Wersja do druku

17 stron: « < 11 12 13 14 15 16 17 >

Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
Ja zawsze najpierw szyję zaszewki, suwaki i inne takie tam, potem ramiona, potem wszywam rękawy i na koniec szyję dół rękawa i boki... Tak mi dużo łatwiej jest uzyskać precyzyjne wszycie. Popełniam błąd?
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Jeżeli Ci to nie przeszkadza to pewnie nie:) Moja znajoma w pracy na owerloku szyje tak samo.Podałam tylko jak w Burdzie jest to podane.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Może przeczyta to ktoś bardziej doświadczony i wytłumaczy nam co i jak.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Och, nawet nie wiecie jak mnie cieszą Wasze słowa. Mnie samej coraz bardziej podobają się moje prace i czuję, że szycie to naprawdę moje życie:D Tym bardziej cieszy mnie, kiedy innym również przypada do gustu to, co wyszyję.

Ostatnio popełniłam potworka, który był nieśmiałą próbą wykorzystania resztek, które zostają z szycia większych form. Buzię ma na zamek, więc jak za dużo gada to zamykam i już:rotfl::rotfl:

Poza tym, od kilku dni dojrzewam do uszycia wreszcie czegoś do noszenia. Zakupiłam nawet dzisiaj materiały na ten cel, ale kiedy patrzę na dostępne w sieci wykroje to przerażenie mnie bierze....nie wiem co z czym zeszyć, jak się zabrać do szycia....Nie chcę nic wielkiego - jakaś spódniczka lub sukienka dla córci i spodnie dresowe dla syna, których zawsze u nas mało....Jak to zrobić? Znacie może jakieś ciekawe stronki, na których będzie wykrój do wydrukowania i instrukcja jak szyć krok po kroku?
Tak jak radzi Gosia67, zdecydowanie zacznij od Szycia krok po kroku, może być również Anna Moda na szycie, bo tam też pokazują obrazki. Doradzałabym Ci wybrać model dziecięcy, który Cię interesuje, a następnie znaleźć poradnik do dorosłej rzeczy w Szyciu krok po kroku. Części wykroju będziesz mieć takie same lub podobne, więc nie ma znaczenia, że Ty będziesz miała miniaturkę. Planuję tak kiedyś zrobić z żakietem, mam już odłożony prosty model, który mi się podoba, i wydanie Sz. K. po K. z instruktarzem dla laików - czeka, aż nabiorę odwagi. Tobie polecam na pierwszy ciuch może prostą spódniczkę - machniesz szybko, bo już wszystkie elementy składowe masz przecież opanowane :-)
Co do rękawów, to chyba nie ma większego znaczenia, bo spotkałam się zarówno z instrukcją, aby wszywać zszyty rękaw do zszytego wlotu rękawa, jak i aby wszyć główkę rękawa, a dopiero później przelecieć jednym ściegiem szew boczny bluzki/sukienki i dolny szew rękawa. Może przy bardziej skomplikowanych wykrojach z większej liczby części to ma znaczenie.. tego jeszcze nie wiem. W każdym razie wyrocznią nie jestem, bo mam na koncie tylko trzy rękawy ;-)
Powodzenia! :-)
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stały Bywalec
Moje pierwsze ubraniowe dzieło - spodnie dresowe dla syna. Wykrój stworzyłam sama na bazie aktualnie zbyt krótkich spodni. Jestem mega dumna aż chyba z tej dumy pęknę:)

Czekam na krytykę, pochwały, rady, porady, sugestie. Niedługo spróbuję szyć inny model, więc każde Wasze słowo na wagę złota.
________________________________________________________

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Fachowe spodnie! :-) Dresówka wiele wybacza, ale myślę, że nie tylko dlatego spodnie wyglądają bardzo, bardzo dobrze. Przede wszystkim widać ogromną staranność. Gratulacje :-)
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Fajne, ja tez chce uszyć dla syna spodnie z dresówki, bo ich zawsze mało, powiedz mi dlaczego rozprasowałaś szwy, a nie wykończyłaś ich owerlokiem, lub zygzakiem???
________________________________________________________
Praca rozumna i wytrwała, która nie myśli o zbieraniu owoców w tydzień po siewie, nad przepaściami przerzuca mosty. B. Prus
Avatar użytkownika
Stały Bywalec
Fajne, ja tez chce uszyć dla syna spodnie z dresówki, bo ich zawsze mało, powiedz mi dlaczego rozprasowałaś szwy, a nie wykończyłaś ich owerlokiem, lub zygzakiem???
Nie wiem dlaczego:))) nawet nie wiedzialam ze nie powinnam ich rozprasowywac:)))) brzegi obrzucilam sciegiem owerlokowym
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stały Bywalec
Dziekuje Meg:):)
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
:oklasky::buzki: brawo świetne :)

17 stron: « < 11 12 13 14 15 16 17 >

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.