Wersja do druku

294 strony: « < 202 203 204 205 206 207 208 > »

Avatar użytkownika
Świeżynek
Aga8848, Ana85 kupiła maszynę i pierwsze wrażenia na plus :) Ja zdecydowałam się poczekać na Silvercrest.




--- Ostatnio edytowane 2014-09-06 15:42:55 przez agape ---
Avatar użytkownika
Świeżynek
Dokonałam wczoraj zakupu, ale minie jeszcze chwila zanim podziele się wrazeniami innymi niz optyczne :)
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Czy może ktoś zerknąć na tą maszynę http://allegro.pl/lucznik-predom-466-i4588127628.html jest trochę w złym stanie, ale tyle słyszałam dobrego o tym modelu, że zastanawiam się nad kupnem, ten Pan ma jeszcze taką:
http://allegro.pl/lucznik-877-i4588129752.html mam silverkę, ale nie chce jej używać do grubszych materiałów, wydaje mi się, że model 877 ma regulację stopki, co mi odpowiada.Proszę o wypowiedzenie się na temat tych dwóch maszyn. :prosi:

--- Ostatnio edytowane 2014-09-09 16:31:30 przez Niteczka82 ---
________________________________________________________
Praca rozumna i wytrwała, która nie myśli o zbieraniu owoców w tydzień po siewie, nad przepaściami przerzuca mosty. B. Prus
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Oba linki nie działają, powodem jest przecinek na końcu :-)
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Już działają, poprawiłam :) przepraszam
________________________________________________________
Praca rozumna i wytrwała, która nie myśli o zbieraniu owoców w tydzień po siewie, nad przepaściami przerzuca mosty. B. Prus
Avatar użytkownika
Świeżynek
cześć, to mój pierwszy post, choć forum śledzę długo :)
mam problem z wyborem odpowiedniej maszyny ok 1000-1100 zł. Mam kilka typów:
SINGER 7469
SINGER 7465
SINGER 6160
SINGER 6180
JANOME 525s
ELNA 340ex
SINGER 4423


Zależy mi, żeby maszyna była w stanie szyć 2 warstwy cienkiej skóry lub inne grubsze materiały, można było szyć dwoma igłami, miała jednostopniowe obszywanie dziurek, i najlepiej żeby szyła całkiem szybko.
Fajnie byłoby kupić coś elektronicznego, jednak jeżeli zwykłe maszyny mają jakąś znaczącą przewagę to oczywiście kupie nieelektoniczną. Czy jest w tym przedziale cenowym coś innego wartego uwagi? A jeżeli nie, to która z wymienionych będzie najlepsza?
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Zapomnij o 4 pierwszych Singerach.
Za Elnę i Janome mogę ręczyć, że to solidne maszyny. Ostatni Singer jest najszybszy ze wszystkich, ale nie sądzę, żeby wiele odbiegał wytrzymałością od Elny i Janome.
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Świeżynek
czemu tak zdecydowanie? :) Jakie są wady tych 4 pierwszych? Automatyka w elektronicznych wydaje się całkiem przydatna. Są jakieś dobre elektroniczne za 1000-1100?
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Bo uważam, że te Singery nadają się do szycia lekkiego a opinię swoją opieram na rozmowach ze sprzedawcami i serwisantami oraz na własnych doświadczeniach (kupiłam w ciągu kilku ostatnich lat kilka maszyn z różnych półek cenowych). Zgadzam się, że automatyka jest fajna, bardzo sobie cenię w moich maszynach kilka ułatwiających życie funkcji - np. obcinanie nitek, automatyczne ryglowanie. Ale nie jestem przekonana do najtańszych elektroników. Nie kupiłabym żadnego elektronika w przedziale cenowym 1000-1200zł.

Zastanów się, jak często zamierzasz szyć grube rzeczy i skórę, bo generalnie wszystkie wymienione modele to z pewnością przeszyją, ale pytanie zasadnicze to ile takiego szycia zniosą. Uważam, że 4 pierwsze maszyny są mniej wytrzymałe od reszty.
Janome 525s posiadam od 6 lat, wymieniona Elna to jej bliźniak.
O ostatnim Singerze można na forum poczytać, jest polecany.
Ja go nie znam, myślę, że to normalna, przyzwoita maszyna. Robi 1000 ściegów na minutę, a elektroniczne singery ok. 750, zaś janome i elna ok 820.
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Singer 4423 jest nie tylko szybszy niż pozostałe maszyny - jest też zdecydowanie bardziej wytrzymały.

Ania
________________________________________________________
Arkę zbudowali amatorzy - Titanica zawodowcy.

http://uczeremchypl.shoper.pl/

http://szycie-z-czeremcha.blogspot.com/

294 strony: « < 202 203 204 205 206 207 208 > »

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.