Wersja do druku

294 strony: « < 238 239 240 241 242 243 244 > »

Avatar użytkownika
Świeżynek
Przepraszam, że przeklejam posta, ale rozumiem, że tam może nie pójść. Pisałam na wątku o Łucznikach, że marzę o polskiej maszynie, ale to raczej nie jest słuszna droga. Zatem tak: szukam pierwszej maszyny. Ale że planów dużo, to jednak trochę funkcji już niebawem będę potrzebować. Tzn. nie chodzi o maszynę, żeby obszyć obrus i uszyć worek na kapcie ;)

Naprawdę próbowałam przeczytać 'wszystko', ale już nie daję rady :)
Pomóżcie, proszę :)
Za tydzień moje urodziny, a ja wciąż nie wybrałam mojej nowej przyjaciółki-maszyny ;)

Chciałabym Łucznika, bo jestem konsumentką-patriotką, ale nie upieram się, jeśli to ma sens.
Dopiero zaczynam, ale zakładam, że szycie mam we krwi, coś kiedyś próbowałam na starociu jakimś i nawet można było to założyć na bal do przedszkola i szkoły, więc nie jest źle, a będzie przecież jeszcze lepiej!

Chcę, by moja maszyna:
-kosztowała max.500 zł, bo piszecie, że na początek to słuszny kierunek
- by miała:
= wolne ramię
= za radą @Czeremchy - regulację długości i szerokości ściegu (a może tylko jedna jest potrzebna)
= możliwość zastosowania podwójnej igły (a może to też niepotrzebne?)
= szycie wsteczne
= te jakieś tam cuda - ścieg gałązkowy, overlockowy do obrębiania, prosty potrójny i co tam jeszcze trzeba wg Was
= wysoka stopka
= automatyczne obrzucanie dziurki - ważne?
= wszywanie zamków ściegiem krytym
= ścieg trykotowy do marszczenia, koronek etc. - ważne to?
= metalowe bebechy - od Czeremchy czytam, że nie warte zachodu, czy tak?

Ogólnie maszyny już tańczą mi przed oczami, może znacie model, który tu pasuje?
Dziękuję pięknie!!!

Pomóżcie koniecznie, bo w temacie jestem jak niewidome dziecko we mgle, a wizyty w sklepie skończą się tym, że dam sobie wcisnąć np. Berninę za 1500 ;)
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Dosłownie dwa posty wyżej proponowałam innej użytkowniczce przejrzenie tego wątku np. od początku 2014 r. Myślę, że i Tobie mogłoby to dać jakieś rozeznanie. Poza tym w internecie jest trochę zestawień maszyn z różnych półek cenowych, są porady dla początkujących, wystarczy pogooglować.
Avatar użytkownika
Świeżynek
No dobra, edytuję, poczytałam rok 2014 :)
Wiem już wszystko, co mi potrzebne ;)

Tylko kwestia wyboru ostatecznego:
Singer 4423 wygląda na ideał (choć dziurki obszywa automatycznie, co eksperci uważają za słabą opcję)

Czy warto przyoszczędzić i kupić Singera 4411. Czy różnica między nimi warta jest różnicy w cenie?
A może wystarczyłoby wydać jeszcze mniej na Janome Juno E1015?

Regulacja szerokości ściegów jest.
Napiszcie coś subiektywnie, proszę :) Nie oczekuję obfitych analiz technicznych ;)

--- Ostatnio edytowane 2015-05-19 21:57:17 przez joasssia ---
Avatar użytkownika
Krawiec-Filozof
A nie wpadłaś na taki pomysł, że skoro Silverki mają tak dobre notowania wśród praktyków - to może jest ku temu jakiś powód? :)
Ma wolne ramię, regulację długości i szerokości ściegu (każda z tych funkcji jest potrzebna do czegoś innego), podwójna igła jest nawet na wyposażeniu (przydatna przy szyciu dzianin), szycie wsteczne to w ogóle bez łaski - każda maszyna teraz to ma, rozmaite ściegi do obrzucania, wysokiej stopki wprawdzie nie ma, ale na początek spokojowo wystarczająca, obszywanie dziurek ma wielostopniowe, podobno korzystniejsze, do wszywania zamków krytych jest specjalna stopka - ot i cała filozofija, marszczenia najlepiej wychodzą przygotowane ręcznie, a bebechy - są różne metale i różne tworzywa... Nierzadko dobre tworzywo spiekane przewyższa niejeden metal pod każdym względem...

Przez wiele lat szyłem wyłącznie na Wifamie, porównywalnej ze starymi Łucznikami i do dziś mam ją w odwodzie do ciężkiego szycia, ale Silverka radzi sobie doskonale zarówno ze średnio-ciężkimi zadaniami, jak i całkiem leciutkimi. I dlatego teraz ona ma dyżur. A Wifama odpoczywa w swojej walizce po wieloletnim katowaniu, czekając na trudne zadania. :)
Uwierz mi - Silverka to optymalne rozwiązanie. Chyba, że masz wyjątkowego pecha i trafisz na jakiś felerny egzemplarz...

