Wersja do druku

17 stron: « < 11 12 13 14 15 16 17 >

Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
Tak na moje chłopskie oko to te szwy są za słabo zaciągnięte, czyli za małe naprężenie górnej nici.
Jeśli nawet przestebnujesz, to i tak będą się rozłaziły.
Podkręć troszkę naprężenie, ale nie za mocno.:) I może dobierz igłę - do takiego szycia, przy założeniu, że szyjesz nicią 120 - igła powinna być 80. Ze zdjęcia tego nie dopatrzę, ale możliwe, że nici są za grube.
Mnie się wydaje że to nie naprężenie nici a materiał. W naszych pasmanteriach wprowadza się coraz to ładniejsze wzory i kolory, ale nadal stoję przy tym że jakościowo ( rzadki splot i sztywność materiału) właśnie powoduje że przy wypchaniu dzieją się takie sprawy.

--- Ostatnio edytowane 2014-03-24 00:09:05 przez Paulas_toys ---
________________________________________________________
paulastoys.blogspot.com/
www.facebook.com/paulastoyshandmade
Avatar użytkownika
Stały Bywalec
JEJCIU ALEŻ TY MASZ TALENT!Wszystko tak ładnie odszyte estetyka aż bije no i piękne czyste zdjęcia :oklasky::oklasky::oklasky:
Bardzo dziękuję za tyle pięknych słów. Cieszą mnie one:) Czy mam talent - nie wiem...ale estetyka tego, co szyję to mój główny cel i jeżeli to widać, to się cieszę a jeżeli to, co wychodzi z mojego szycia podoba się nie tylko mnie - cieszę się podwójnie:D Dziękuję.
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stały Bywalec
Adelo, jeśli mogę spytać, ile czasu w tygodniu spędzasz na szyciu, bo z tego co widzę, jesteś bardzo płodna w nowe uszytki. I to jakie! :D
Dolczewita - z tym czasem przy maszynie to jest różnie. Czasami jest to pół godzinki dziennie, czasami godzinka a czasami nic. Nie mam zbyt wiele czasu, bo i obowiązków innych sporo, ale staram się wygospodarować troszkę czasu. Bywa, że jedna rzecz powstaje od razu w ciągu godzinki (rzadko), ale najczęściej poświęcając po troszkę każdego dnia w ciągu tygodnia coś tam powstanie.
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stały Bywalec
Tak na moje chłopskie oko to te szwy są za słabo zaciągnięte, czyli za małe naprężenie górnej nici.
Jeśli nawet przestebnujesz, to i tak będą się rozłaziły.
Podkręć troszkę naprężenie, ale nie za mocno.:) I może dobierz igłę - do takiego szycia, przy założeniu, że szyjesz nicią 120 - igła powinna być 80. Ze zdjęcia tego nie dopatrzę, ale możliwe, że nici są za grube.
Mnie się wydaje że to nie naprężenie nici a materiał. W naszych pasmanteriach wprowadza się coraz to ładniejsze wzory i kolory, ale nadal stoję przy tym że jakościowo ( rzadki splot i sztywność materiału) właśnie powoduje że przy wypchaniu dzieją się takie sprawy.

--- Ostatnio edytowane 2014-03-24 00:09:05 przez Paulas_toys ---
Paula, masz rację - z jakością materiałów jest różnie. W tym wypadku jednak zdecydowanie nie była to wina materiału a maszyny. Skąd wiem? Kiedy zmieniłam maszynę na nową takie rzeczy się nie zdarzają ani na tym ani na innych materiałach.
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Może po prostu wystarczyło wyregulować naprężacz? W sensie - żeby go przejrzał mechanik i ew. naprawił?

Z tego, co widzę na forach - to uszkadzania naprężacza przez nieprawidłową obsługę maszyny jest "grzechem przewodnim" szyjących.

Ania
________________________________________________________
Arkę zbudowali amatorzy - Titanica zawodowcy.

http://uczeremchypl.shoper.pl/

http://szycie-z-czeremcha.blogspot.com/

Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
Świetne kosmetyczki. Sama mam zamiar się za nie zabrać , ale mam wrażenie, że mi nie wyjdzie i zawsze odkładam to na później , jak będzie więcej czasu. A i nie mam też pomysłu z jakiego materiału je zrobić. Twoje są uroczę. Gratuluję talentu:)
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
fajnie ogląda się twoją twórczość, jest taka radosna :) i ładnie uszyta ! brawo
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stały Bywalec
Oj, ja to ostatnio hurtowo tu wrzucam swoje uszytki:)
Dzisiaj kilka nowości - worek na brudne rzeczy oraz kosmetyczka, które uszyłam dla synka przed wyjazdem na kilkudniową wycieczkę. Dodatkowo pokazuję moją nową pościel z aplikacją dla małego chłopca. Aplikacja z weluru, własnoręcznie tworzona i jestem z niej mega dumna:)


________________________________________________________

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Az widać jak statek fale przecina i płynie dalej! Rewelacja:)

--- Ostatnio edytowane 2014-04-17 19:08:22 przez Niteczka82 ---
________________________________________________________
Praca rozumna i wytrwała, która nie myśli o zbieraniu owoców w tydzień po siewie, nad przepaściami przerzuca mosty. B. Prus
Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
:oklasky: super świetne prace gratuluję :buziak::buzki:

17 stron: « < 11 12 13 14 15 16 17 >

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.