Wersja do druku

3 strony: 1 2 3 >

Avatar użytkownika
Mistrz Krawiectwa
Trochę głupio, że nie ma żadnych postów odnośnie maszyn do szycia. Jeszcze ktoś sobie pomyśli, że szyjemy wyłącznie ręcznie.
Ja używam na codzień maszyny Janome 6600, połączenie przemysłowej stebnówki z wielocznnościową maszyną do szycia. Przedtem szyłem na Janome 4100. Wspaniałe maszyny moim zdaniem. Czy ktoś ma jakieś doświadczenia z tą marką maszyn, proszę o opinie.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Wojtku, jak wiesz, ja ma tylko domową Janome JR 1012, ale jestem w niej głęboko zakochana i uważam, że jest wspaniała. Wcześniej miałam do czynienia ze starymi i nowymi Łucznikami. Stare Łuczniki, po wyregulowaniu, bardzo sobie chwalę. To naprawdę solidne i porządne maszyny - ale niestety, nieuchronnie z każdym dniem starzeją się i ... cóż. Nowe Łuczniki to po prostu chińska szmira i choć szyją przyzwoicie póki nowe, to pracować się na tym nie da dłużej, no chyba, że z zatyczkami w uszach. ;)
A moja Janome chodzi cichuteńko, jest bezbłędna, i leciutka. Naprawdę, to przyjemność szyć na takiej maszynie. Polecam tę markę. :)
________________________________________________________
Szyję sobie hobbystycznie. :)
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
ja od małego pamiętam że moja babcia miała w swoim życiu tylko dwie maszyny do szycia obydwa to łuczniki, i nie narzekała na nie choć głosno chodziły mawiała że póki szłyszy jak chodzi maszyna to sie cieszy bo to oznacza że jeszcze nie jest aż tak głucha :) zresztą twierdziła też że łucznik to porządna polska firma, Moja mama szyła na singerze (tak mi sie wydaje)ale bardzo starej maszynie jak sie wprowadzali moi rodzice do nowego mieszkania, to mój tata znalazł ją na strychu była wtedy do obsługi ręcznej ale mój tata przerobił ją na elektryczną i przez wiele lat chodziła jak ta lala(chodz wiem że mojej mamie marzyła sie nowa ), Ja w zeszłym roku kupiłam sobie pierwszą maszyne łucznika wiktorie 2007 i powiem szczerze zawiodłam była ok ale coś mi wniej nie pasowało :/.
Ale teraz jak juz sie pożegnałam z nią (dałam ją mojej mamie i siostrze) to postanowiłam że jak zostane tu troszke dłużej to kupie sobie Janome. i wtedy porównam. Ale najpierw trzeba na nią zarobić :D
________________________________________________________
porozmawiajmy o szyciu.


Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Trochę głupio, że nie ma żadnych postów odnośnie maszyn do szycia. Jeszcze ktoś sobie pomyśli, że szyjemy wyłącznie ręcznie.
Ja używam na co dzień maszyny Janome 6600, połączenie przemysłowej stebnówki z wielocznnościową maszyną do szycia. Przedtem szyłem na Janome 4100. Wspaniałe maszyny moim zdaniem. Czy ktoś ma jakieś doświadczenia z tą marką maszyn, proszę o opinie.
czy mógłbyś, Wojtku, porównać obie maszyny? np. jakie funkcje są u obu, która czego nie ma, a jest fajne...
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Ja używam na codzień maszyny
Sorry, ale śmierdzi mi spamem.

Czy nie dziwne, że na każdym forum można trafić na takie posty dotyczące tej właśnie marki? Chyba producent albo dystrybutor bardzo dbają o każdą formę reklamy tego sprzętu, bo nie wydaje mi się żeby inne markowe maszyny, a jest ich przecież /marek/ co najmniej kilka, były cokolwiek gorsze.

Masakra się zacznie, gdy Singer, Bernina i inni zaczną robić to samo - tzn. wtykać wszędzie posty zachwyconych użytkowników. Żadne forum nie będzie nadawało się do czytania.

Za umieszczanie takich pochwał wielu dostaje wynagrodzenie...

Ania

--- Ostatnio edytowane 2010-02-14 12:45:12 przez czeremcha ---
________________________________________________________
Arkę zbudowali amatorzy - Titanica zawodowcy.

http://uczeremchypl.shoper.pl/

http://szycie-z-czeremcha.blogspot.com/

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Sorry, ale śmierdzi mi spamem.
Ech, czeremcho, czepiasz się. To gdzie mamy o tym pogadać jak naprawdę mamy maszyny Janome? B-)
Nadal głośno twierdzę, że moja maszyna jest wspaniała i tylko mi żal, że za tę kryptoreklamę nikt mnie złotem nie obsypuje... :p ;)
________________________________________________________
Szyję sobie hobbystycznie. :)
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Ja używam na codzień maszyny
Sorry, ale śmierdzi mi spamem.

