Wersja do druku

3 strony: < 1 2 3 >

Avatar użytkownika
Administrator
Temat zamknięty jeśli chodzi o posądzanie o spam. Na temat samej maszyny dyskutujemy dalej.
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Dziewczyny, zamieszczam poniżej ściegi, które ma moja maszyna Janome i jeśli ktoś posługiwał się którymś z nich proszę niech mi napisze do czego ich używać. Będę bardzo wdzięczna! (ja na razie używałam tylko prostego i zygzaka i wiem, że stretch są do elastycznych tkanin. Poza tym zielona jestem.)

Aha, tego czerwonego D używałam do ozdobienia spodenek córci, ale nie wiem do czego ma naprawdę być. :D

--- Ostatnio edytowane 2010-02-16 16:59:38 przez Jagoda ---
________________________________________________________
Szyję sobie hobbystycznie. :)

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
A nie posiadasz książki z instrukcją . Tam powinny być opisy do czego który ścieg. Ja też między innymi mam maszynę janome a w niej aż 60 różnych ściegów . Nawet nie próbowałam zastanawiać się do czego mi tyle . Wszystko szyję na maszynie przemysłowej a na janome robię dziurki i od czasu do czasu jakiś ścieg ozdobny.:)
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Drugi rząd to ściegi elastyczne.
ściegu D używałam zamiast overlocku (w czasach, kiedy jeszcze go nie miałam) ale szyje się nim tak wolno, że ślimaki wyprzedzają ;P
Dla reszty sama znajdziesz zastosowanie :D
A i B są świetne do wzmacniania "newralgicznych" punktów - ja wzmacniam nim spodnie "na pupie", żeby przy schylaniu nie strzeliły szwy... :D
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Dzięki, Xanti. Mam instrukcję do maszyny, ale jeśli chodzi o wyjaśnienie szwów napisali mniej niż Ty Xanti. :)

Czyli jednym słowem, generalnie, pozostaje mi odkrywać uroki i zastosowanie tych szwów na własną rękę. :D Hej, jak przygoda to przygoda! ;)
________________________________________________________
Szyję sobie hobbystycznie. :)
Avatar użytkownika
Stały Bywalec
Dziewczyny a co powiecie o maszynie Janome 525 ? Noszę się z zamiarem jej kupienia. Warto? głownie chodzi mi by obrzucala jak owerlock bo niestety mam staaarego łucznika i czas go zastapić czymś nowszym
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Żadna maszyna nie będzie obrzucała jak owerlok , może mieć ściegi (niby) owerlokowe , ale to nie to samo.
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Ja niby w swoim łuczniu mam overlocka, ale to nie wygląda jak overlock. Są tylko takie ściegi z podwójną igłą co wmiarę przypominają overlocka... Wszystko robie zygzakiem i średnio to wygląda
Avatar użytkownika
Administrator
Żadna maszyna nie będzie obrzucała jak owerlok , może mieć ściegi (niby) owerlokowe , ale to nie to samo.
Niestety tak.
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Avatar użytkownika
Stały Bywalec
no to pozostaje overlock? buuuu nie bardzo mi sie to opłaca chyba zwłaszcza, że nie szyje az tak dużo jedynie w porywach i jak do tej pory mój łucznik sie sprawdzał ;)mimo , że nie jest to to czego bym chciała

3 strony: < 1 2 3 >

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.