Wersja do druku

2 strony: 1 2 >

Avatar użytkownika
Świeżynek
zarejestrowałam się na forum dosłownie kilka minut temu i nie umiem się jeszcze w nim odnaleźć, ale mam nadzieję, że piszę w dobrym dziale.
Mam do was kilka pytań. Chodzi o to że moja przygoda z szyciem zaczęła się niedawno :) Umiem co prawda zszyć ze sobą 2 kawałki materiału, zmienić igłę czy zawinąć nitkę ale nie w tym rzecz. Szyć będę tylko i wyłącznie wyposażenie do klatki dla moich zwierzaków. Ale to wciąż szycie. Materiał którego będę używała to polar i bawełna. Mam już nici, mam igły, mam szpilki, mam metr, mam nawet materiały, tylko nie mam nożyc do materiału. I tu zwracam się do Was. Szukałam dobrych nożyc ale wszystko co znalazłam było w tak astronomicznych cenach... Moglibyście podesłać mi jakiś link czy cokolwiek z dobrymi nożycami ale w przystępnej cenie? Będę Bardzo wdzięczna.

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Mam nożyczki Premax z mikroząbkami, Gerlach i Fiskars (te lubię najmniej, są przereklamowane). Natomiast bardzo dobrze do średnich i lekkich tkanin, nawet szyfonu jedwabnego, sprawdzają się nożyczki z Lidla - takie kolorowe. Kosztują ok 8 zł, nawet ostrzyć się nie opłaca. Jak już się stępią kupuję nowe a stare przeznaczam do papieru ew. oddaję dzieciom. Nie ma kłopotu z podbieraniem sprzętu ;)
________________________________________________________
"Inteligencja jest jak nogi, masz za dużo to się potkniesz" Terry Pratchett
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Ja mam też nożyczki z Lidla, ale nie kolorowe, tylko z czarno-czerwonymi uchwytami. Już od ponad roku je mam i jeszcze tną dobrze, nawet samymi czubkami :)
________________________________________________________
www.facebook.com/natabo.retro.design/
Avatar użytkownika
Świeżynek
Hej, również jestem tu nowa i mam pytanie. Niedawno mój Łucznik odmówił mi posłuszeństwa, czy moglibyście mi doradzić co lepiej kupić Singer 8280, Husqvarna Redstar R10, czy macie może lepsze propozycje? Wciąż się uczę szyć, więc maszyna nie musi być jakoś bardzo zaawansowana i w miarę przystępnej cenie ( biedne studenty). Z góry dziękuję :)
Avatar użytkownika
Świeżynek
Od roku używam nożyczek z Lidla /z białymi uchwytami/, jestem z nich zadowolona i mogę szczerze je polecić. Były wtedy dostępne w jakimś zestawie do szycia wraz z innymi akcesoriami krawieckimi a cena była przystępna. :)
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Ja jestem wierna "półkrawieckim" nożyczkom Gerlacha - nowe już niemal nie do zdobycia, bo Gerlach nożyczek już nie robi...

Ania
________________________________________________________
Arkę zbudowali amatorzy - Titanica zawodowcy.

http://uczeremchypl.shoper.pl/

http://szycie-z-czeremcha.blogspot.com/

Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
Również polecam nożyczki z Lidla. Za ok 13 PLN kupiłam komplet, który tnie jak szalony.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Ja mam firmy KAI. Polecam, wcześniej miałam najtańsze jakie były pasmanterii i były tragiczne.
Avatar użytkownika
Świeżynek
Ja również mam nożyczki z Lidla, podobnie jak maszynę. Maszyny co prawda nie polecam, ale nożyczki (kupione w zestawie z innymi przyborami krawieckimi) są super!
________________________________________________________

2 strony: 1 2 >

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.