie miałby problemów ze wspomnianą pikówką, jednak przydałaby się jakaś ciut bardziej zaawansowana maszyna :)

Wpadła mi w oko jeszcze Juki HZL-357ZP-C. Co o niej sądzicie? Będzie gorsza od Janome 525s?
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Co do szycia grubych materiałów to faktycznie skóra będzie sporadycznie, ale często będzie kilka warstw pikówki, której jedna warstwa ma materiał wierzchni, wypełnienie, materiał wewnętrzny. Cztery warstwy pikówki dają 12 warstw materiałów.
No to raczej zapomnij o maszynie domowej. Czarno widzę jej eksploatację, czarno widzę jej funkcjonowanie.

Poczytaj na forum na temat "maszyna domowa a grube warstwy pod stopką".

Do takich celów to raczej maszyna przemysłowa.

Ania
________________________________________________________
Arkę zbudowali amatorzy - Titanica zawodowcy.

http://uczeremchypl.shoper.pl/

http://szycie-z-czeremcha.blogspot.com/

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Mnie się ta Juki podobała, gdy ją oglądałam. Wszystkie maszyny mechaniczne, które wymieniasz, są podobnej klasy. Która najdłużej wytrzyma zależy od łutu szczęścia i od rozsądku szyjącego.

________________________________________________________
Avatar użytkownika
Świeżynek
Mnie się ta Juki podobała, gdy ją oglądałam. Wszystkie maszyny mechaniczne, które wymieniasz, są podobnej klasy. Która najdłużej wytrzyma zależy od łutu szczęścia i od rozsądku szyjącego.

a czy lepiej juki niż janome/elna? juki w odróżnieniu od janome ma kilka fajnych ozdobnych sciegów, 4-stopniowy docisk (janome 3stopniowy), przyszywanie guzików, ale szyje 750/min. Jakie sa jej inne wady w porównaniu do elny/janome? A czym gorszy byłby Singer 4423?

a co do szycia wielu warstw to głównie będą dwie warstwy pikówki, bardzo rzadko 4. Do tej pory domowa maszyna dawała radę bez problemu i przez 2 lata nie doczekałem się awarii :)
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
A jaką teraz masz maszynę? Jak dla mnie dwie warstwy pikówki to nie jest jakiś duży problem. W szyciu grubszych i puszystych warstw może pomaga stopka z górnym transportem, maszyna mniej się wtedy męczy.

Dla mnie 750 ściegów to za mało. Przyszyje guziki każda maszyna, pod warunkiem że ma regulację długości ściegu (do przyszycia guzika musi szyć zygzakiem w miejscu, ot, cała filozofia). I tak wszystkich guzików nie da się przyszyć, bo miewają większy/mniejszy rozstaw otworów niż dostępne szerokości zygzaka.
Czerostopniowy docisk pewnie fajny, trzystopniowy też daje radę.
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Świeżynek
do tej pory pożyczona elna 2600. Ona chyba szyje max. 820/minutę (jak janome 525s, prawda?). Odczuwalne będzie przy juki zejście do 750? Singer 4423 do 1300/min. Warto rezygnować z juki lub janome tylko ze względu na szybkość?
Guziki nie są priorytetem. Wszystkie wymienione mechaniczne są podobne więc próbuje znaleźć coś, co przeważy na korzyść jednej :)


EDIT. Jeszcze 2 maszyny elektroniczne: Brother DS120 i NV15. w porównaniu do wcześniejszych elektro te mają 3 lata gwarancji, szyją 850/minutę, obrotowy chwytacz no i wydają się całkiem solidne :)
Może one będą idealnym wyborem? :D

--- Ostatnio edytowane 2014-09-24 19:08:45 przez aatron ---
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Elna 2800 to podobna konstrukcja do janome 525 i elny 340, różnią się liczbą ściegów i rodzajem obszywanych dziurek. Czyli masz dokładne pojęcie, na co stać te maszyny. Tak, zejście do 750 ściegów może być odczuwalne. Singer ma chyba 1000 ściegów, a nie 1300 (nie wiem, czy jakakolwiek domowa maszyna tyle osiąga). Moim zdaniem, musisz się zastanowić, co jest dla Ciebie najważniejsze. Ja dwa lata temu szukałam szybkiej maszyny, ale prócz prędkości musiała mieć jeszcze kilka innych rzeczy. ;)

Poprawka, singer 4423 ma 1100 ściegów na minutę: http://www.singerco.com/products/2122/4423-heavy-duty


--- Ostatnio edytowane 2014-09-24 21:16:17 przez Aire ---
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Świeżynek
Czym się różni biała silverka od czerwonej?
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Poszukaj na forum, było wałkowane...

Nie pamiętam dokładnie - chyba tylko regulacją docisku stopki.

Ania
________________________________________________________
Arkę zbudowali amatorzy - Titanica zawodowcy.

http://uczeremchypl.shoper.pl/

http://szycie-z-czeremcha.blogspot.com/

Avatar użytkownika
Świeżynek
dzieki juz grzebie :)

294 strony: « < 203 204 205 206 207 208 209 > »

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.