Wersja do druku

294 strony: « < 237 238 239 240 241 242 243 > »

Avatar użytkownika
Krawiec-Filozof
Maszyna jest cichsza w zależności od tego, na czym stoi. A jeśli kryterium doboru maszyny jest widzenie szpulki bębenka - to mamy do czynienia z nieporozumieniem...
Moje obie maszyny mają bębenek ukryty pod płytką i w życiu mi nawet nie przyszło do głowy, żeby widzieć, ile nitki jest na szpulce! Po prostu w pewnym momencie nitka się kończy i trzeba ją nawinąć!
Końcówkę nitki na szpulce można poznać po luźniejszym splocie szwów, ale to wymaga trochę doświadczenia.
Nowe maszyny już tak nie hałasują, ponieważ mają przekładnie zębate. Stare maszyny z przekładniami korbowymi faktycznie trochę hałasowały, ale najgorsze było dudnienie igielnicy. Wystarczyło postawić maszynę np. na grubym filcu.
________________________________________________________
Maszyna do szycia składa się z:
1. maszyny zasadniczej
2. maszynisty
https://www.facebook.com/Zibiasz
Avatar użytkownika
Świeżynek
A jak się przedstawia sprawa z częściami do maszyny Juki? Jak patrzyłam po allegro to większość jest do Łucznika, wszelkie stopki itp.. Troszkę się boję, że będę miała potem problem jeśli będę chciała sobie coś dokupić... ? :)
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Stopki pasują wszystkie z uchwytem matic albo typu niskiego - czyli 90 % dostępnych na rynku :-) Bo te Łucznika /niby ;-)/ to też matic.

Ania
________________________________________________________
Arkę zbudowali amatorzy - Titanica zawodowcy.

http://uczeremchypl.shoper.pl/

http://szycie-z-czeremcha.blogspot.com/

Avatar użytkownika
Świeżynek
Jako, że jestem bardzo początkująca to mam jeszcze jedno pytanie: nie pisze w aukcji, a po "szlaczkach" nie wiem czy maszyna Juki ma ścieg overlockowy??? link http://allegro.pl/maszyna-do-szycia-juki-hzl-29z-akcesoria-gratis-i5286655210.html
I jeszcze jedno pytanie: jak przykładowo maszyna ma 22 rodzaje ściegów, to nie znaczy, że mogę ich używać od razu, bo najpierw potrzebuję do nich odpowiedniej stopki??? :)
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Wszystkie ściegi zygzakowate służą do obrębiania brzegów tkaniny, to są właśnie ściegi a`la overlockowe. Do ściegów możesz używać stopki uniwersalnej. Wszystko zależy co chcesz szyć danym ściegiem. Widzę, że dorzucają w gratisie sporo rodzajów stopek. W instrukcji obsługi znajdziesz, jaka stopka do czego służy i jak się nią posługiwać, a także, jaki ścieg do czego wykorzystać.
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Spamerom ślicznie dziękujemy. Jolcia65 - to forum nie jest sposobem na reklamę.
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Właściwie to takie spamowanie może mieć zupełnie odwrotny skutek.
Avatar użytkownika
Świeżynek
Zaczynam przygodę z szyciem i chcialabym kupić maszynę, nie chce inwestowac ogromnych sum, bo jeszcze nie wiem, czy mój "talent" pozowli mi się rozwinąć, zatem moj budzet do 400zł. Mieszkam w bloku i zalezy mi zeby maszyna byla stosunkowo cicha. Przygladając strony rozważam Lucznika Lidię, badź Julię i maszynę silvercrest z lidla, z tym, że jest problem z dostępnością tej ostatniej. Co myślicie? Może jakis calkiem inny model? Bardzo prosze o radę.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Zaczynam przygodę z szyciem i chcialabym kupić maszynę, nie chce inwestowac ogromnych sum, bo jeszcze nie wiem, czy mój "talent" pozowli mi się rozwinąć, zatem moj budzet do 400zł. Mieszkam w bloku i zalezy mi zeby maszyna byla stosunkowo cicha. Przygladając strony rozważam Lucznika Lidię, badź Julię i maszynę silvercrest z lidla, z tym, że jest problem z dostępnością tej ostatniej. Co myślicie? Może jakis calkiem inny model? Bardzo prosze o radę.
Przejrzyj ten wątek, może nie w całości (choć ja to swego czasu zrobiłam), ale cofnij się np. do początku 2014 r. i poczytaj.
Avatar użytkownika
Świeżynek
Starałam się przebrnąć, ale pomyślałam, że może z czasem coś się zmieniło w miarę użytkowania :)

294 strony: « < 237 238 239 240 241 242 243 > »

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.