Wersja do druku

294 strony: « < 239 240 241 242 243 244 245 > »

Avatar użytkownika
Świeżynek
:)

Słuszna uwaga!

Zagrałam vabank, bo czasu mało do urodzin, złożyłam propozycję 4423. Zobaczymy, czy przejdzie ;)

Dzięki za porady, coś mi jednak rozjaśniły ;)
Choć przyznaję, że zachwyt SilverCrestem jest wciąż dla mnie zagadką.

A jakie macie zdanie o maszyny z Ikea? Jakaś znajoma jest zadowolona (przeszywa coś okazjonalnie), druga się zastanawia. Warto?
Avatar użytkownika
Świeżynek
Witam serdecznie :).

Od kilku dni przebijam się przez blogi, fora, filmy na YouTube, aby dokonać dobrego wyboru maszyny do szycia.
Generalnie pomysł urodził się, gdy moja żona wspomniała coś o tym, że pewnie oddamy koszulę do skrócenia rękawów i nieopatrznie dodała: "Szkoda, że nie mamy maszyny do szycia, bo sama bym to zrobiła".

Pomyślałem, że maszyna w domu to dobry pomysł. Może przy okazji i ja bym się skusił na przygodę z szyciem. Maszyna służyłaby dwóm osobom. Głównie proste przeróbki, ale w przyszłości może sporadyczne szycie koszul, czy nawet spodni na własne potrzeby.
No i się zaczęło. Od najtańszych modeli, poprzez opinie na temat Łuczników, nieuchwytnego SilverCrest'a i przeczytanie tego wątku od 2014 roku ;), dobrnąłem do wielokrotnie polecanej Janome Juno E1015 (cena ok. 500 zł).
I to właściwie byłby mój wybór (mimo braku kilku funkcji), gdyby nie Janome Juno E1019 (cena ok. 750zł), która posiada raczej wszystko, co polecano w poradach.

Ta druga maszyna różni się od pierwszej:
- chwytaczem rotacyjnym
- regulacją szerokości ściegu (E1015 chyba tylko zygzaka)
- nawlekaczem igły
- zewnętrznym obcinaczem nitek
- wyłączanym transporterem.

I tu pytanie do Was. Czy powyższe różnice są warte 250 zł, szczególnie lepszy chwytacz rotacyjny, docisk i regulacja szerokości ściegu.
Czy dzięki nim rozpoczęcie przygody z szyciem będzie przyjemniejsze (prostsza obsługa, mniej nerwów)i bezpieczniejsze (trudniej coś popsuć, źle założyć szpulkę, czy źle nawlec igłę)?
Może ktoś używał tej maszyny i jest w stanie wyrazić opinię na jej temat?

A może poczekać na SilverCrest'a w Lidlu? Tylko kto zgadnie do kiedy?

Będę wdzięczny za wszelkie opinie, które przybliżą mnie do zakupu :).

--- Ostatnio edytowane 2015-05-24 23:21:28 przez Rafaello ---

EDIT: Wcześniej wpisałem, że ma regulowany docisk. Jednak nie ma :(.

--- Ostatnio edytowane 2015-05-25 13:17:43 przez Rafaello ---
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Chwytacz rotacyjny... Moim zdaniem - nie ma wielkiej różnicy ani w trudności użytkowania, ani w głośności maszyny /co podają niektórzy/, argument że widać szpulkę przez plastikową płytkę jest dla mnie śmieszny... Za to - w maszynie z wahadłowym znacznie łatwiej ustawia się naprężenie dolnej nitki /łatwiejszy dostęp i możliwość wykonania próby bez szycia/.

Regulacja szerokości wszystkich ściegów - to duży plus.

Nawlekacz igły - mam, nie używam :-) I tak trzeba go dobrze ustawić i "sprężyć się", żeby dobrze zadziałał. Osoby dalekowzroczne będą miały taki sam problem z nawlekaniem igły, jak robiąc to ręcznie.