Czy nie dziwne, że na każdym forum można trafić na takie posty dotyczące tej właśnie marki? Chyba producent albo dystrybutor bardzo dbają o każdą formę reklamy tego sprzętu, bo nie wydaje mi się żeby inne markowe maszyny, a jest ich przecież /marek/ co najmniej kilka, były cokolwiek gorsze.

Masakra się zacznie, gdy Singer, Bernina i inni zaczną robić to samo - tzn. wtykać wszędzie posty zachwyconych użytkowników. Żadne forum nie będzie nadawało się do czytania.

Za umieszczanie takich pochwał wielu dostaje wynagrodzenie...

Ania

--- Ostatnio edytowane 2010-02-14 12:45:12 przez czeremcha ---
Dałaś czadu ,jeśli chodzi o Wojtka ,nawet bym go o to nie podejrzewała,nie jest człowiekiem z jednym postem ....bo tacy przeważnie sieją spam

--- Ostatnio edytowane 2010-02-14 18:31:28 przez migotka ---
________________________________________________________
"Nadzieja ma skrzydła ,przysiada w duszy i śpiewa pieśń bez słów "
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
po lekturze postów Czeremchy odnoszę wrażenie, że to jest osoba cokolwiek napastliwa... Jakoś nie przyszło mi do głowy, by skrytykować kogoś za to, że cieszy się, iż może pracować na superextrafajnej maszynie!

Zazdroszczę (pozytywnie, bo też bym chciała mieć jedną z takich maszyn) posiadaczom maszyn Janome, Husqwarna, i innych nowoczesnych, zazdroszczę owerloków, i co z tego? mam Łucznika 466, wiąże się z nią duży ładunek emocjonalny, nie ma wielu gadżetów i "wodotrysków", które są zachwalane na forum... Staram się radzić sobie z tym co mam, może kiedyś dorobię się nowej - wiem już gdzie szukać i kogo zapytać o wieloletnie już doświadczenie. A przy okazji nauczę się szyć zanim kupię sobie nową zabawkę ;) będę wtedy umieć wykorzystywać większość jej możliwości! :)
Zatem posiadacze maszyn Janome i innych marek : cieszcie się nimi, a ja wraz z Wami! :))

--- Ostatnio edytowane 2010-02-14 20:52:23 przez pajesia ---
Avatar użytkownika
Administrator
Dałaś czadu ,jeśli chodzi o Wojtka ,nawet bym go o to nie podejrzewała,nie jest człowiekiem z jednym postem ....bo tacy przeważnie sieją spam

Czeremcho radzę powstrzymać kąśliwe uwagi i nieuzasadnione oskarżenia! Wojtek nie jest ani spamerem ani tz. żółtodziobem. Dał się poznać jako doskonały fachowiec już na starym forum, które obecnie jest zamknięte. Zresztą wystarczy spojrzeć na jego dzieła. Spamerzy na ogół rozsyłają spam zaraz po rejestracji, jeden post i od razu reklama. Wojtek jest z nami od dawna. Poza tym jeśli ktoś jest zadowolony ze swojej maszyny to nie wiedzę powodu aby nie pochwalić producenta. Tym bardziej, że jest podforum GIEŁDA, gdzie każdy może zamieścić (póki co) darmowe ogłoszenie/reklamę.
Osobiście szyję na Husqvarnie i jeśli założę wątek to napiszę o niej w samych superlatywach. Nie dlatego, że producent "mi karze" i czerpię z tego korzyści materialne ale dlatego, że spisuje się wyśmienicie od blisko 8 lat.

Koniec tematu, mam nadzieję, że wszystko zostało wyjaśnione.


--- Ostatnio edytowane 2010-02-14 21:11:19 przez Susanna ---
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Skoro temat zamknięty - napisałam do Ciebie prywatną wiadomość - jeśli zechcesz ją opublikować, to proszę bardzo.

Zastanawiam się tylko, które to jeszcze z moich postów są napastliwe...

Ania

--- Ostatnio edytowane 2010-02-15 22:47:13 przez czeremcha ---
________________________________________________________
Arkę zbudowali amatorzy - Titanica zawodowcy.

http://uczeremchypl.shoper.pl/

http://szycie-z-czeremcha.blogspot.com/

3 strony: 1 2 3 >

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.