Nota bene - słynna blogerka Lola Joo także szyje na Silverce!
Nie sprzęt czyni mistrza! :)
________________________________________________________
Maszyna do szycia składa się z:
1. maszyny zasadniczej
2. maszynisty
https://www.facebook.com/Zibiasz
Avatar użytkownika
Świeżynek
Tak, rozumiem, dzięki, jednak:
1. Elektronika z lidla nie wzbudza mojego zaufania, nawet, jeśli 1000 blogowych mistrzyń na nich szyje. Mam swoje zdanie, poparte solidnie, mniejsza o to, czym. Anonimowość ma swoje granice :-P
2. Jestem gotowa wydać nieco więcej - prezent, nie widzę powodu, żeby nie skorzystać z prezentu. To chyba jasne, nie? ;)
3. Wiele razy czytałam tu, że dobrze kupić sobie takiego hm..mercedesa beczkę, żeby mieć niezawodny samochód na dziesięciolecia, a potem kiedyś ewentualnie szaleć z jakimiś chryslerami czy innymi bajerami.
Chcę mieć taką mocniejszą maszynę od początku.
4. Urodziny tuż tuż, nie będę czekać na lidla, chcę już :))))
5. "wysokiej stopki nie ma, ale na początek wystarcza". Tzn. na początku nie będę mogła zszyć czegoś grubego, bo początkujący tego nie powinni mieć takich fanaberii? ;) To dla mnie słaby argument. Właśnie jako początkująca będę chciała próbować różnych rzeczy. Zaczynając od tony poprawek piętrzących się od lat ;)

Podtrzymuję pytanie:
Singer 4411, Singer 4423, czy Janome Juno E1015? :)

Edycja:
Jeszcze jedno, bo już się pogubiłam, a w opisach u sprzedających dane niekoniecznie są kompletne - a Wy się znacie!!!

Który z wymienionych trzech modeli ma (nie pamiętam już fachowych nazw tych funkcji, wybaczcie profance):
- możliwość zmiany docisku stopki (czyli żeby szyć materiały złożone grubo)
- stopkę / igłę ruchomą prawo - lewo (do omijania raf koralowych).

Dzięki ogromne!

--- Ostatnio edytowane 2015-05-19 23:41:16 przez joasssia ---
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Tak, rozumiem, dzięki, jednak:
1. Elektronika z lidla nie wzbudza mojego zaufania, nawet, jeśli 1000 blogowych mistrzyń na nich szyje. Mam swoje zdanie, poparte solidnie, mniejsza o to, czym. Anonimowość ma swoje granice :-P
2. Jestem gotowa wydać nieco więcej - prezent, nie widzę powodu, żeby nie skorzystać z prezentu. To chyba jasne, nie? ;)
3. Wiele razy czytałam tu, że dobrze kupić sobie takiego hm..mercedesa beczkę, żeby mieć niezawodny samochód na dziesięciolecia, a potem kiedyś ewentualnie szaleć z jakimiś chryslerami czy innymi bajerami.
Chcę mieć taką mocniejszą maszynę od początku.
4. Urodziny tuż tuż, nie będę czekać na lidla, chcę już :))))
5. "wysokiej stopki nie ma, ale na początek wystarcza". Tzn. na początku nie będę mogła zszyć czegoś grubego, bo początkujący tego nie powinni mieć takich fanaberii? ;) To dla mnie słaby argument. Właśnie jako początkująca będę chciała próbować różnych rzeczy. Zaczynając od tony poprawek piętrzących się od lat ;)

Podtrzymuję pytanie:
Singer 4411, Singer 4423, czy Janome Juno E1015? :)

Edycja:
Jeszcze jedno, bo już się pogubiłam, a w opisach u sprzedających dane niekoniecznie są kompletne - a Wy się znacie!!!

Który z wymienionych trzech modeli ma (nie pamiętam już fachowych nazw tych funkcji, wybaczcie profance):
- możliwość zmiany docisku stopki (czyli żeby szyć materiały złożone grubo)
- stopkę / igłę ruchomą prawo - lewo (do omijania raf koralowych).

Dzięki ogromne!

--- Ostatnio edytowane 2015-05-19 23:41:16 przez joasssia ---
Trochę się pogubiłam... To w końcu chcesz porady, czy nie?
Jak nie radzą, źle... Jak radzą, jeszcze gorzej.
W opcji "szukaj" wpisz sobie nazwę maszyn, które Cię interesują i wyskoczą Ci posty ich dotyczące. Z tych postów będziesz mieć rozeznanie, kto daną maszynę posiada i sugerowałabym wysłanie do nich wiadomości.
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Świeżynek
A jest opcja, że chcę porady, ale w ramach trzech wybranych modeli?
Jeśli się pogubiłaś, to nie radź, dzięki :)))

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Obawiam się, że z takim tonem i nastawieniem mało kto będzie Ci już chciał cokolwiek poradzić, ale życzę powodzenia!
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Świeżynek
Jakim znowu tonem?? Easy, nie oburzaj się tak, ja piszę cały czas z uśmiechem :)
Poprosiłam o subiektywne opinie, takie proste: 'uwielbiam ten model maszyny, w życiu bym nie zamieniła mojej, od lat jest niezawodna' itp. Poprosiłam o zawężenie opinii do trzech modeli, bo chcę sobie ułatwić wybór. Proste.

Oczywiście możemy dyskutować o stylach dyskutowania, ale to może na jakimś innym, nie tutaj :)
I jednak liczę na rzeczowość użytkowników :)
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Podałam Ci właśnie sposób najłatwiejszego i najszybszego dotarcia do osób, które taką opinię mogłyby Ci napisać. Całkiem prawdopodobne, że osoby posiadające wybrane przez Ciebie modele, najzwyczajniej w świecie, do tego wątku nie zaglądają.
Upss, przepraszam, miałam przecież nie radzić, wybacz :P
________________________________________________________

294 strony: « < 238 239 240 241 242 243 244 > »

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.