Zewnętrzny obcinacz nitek - zupełnie bez sensu. To po prostu rodzaj ostrego kantu, o który zahaczasz żeby obciąć nitkę przynajmniej 10 cm za brzegiem materiału. Po czym bierzesz do ręki nożyczki czy obcinaczki i docinasz nitkę "do porządku". Czyli bez sensu.

Wyłączany transport - maszyny które tej funkcji nie maja zaopatrzone są w płytkę do zakrywania transportera - efekt taki sam...

No to nie wiem, czy pomogłam... Jeden plus za 250 zł...

Ania
________________________________________________________
Arkę zbudowali amatorzy - Titanica zawodowcy.

http://uczeremchypl.shoper.pl/

http://szycie-z-czeremcha.blogspot.com/

Avatar użytkownika
Świeżynek
Przeczytałam forum i teraz mam krótkie pytanie techniczne:
- mam możliwość zakupienia jednej z polecanych maszyn. W stanie nowym. Kłopot jest taki, że ma uszkodzony podajnik na nici. Czy to jest bardzo groźne i nie da się naprawić?
Avatar użytkownika
Świeżynek
Wielkie dzięki za pomoc :).
Avatar użytkownika
Świeżynek
Witam
Jestem tu po raz pierwszy i ogromnie potrzebuję pomocy. Studiuję projektowanie ubioru na ASP, kończę właśnie pierwszy rok. Do tej pory pracowałam na starych łucznikach, które kocham całym sercem ale nie są moją własnością i muszę w końcu zdecydować się na zakup własnego sprzętu. Potrzebuję maszyny "uniwersalnej" choć wiem, że taką najtrudniej znaleźć. Od osób w moim otoczeniu słyszałam, że maszyny firmy Brother cieszą się dobrą opinią. I tak oto znalazłam maszynę Brother BN27 Czy ma ktoś może ten model i mógłby się podzielić swoją opinią?
Avatar użytkownika
Świeżynek
Dziękuję serdecznie za odpowiedź :) Cena w przypadku maszyny nie gra dla mnie tak dużej roli, ponieważ znalazł się w rodzinie sponsor :) warunek jest jeden: ma być dobra i spełniać moje oczekiwania. Mam pytanie co do proponowanego modelu. Czy ustawienie długości i szerokości ściegu i naprężenia nici można ustawić płynnie czy są stopniowane? Bardzo mi zależy na możliwości płynnego ustawienia tych rzeczy.. I czy w ogóle są? Bo nie mogę się doczytać.
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Regulacja naprężenia nici to standard - chyba nie ma maszyny, która by jej nie miała...

Co do regulacji szerokości - to ta maszyna ma ją tylko w dla podstawowego ściegu zygzakowego.

Ania
________________________________________________________
Arkę zbudowali amatorzy - Titanica zawodowcy.

http://uczeremchypl.shoper.pl/

http://szycie-z-czeremcha.blogspot.com/

Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Regulacja naprężenia nici to standard - chyba nie ma maszyny, która by jej nie miała...

Co do regulacji szerokości - to ta maszyna ma ją tylko w dla podstawowego ściegu zygzakowego.

Brother ma tę regulację dla wszystkich ściegów. Wskazuje na to odrębne pokrętło.

Ania
________________________________________________________
Arkę zbudowali amatorzy - Titanica zawodowcy.

http://uczeremchypl.shoper.pl/

http://szycie-z-czeremcha.blogspot.com/

Avatar użytkownika
Świeżynek
Dziękuję za informację :)Głównie chodziło o płynność regulacji czy posiada. Wiem, że zdarzają się maszyny ze "stopniowanymi" gdzie nie da się wybrać niczego pomiędzy a to potrafi zepsuć humor.. Zdecyduję się chyba jednak na Brothera w takim razie. Mam nadzieję, że mnie nie zawiedzie.

--- Ostatnio edytowane 2015-06-09 19:33:52 przez Verufael ---

294 strony: « < 239 240 241 242 243 244 245 > »

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.